Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek hogy jobban szeress...

Mit tegyek hogy jobban szeressen? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy nővérem 2 év van közöttünk,sokat veszekedünk és amikor veszekedünk akor én nem szivesen bántom meg, így nem is szoktam,nekem meg a legfájdalmasabb dolgaimat vágja hozzám folyton folyvást.(pl:folyton a volt barátomat emlegeti,azt mondja kövér vagyok [a magam 170 cm-ével és 48 kg-ommal] pedig jól tudja mennyit kellett küszködnöm hogy úgy nézek ki mint most)meg még ennél is (sokkal) durvább dolgokat szokott a fejemhez vágni.:( pedig sosem csionlok semmit,esetleg nem viszem ki a tányért rögtön a szobából miután ettemmeg ilyen semmiségekért szokottt leszólni,mindig a kedvébe akarok járni,kedveskedek neki,szülinapjára elvittem egy hotelbe biliárdozni meg bowlingozni az össz, barátaival és én álltam a költségeket , ő meg szülinapomra még egy boldog szülinapot is csak azért mondott mert szóltam neki hogy "tudtad hogy ma van a szülinapom" pedig édestesók vagyunk,nem tudom hogy mit tegyek hogy jobban szeressen,pedig igyekszem,de soha sem sikerül :( S.O.S 15./L

2012. jún. 6. 19:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem változtathatod meg a másik embert. Elfogadhatod. Amit írtál, az alapján neki is meg lehet a maga problémája, te csak egy "könnyű célpont" vagy, amire lőhet, sőt még vissza se lőnek rá. Ettől neki sem lesz jó. Én nem erőltetném a minden áron jó viszonyt. Testvérek vagytok, nem vagy a szülője, ami azt is jelenti, hogy kettőtök viszonyában az egyenrangúság dominál, csak egy kicsivel jár több neki, mint idősebbnek.


Egyébként lehet, hogy pont ez a baja, sok olyan eset van, amikor az idősebb testvér, aki addig egyedüli gyerek volt, nem képes feldolgozni, hogy már osztoznia kell a szülői szereteten. A kisebb testvér számára mindez természetes, hiszen Ő ebbe született, nem is ismer mást. Ő ezért szeretné a testvérét, és nem érti a visszautasítás okát. Nem mondom, hogy nálatok is ez van, mert én nem ismerem kellően részletesen a helyzetet, TE elgondolkodhatsz rajta, Neked mennyire ismerős ez így leírva?

2012. jún. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!