Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Legyek engedékenyebb ebben az...

Legyek engedékenyebb ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Vőlegényemmel együtt élünk egy 1 szobás kis albérletben. A húga (18 éves) többször mondta már, hogy hozzánk szeretne költözni, mert otthon gondok vannak,és nem bírja már elviselni. Párom azt mondta, hogy nem végleg akar jönni, csak "kis ideig". Na már most, én a hugival nem igazán jövök ki jól, pontosabban vannak olyan dolgai amiket meg én nem tudok elviselni. Mint pl az, hogy nem köszön, körbe kell ugrálni, mert nagyon önállótlan, olyan kis hercegnő fajta. Nem csinál semmit, egy poharat nem rak arrébb, stb. Páromat mindig hívja, hogy csinálja meg a háziját, bezzeg a születésnapján nem köszönti fel, mert elfelejti. Meg ilyesmi dolgok. Párom viszont tényleg sajnálja, mert otthon nagyon rossz a légkör. Ha lenne plusz egy szobánk, talán engem sem zavarna annyira, így viszont nem akarom, hogy jöjjön. Így is csak este fél 11 után tudunk együtt lenni a párommal, munka miatt. Ha azt mondom nem, akkor párom megsértődik, ha azt mondom igen, akkor én leszek idegbeteg. Mi legyen?

2012. márc. 28. 11:36
1 2
 1/17 Kis Zsuzsi ***** válasza:
100%

mivel csak egy szoba van a válasz egyértelműen nem, szerintem

nem is egészséges, és a párkapcsolatodnak sem tenne jót

képzeld el hogy ha 2-3 hónapig lakik ott "csak" akkor addig nem tudtok együtt lenni a pároddal?

2012. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Tisztázni kellene, mennyi az a kis idő, plusz, hogy milyen feltételekkel, azaz, mit fog a házimunkába besegíteni, hogy járul hozzá a költségekhez (pl családit kérje a nevére, és adja nektek oda). Max így engedném.
2012. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Ha valóban egy szobás, szerintem is nem a válasz. Egy légkörben aludni, egész nap együtt lenni olyannal akit te nem kedvelsz... Rengeteg feszültség lenne ott. Ha legalább nem egy szobában kéne aludnotok azt mondanám mondj igent és próbáld nevelgetni hogy ne legyen "kis hercegnő" fajta! :-)
2012. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le és mondd el a kedves barátodnak férjednek... hogy:1 szoba van oda hova akarja tenni a lányt?

felnőtt vagy a párod is az a lány is,külön szobába kéne tenni!Ezt hogy akarja megoldani?Mondd el h akkor semmi magánéletetek nem lessz!A lánynak is elmondhatnád hogy 1 szobára hova menne!Én tuti nem mennék bele!

2012. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én max úgy mennék bele, ha a konyhában aludna...

Tényleg, megkérdezted már a párodat hogy mégis hogyan gondolja hogy egy szobában alszotok a kiscsajjal?

Ahogy többen is írták, nem igazán működne a dolog.

2012. márc. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Galériás a szoba, mi aludnánk a galérián, ő meg lent a kanapén. Tegnap megkérdeztem a páromat, hogy mégis hogyan gondolják az egészet? Mi fogjuk etetni-itatni, vagy az apja ad pénzt?? Párom meg mondta, hogy ne feszítsem túl a húrt, mert a húgáról van szó. Persze mondom oké, csakhogy magunkat alig tudjuk eltartani, nemhogy egy harmadik főt. A takarításba nem segítene semmit, mint mondtam, egy poharat nem tesz arrébb. Ááá, nem lesz ez jó sehogy sem.
2012. márc. 28. 11:59
 7/17 anonim ***** válasza:

Akkor egyszerűen mondd meg a párodnak, hogy ha kuplerájt csinál a csaj és nem segít takarítani, kiteszed.

Plusz ha a párodnak van valami hóbortja, vagy mondjuk havonta 50+ túrórudit megzabál mint a párom, akkor szépen mondjon le róla, amíg eltartjátok a húgát.

Úgy könnyebb lesz.

2012. márc. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Uh, ilyen hugival már nekem is volt hasonló tapasztalatom, az a rossz, hogy mivel párod testvére, ezért neked nem szabad egy rossz szót sem szólni, különben rosszul jössz ki belőle.

Ha a kis ideig az csak pár hét, még talán elnézném neki, de annál többről van szó szerintem.

Párodnak tényleg az anyagi vonzatát kéne realizálnia magában. De ezzel csak úgy szembesülhet igazán, ha tényleg befogadnátok egy-két hétre. Te eltakarítanád a saját dolgaodat, de hugi után semmit, olyan kajákat csinálni, amit a hugi nem szeret, stb.

2012. márc. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem irreleváns hogy a húgáról van-e szó vagy sem! Felnőtt emberről beszélünk akinek illene fizetni ott ahol lakik! Én megkérdeztem volna a párodtól a helyedben hogy "Te! És ha 35 évesen akarna ide költözni? Akkor se kéne fizetnie semmit mert a húgod?" Ha még jól állnátok akkor azt mondom oké, valóban, a húga. De mivel írtad hogy ti is alig jöttök ki a pénzből.. így biztos nem engedném oda, legalább segítene valamiben.
2012. márc. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekünk is galériánk van, alatta alszik a 6 hónapos lányunk. Ha már hangosabban lesz levegőt elmegy a kedvem... Ha egy kamasz aludna alattunk, sosem lenne szex.

Én alapvetően család centrikus vagyok, ebben az esetben is segítenék a testvéremnek/párom testvérének. DE szigorúan lefektetett szabályokkal, ha azokat nem tartja be, költözhet haza. És hát az anyagi részét is illene tisztázni, hiszen az nem várható el tőled hogy azért dolgozz, hogy a csajnak legyen kajája, ruhája, füzete stb.

2012. márc. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!