Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom unokatestvére szerelme...

A párom unokatestvére szerelmes belém. Tudok tenni valamit?

Figyelt kérdés

Régóta ismerjük egymást, kb 5 éve, amióta a páromat is. Első perctől csipkelődött velem, viccelődött, haverként kezelt (azt hittem legalábbis) mindig azt mondta én vagyok az egyetlen nő "aki nem ribanc" (neki ez az alapelmélete a nőkről, hogy mindenki az)...

Ahogy teltek az évek néha-néha voltak célzásai, de mindig azt hittem a haverkodás része...sosem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Mivel nincs nagy korülönbség közte és a párom között a legjobb barátok (voltak). Olyan 2 éve hogy először bepróbálkozott, randiszerűségre hívott, nem mentem el, és utána nagyjából megszakadt a kapcsolatunk, csak a kötelező családi eseményeken találkoztunk. Tavaly ősszel felhívott és közölte, hogy nagyon fájnak neki ezek a dolgok...én azt se tudtam köpjek vagy nyeljek...Múlt héten hívott, felvettem, de amint rájött, hogy a páromnál vagyok letette a telefont. MA tudtam meg, hogy nagyon magába zuhant a télen és az egyik ismerősének azt mondta én vagyok az egyetlen ember akivel beszélni szeretne, én erről nem tudtam, nem hívott, nem keresett. Látszik, hogy nem tolakszik, nem akar elszakítani a páromtól.

A párom és közte a barátság megszakadt, gyakorlatilag nem tudjuk miért, elméletileg meg sejtem.

Elkerülni nem tudom, hogyan tudok segíteni neki? Vagy ezt magában kell lerendeznie?

A párom nem nagyon vette tudomásul ezeket a dolgokat, azt hiszi csak vicc a srác részéről, mint régen. Én nem is akarom bolygatni a dolgokat nagyon.

Szerintetek, hogy lehet ebből kimászni???


2012. febr. 4. 13:05
 1/4 bánomisén ***** válasza:
Ebből nem neked kell kimásznod, hanem a srácnak. Segíteni nem tudsz neki, mert hogyan segítenél? Meggyőzés ilyenkor nem hat, ha meg időt töltesz vele, csak hiú reményekbe ringathatja magát. Hagyd, ne keresd, idővel túlteszi magát ezen és talál egy másik lányt, akit szerethet.
2012. febr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Évek óta megy ez már. A baráti társaságban mindenkivel megszakította a kapcsolatot. Állítólag miattam. :-S

Tudom, hogy gyakorlatilag az a jó ha nem találkozunk, de senki nem tudja mit kéne tenni kb egy éve már rendszeresen iszik is...

2012. febr. 4. 13:31
 3/4 bánomisén ***** válasza:
Az ő életével ő rendelkezik, ha el akarja szúrni, senki nem tudja megakadályozni. Nem a te felelősséged és tényleg nem tudsz tenni semmit. Felnőtt ember. Esetleg egy pszichológushoz el lehetne küldeni, beszéljetek a szüleivel, de oda is csak akkor fog elmenni, ha ő akar, erőltetni nem lehet.
2012. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem fog elmenni pszichológushoz. a szüleivel nincs olyan viszonyban, hogy megbeszélje velük és úgy gondolom, nem tisztünk megmondani mit tegyen...

Egy 25 éves felnőtt emberről van szó.

Én rosszul érzem magam a kialakult helyzet miatt, de őszintén nem tudom mi az, ami logikus lépés lenne részemről

2012. febr. 4. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!