Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rossz nővér lennék?

Rossz nővér lennék?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú történet lesz, előre is elnézést érte


Kissé nehéz belekezdeni. Sok minden kavarog bennem, és ezeknek a fő okát hosszadalmas lenne kifejtenem, de remélem rövidebben is átmegy majd a dolog.


Szóval 21 éves vagyok, egyetemista. Igyekszem kordában tartani az életem, kapcsolataim, illetve a mentális egészségemet.

Van egy öcsém, és egy hugom aki 16 éves, most róla lenne szó.

Mindig is megkaptam a családban, a csendes, szelíd, kedves titulust. Megszoktam, hogy mindig a háttérben vagyok, hogy előre kell tennem a testvéreimet, így nem bántam. Hugomat, élesnyelvűnek, kissé flegmának, makacsnak szokták gondolni, de ezt neki sose említik. Velem szemben változó a viszonya. Hol figyel arra amiket mondok, hol lenéz érte, hol arcokat vág. Kamasz, annyira nem is aggaszt ez a dolog, én is voltam már ebben a cipőben. Viszont mivel mindketten egy szobába vagyunk zárva mióta az eszemet tudom, sosem volt úgymond privát szférám. Mindig mindent tudott, mindent akart tudni, beleszólt a dolgaimba, és ha esetleg szóltam neki emiatt, akkor a flegma hozzáállásával díjjazott, és én jöttem ki rosszul. Mindig begubóztam az ágyon, és csináltam a kis dolgaimat. Nemrégiben elkezdte, hogy amit csinálok mint hobbi, vagy akár szakma, azt mindenféleképpen elszeretné kezdeni, és jobb és jobb akar lenni nálam, másoktól pedig azonnal dícséretet követel. Igen, elengedhetném a dolgot, de hosszú idő elteltével, azért engem is kezdenek zavarni a dolgok, emberből vagyok. Igyekszem mindig mindkét oldalról megközelíteni a dolgokat, de nemnszeretném felrelökni azt amit érzek. Szóval ahogy ezt elkezdte, ahelyett hogy elvette volna az "önbizalmát", vagy az motivációját, elzárkóztam hogy ne tudja mit csinálok épp. Anyámmal élünk együtt, vele néha néha beszélgetek, hiszen szinte akkor folyik köztünk kommunikáció, ha segítség vagy lelki szemetesként kellek neki, de ez kevésbé fontos részlet. Miután felvettek egyetemre, a városba ahova tanulni mentem (egysgerre ballagtunk hugommal, és ő is ebbe a városba jött, csak ő kollégista lett), egy rokonom él, aki befogadott magához, amíg le nem diplomázom (hétvégente hazaszoktam perste járni). Kaptam egy szobát, amit végre 21 év után, magaménak tudhattam, és soha nem éreztem magam jobban ebben a közegben.

Nemrég hugom összeveszett anyánkkal egy kis dolog miatt, és anélkül hogy engem is megkérdezett volna hogy rendben van e a dolog, a rokonunkkal beszélt, nem e jöhetne e fel lakni hétvégente, mert majd ellesz a "szobámban".

Mivel tudtam milyen az, mikor kamasz az ember, és senkire se számíthat, ezért nem szóltam. Jó nővér szerettem volna lenni, aki segít neki a dolgokban. Bár kicsit olyan érzés volt, mintha a magánszférámba lépne be, egy olyan helyre, amit magaménak tudhattam. Sajnos csak két szoba van a lakásban, így míg a rokonunk a másik szobában van, addig én a hugommal, a kapott szobámban voltunk, egy ágyon összetömörödve. Tanultam volna, végeztem volna a munkáimat, de ahogy hozta a sok cuccát, nem csak mocsok volt, de nem is tudtam elférni a csepp szobában. Művészetiként nekem ugye alkotnom kell, amihez hely kell, de megnehezítette ez a dolog. Miután kibékült anyánkkal, azt hittem végre nyugtom lesz a kis helyen, de hozzászokott ahhoz, hogy ide, anélkül hogy megkérdezne, egyszerűen csak feljön. Fáradt vagyok én is a sok egyetemi feladat miatt, és a pénteki hazautazástól, egészen a vasárnap visszautazásig, otthon nem nagyon tudok pihenni, mert ha hazautazok akkor jön ő is (kivéve akkor ha úgy gondolja hogy épp gyűlöli az anyánkat).

Anyámmal is beszéltem erről, de ő csak a száját és a vállát húzogatta, a barátaim akik mint kistesók a családjukban, azt mondták hogy nézzem el a dolgokat, de már unom hogy nekem kell állandóan "menekülni" minden elől.

Szeretnék egy kis nyugtot, egy helyet ahol megpihenhetek, ahol nem turnak ki.

Egyszer próbáltam vele beszélni erről,a feléig se jutottam, sértődés lett belőle, és mint lelkiismeretes ember, bűntudatom volt.


Nemtudom hogy van e valaki hasonló cipőben, vagy hogy esetleg érthető e amit ezzel szerettem volna mondani.

Reménykedem, hogy ezzel nem egy irigy, vagy gyerekes nővér jön le a dolgokból, bár minden őszinte gondolat/vélemény érdekelne. Ti mit tennétek?



nov. 17. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

"anélkül hogy engem is megkérdezett volna"


Miért, ki vagy te abban a házban, az ingyenélőn kívül?

nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, jogos a kérdés. Csak néha (rokonom engedélyével persze) szoktam programot szervezni, azaz barátokat felhívni, és ilyenkor nem lenne szép beleronditani az ilyenekbe. Szimplán jól esett volna ha megkérdezi hogy baj e a meghúzódik a szobában, vagy hogy egyáltalán terveztem e valamit, feladatot csinálni, vagy esetleg készülni a vizsgkákra
nov. 17. 22:17
 3/12 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem irigy rád de közben a közeledbe is szeretne lenni… Én mint anya azt tanácsolom hogy, mond el neki hogy ez neked már sok! Mond el neki hogy szereted, mert a húgod,bármikor mellette álsz de ez hogy mindig a fenekedbe van ez nem állapot.
nov. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Vigyél fel pasit. Egyből nem fog a nyakadra járni. :D
nov. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ebben a cipőben kell lenned, főleg ilyen régóta. Teljesen validak az érzéseid, minden jogod megvan a saját szférához. A helyedben adnék még egy esélyt arra, hogy beszélj a húgoddal, akkor is ha sértődés a vége. Szerintem ideje lenne kissé a sarkadra állni, mert úgy jön le, hogy hagyod, hogy eltapossanak.

Én is kistesó vagyok, van egy nálam jóval idősebb nővérem. Mi nem veszekszünk túl sokat egy bizonyos kor óta, de ha meg is történt, mindig azután oldódott meg a konfliktus, hogy kezébe vette a dolgokat, és nem hagyta kimondatlanul. Tőlem sem nézi el, hogy sértődőset játszak vagy flegmázzak vele. Bár ezt a "nevelést" eleinte nagyon rosszul éltem meg, már most látom mennyit hozzámtett mint személy.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ne félj kiállni magadért, igenis te vagy az érettebb (nem csak a korod de a leírottak alapján is), és van beleszólásod a saját életedbe.

nov. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Darius- ***** válasza:
76%
Igen, de nem a családodnak
nov. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Megszokták, hogy teveled lehet ezt csinálni. Változtass, hogy ne lehessen. Egyáltalán nem vagy köteles mindenben annyira segíteni a húgodnak.
nov. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a legegyszerűbb, ha leülsz vele és megmondod neki egyenesen, hogy neked ez teher és nyűg. Felelősséggel tartozol a tanulmányaidért és még sok egyéb másért. Az első és egyben legfontosabb, hogy ne te érezd magad kényelmetlenül, mert itt aki tiszteletlen volt, önző és figyelmen kívül hagyta a másik érzéseit, az bizony a hugicád. Tehát elsősorban neki kellene magát rosszul érezni, csak az alapvető tisztelet és felelősségérzet hiányzik belőle. Mivel ezek nincsenek meg benne még nyomokban sem, ezért fogod magad és kerek perec megmondod, hogy ez van. Neked is van egy életed, ráadásul te most abban fázisban vagy, hogy igenis oda kell magad tenni, míg ő középiskolás létére sehol sincs felelősség terén, úgyhogy hagyjon téged békén és próbáljon meg felnőni a feladathoz. Ne a te életed és a napi rutinod boruljon fel, mert ő pl. konfliktus és önkifejezés terén a béka feneke alatt van. Igenis egy ember tudja magát kifejezni, hallgassa meg a másikat, ha azután még mindig úgy gondolja, hogy neki van igaza, akkor álljon ki mellette és ez egy nőtől hatványozottan elvárható lenne, csak sajnos manapság egyre kevesebb a nő, a nagybetűs nő.


Az első feladat, hogy rendezze a kis ügyes bajos dolgait ő maga és vállalja érte a felelősséget. Az nem rendezés és nem felelősségvállalás, hogy meghoz egy döntést, mely döntés értelmében valójában másra hárítja annak következményeit. Na itt jön képbe a másik nagyon fontos dolog az alapvető tisztelet és felelősségvállalás mellett, mégpedig az, hogy azt is meg kell tanulnia, hogy minden döntésnek következménye van, melyet csak és kizárólag ő viselhet, sőt kötelessége viselni és senkinek, még a testvérének a nyakába sem akaszthat ezzel semmilyen terhet. Csináljon bármit is, attól, hogy a testvéred még nem áll jogában felborítani az életed. Ha komoly dologról lenne szó, mert pl. együtt él egy sráccal, aki folyamatosan veri és nincs hová mennie és te vagy az utolsó mentsvár, az teljesen más kategória. Ellenben most valami bagatell tini hülyeségről van szó, legalább én erre gondolok, amit ő a nagy szája és a nagy önérzete miatt nem tud megfelelően kezelni anyukátokkal. Ha neki problémája van, akkor elmegy szépen hétvégén diákmunkára és bérel valahol egy szobát, mert egy felelősségteljes és tisztességes ember így jár el és nem a rokonai, testvérei és barátai életét dúlja fel.


Na így ezt kerek perec megmondhatod neki és tudod mi ebben a legjobb? Hogy ekkor leszel jó nővér. Mert igenis azzal segítesz neki, hogy megtanítod az alapvető tiszteletre, megtanítod a felelősségvállalásra és megtanítod neki, hogy minden döntésünknek következménye van. Azzal nem segítesz, hogy pátyolgatod, te elúszol a tanulmányaiddal, ő meg éli életét és prosztó leszek, de beletojik mindenbe. Hogy példával jöjjek, azzal nem segítesz egy drogosnak, ha drogot adsz és az alkoholistának sem, ha italt adsz. Na egy elkényeztetett és felelőtlen embernek sem fogsz azzal segíteni, ha majd te vállalod minden hülyesége után a felelősséget, mert csak hozzászoktatod, hogy azt csinál amit akar, majd mindig lesz aki megoldja helyette.


Gondolj csak bele, a szülők nem élnek örökké. Te előbb utóbb megállapodsz. Majd családot alapítasz és mondjuk egyik nap bekopog, hogy csáó nővérkém jöttem a nyakadra lakni, mert épp elkártyáztam/ elbuliztam a lakbért és kiraktak. Örülnél neki? Garantálom, hogy nem. Kapd össze magad és határozottan mond el neki mindezt, ha meg ezután még egy bocsánatkérésen túl bármit mond, követelőzik, sárral dobálózok, téged hibáztat, akkor meg pláne megérdemli, hogy kirakd mint mondják vala macskát ....ni. Ha tényleg jó nővér akarsz lenni és segíteni akarsz rajta, akkor most kell lépned és helyretenni, hogy nem körülötte forog a világ és gondolkodjon el magán, de sürgősen!


Szedd össze magad, remélem segítettem.!

nov. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Előző vagyok, a helyesírási hibákért bocs, nem találom a szemüvegem, megint elhagytam valahol.
nov. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy ettől még rossz.
nov. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!