Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Se a páromnak, se nekem nincs...

Se a páromnak, se nekem nincs testvérünk, mikor lesz gyerekünk neki nem lesz unokatestvére és félek, hogy nagyon magányosan fog felnőni, hiszen alig lesz valakije, ti nem tartanátok ettől?

Figyelt kérdés
Még nehezíti az esetet az is,hogy én már 30 vagyok és még csak 2-3 év múlva szeretnék gyereket, ráadásul külföldön élek és valószínű csak egy gyerekem lesz. Én tartok attól, hogy nagyon magányos lesz, persze próbálok megadni mindent neki, amit szeretnék, de nem fog felnőni abban a nagy családi környezetben ahol én, mivel bár nincs testvérem, ellenben van egy csomó unokatestvérem. Ti mit gondoltok?

2012. jún. 24. 18:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ha feltételeztük, hogy szülsz 33 évesen és 35 évesen az még nem késő.
2012. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%

Jó szülő leszel ha már több évre előre aggódsz a leendő gyermeked társasága miatt :)

Szerintem és ez csak a magánvéleményem, egy tesó belefér időben :) Én sem szeretném, hogy hasonló szituációban egyke legyen a gyerekem.

2012. jún. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ez a 2-3 év nem biztos, lehet már jövőre is szülnék, szóval aktuálisabb a kérdés, mint amilyennek tűnik. Csak, ha olyan érzékeny lesz mint én, akkor aggasztó lehet a helyzet.
2012. jún. 24. 18:25
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak és apámnak is voltak/vannak testvérei, mégsem az ő gyerekeikkel játszottam gyerekkoromban, hanem utcabeli, vagy másik utcából való gyerekekkel, óvodástársakkal, iskolástársakkal.

Nekem is van 2 tesóm, a bátyámnak nincs gyereke, a nővéremnek kettő is, velük azért szokott játszani a fiam, meg a férjem unokatestvéreinél is vannak kisgyerekek és velük is szokott játszani a fiam.

Viszont nem érzem úgy, hogy magányosan nőttem fel, hiszen voltak barátaim, többel még a mai napig is barátnők vagyunk, ami ha jól számolom, már több, mint 20 éve így van.:)

2012. jún. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyu 33 volt a nővérem születésénél nálam 35 soha nem éreztem, hogy öreg lenne hozzám.
2012. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Soha nem játszottam az unokatesóimmal, mivel jóval kisebbek voltak nálam, hisz nem nagy családi program volt a teherbeesés.
2012. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

A testvéreim hamar kirepültek otthonról, mert jóval idősebbek tőlem, ezért nem jöhettek szóba, úgymond "pajtásként".

A barátaim révén mégsem éreztem magam magányosnak gyerekként.

2012. jún. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

Sosem játszottam az uncsimmal, sőt a bátyámmal se(6 évvel naygobb volt, az uncsik meg kisebbek) mégse voltam magányos. Voltak barátaim mindig.

Szerintem az ilyen gyerekek jobban rá vannak kényszerítve úgymond, hogy barátkozzanak, így nyiltabbak, barátságosabbak, kedvesebbek lesznek.

2012. jún. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Na akkor ismerd meg a családomat röviden. Apám egyke, anyámnak 16 testvére volt.(anyám a 17-dik legkisebb lány) Ha csak a számításokat nézzük akkor én elmondhatom,hogy legalább 50-70 unokatestvérem van. Sőt van olyan unokatestvérem akinek a gyerekei idősebbek mint én. Szóval hatalmas családban élek. Mégis gyerekként alig találkoztam bármelyik unkatesómmal,mert míg én Budapesten éltem, addig ők az ország minden egyes városában éltek. Úgy nőttem fel,hogy jó ha ismerek 5-6 unokatesót akikkel lassan 15 éve nem is találkoztam.(csak temetéskor)

Így én sem unokatestvérekkel vagy testvérekkel nőttem fel(egyke vagyok) Viszont rengeteg barátom volt,és ma is elmondhatom felnőtt fejjel,hogy nem vagyok magányos,mert van 3 igaz barátom akik számomra a családom is.

Nem kell attól félned hogy magányos lesz.

2012. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el! Mi lesz, ha ikrek lesznek, és ez a probléma fel sem fog merülni! :))))
2012. jún. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!