Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Lehet testvérrel nem szimpatiz...

Lehet testvérrel nem szimpatizálni?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem. Nem mondom, hogy nem szeretem, hiszen testvérem, de mint ember, nem tartom sokra. Emiatt kicsit rosszul érzem magam, hiszen mégis csak egy közeli rokonomról vagyok nem túl jó véleménnyel... De nem tudom, hogy feltétel nélkül kéne-e őt kedvelnem, csak azért, mert az, aki, figyelmen kívül hagyva azt, hogy milyen.

Ő ugyanis kb. teljesen az ellentétem. Önző, nem törődik másokkal, mindig a saját érdekeit tartja szem előtt. Mindig, ha kellett csinálni valamit, kihúzta magát a munka alól. Csak azért tesz meg bármit is, ha neki abból származik valami haszna.

Eddig sem gondoltam róla mást, de amióta 1 éve egy nála közel 20 évvel idősebb pali szeretője, végképp nem tudok róla sok jót mondani (de gondolni sem).


Ez normális? Vagy elítélendő, hogy így vélekedek a saját testvéremről?



2012. ápr. 2. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:

miért kéne szeretned csak mert a tesod? ha folyton meglopna, kinyirná a kutyád akkor is szeretned kéne?

a szüleidet se vagy köteles szeretni.

2012. ápr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is valahogy így vagyok a nővéremmel. De én ettől nem érzem rosszul magam, szerintem neked sem kellene. A rokonokat nem válogathatja meg az ember. Nekünk ezt dobta a gép :)
2012. ápr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok a nővéremmel.
2012. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
attól még szeretheted, hogy nem tiszteled... én egy unokatesómmal vagyok így, egy nagy semmirekellő, de emberileg azért jó fej.
2012. ápr. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én az unokatesómmal vagyok így,aki nő.Egy igazi elkényeztetett pics@,közvetve miatta halt meg keresztanyám,egy évben csak egyszer látogatja meg a családot de abban sincs köszönet,pumpolja pénzzel az apját,pedig elvileg már dolgozik,és iszonyat bunkó pedig egyetemre járt.Ha kötelező lenne akkor sem szeretném.A rokonainkat sajnos nem mi választjuk meg,és szerintem sok ember "lecserélné" azokat,akikkel egy családban vannak kénytelenek elviselni egymást.Nincs a véleményedben semmi elítélendő,de azért érdemes vele nagyjából jó viszonyt ápolni,mert ha neadjisten egyszer elveszítitek a szüleiteket,ő marad az egyetlen közeli hozzátartozód akire számíthatsz.
2012. ápr. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na pont ez az, hogy rá nem lehet számítani. 2 hete költöztettük nagymamámat, 2 hétig fejetlenség volt, reggeltől estig pakoltunk mint a hülyék az anyum és én. Nővérem még a költözés előtt mondta, hogy szóljunk, mikor megyünk és ő jön segíteni. Szóltunk, de neki fontosabb volt a palija és az, hogy vele nézegessen albérleteket (mondván a csávó otthagyja a nőjét és összeköltöznek - ezt január óta mondja). És ez tényleg csak a legutóbbi eset, ezen kívül számtalan olyan helyzet volt, amikor cserben hagyott (minket).

Egyébként van még 1 nővérem, ő azért megbízhatóbb, bár tény, hogy ő sem túl önzetlen.

2012. ápr. 3. 10:06
 7/7 A kérdező kommentje:

* 3 hete költöztettük nagyimat

A költöztetés 2 hete alatt 1 alkalommal sem jött át segíteni.

2012. ápr. 3. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!