Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyobb testvérek! Hogyan...

Nagyobb testvérek! Hogyan éltétek meg, hogy a tesótok kezd felnőni?

Figyelt kérdés
Húgom 15 éves, én pedig 22 vagyok, szintén lány. Mindig jó kapcsolatunk volt, sokat mászkáltunk együtt, de eddig olyan volt mint sok évvel ezelőtt, hogy az én kicsi húgom, aki szereti a rajzfilmeket, örül ha hozok neki gumicukrot meg ilyeneket. Erre bevallotta, hogy kipróbálta a cigit, meg a barátaival kíváncsiságból vettek különböző alkoholokat és kipróbálták, és be is csiccsentettek kicsit. Aggódom megmondom őszintén, magamból is kiindulva, elég durva kamaszkorom volt ilyen szempontból, de ő neki ezeket sosem meséltem. Én is ekörül próbáltam ki a cigit, azóta is szívom, valamit rendeztünk ám jó nagy ivászatokat, volt ott minden, de erre nem vagyok büszke. Féltem őt, nem nagyon tudok a helyzettel mit kezdeni.

2012. aug. 8. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Próbál meg leülni vele kettesben és beszélgessetek, talán az segít.
2012. aug. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én most 23 éves vagyok, az öcsém 17. Hát jelentősen megváltozott a kapcsolatunk most hogy kamasz :D Nagyon sokat játszottunk kiskorunkban, most ez annyival változott hogy inkább sokat piszkál meg ugrat engem. De poénra veszem így abból nincsenek veszekedések.

Én nem iszok és nem is dohányzok, ő mindkettőt csinálja. Próbáltam már lebeszélni hogy ne tegye, mert rossz neki, de nem igazán hallgat rám.. A jó kisfiú öcsikémből egy igazi kamaszfiú lett némi lázadással :) Hogy hogyan élem meg? Némi beletörődéssel. Segít hogy néha látom felcsillanni az értelmet a szemében, úgy hogy sztem rendes ember lesz belőle :D

2012. aug. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyeneket nem csinát az öcsém.


Én arra emlékszem, hogy odáig voltam, amikor 16 évesen hazahozta bemutatni az első barátnőjét, olyan aranyosak voltak, hogy kész :) Csak 3 év van köztünk amúgy.

2012. aug. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azt mondom,hogy sem a testvéreinket sem a gyerekeinket nem szabad azért letolni amit mi magunk is megtettünk. Én is 15 évesen rágyújtottam. Amikor a húgom 15 évesen elmondta hogy kipróbálta a cigit,nem toltam le. Elmondtam hogy én is, de piszkosul megbántam.. Elmondtam hogy milyen hátrányai lettek a ciginek. meghallgatott, nem dohányzik..Csak kipróbálta.. Semmi olyan dolgokért nem tolom le, amit magam is megtettem..
2012. aug. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 vagyok,öcsém 12.

Én csak fogom a fejem,és mondogatom,hogy nyugi,te is megcsináltál oltári baromságokat,ő is megfog.

2012. aug. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én sem toltam le őt, csak lehetett hallani a hangomon, hogy nagyon nem örülök. Sajnos még azt se tudom mondani, hogy jajj én is megbántam, mert dohányzom én is, és ő ezt nagyon jól tudja. Bár remélem nem olyan ostoba mint én, hogy erre kidobálja az ezreseket, főleg, hogy diákmelója sincs, mint nekem anno.

Remélem nem fajul tovább a dolog, a szüleimet nem szeretném belevonni, elveszteném a bizalmát, és ő is sokszor falazott nekem. Ha még mintatesó lennék akkor lenne mire hivatkoznom, de sosem voltam egy álszent :(

2012. aug. 8. 12:07
 7/14 anonim ***** válasza:

Én most 20 vagyok, a húgom 13. Szerencsére iszonyú jó gyerek, ahhoz képest hogy az osztálytársai milyenek... Igazából most kamasz, nem olyan a viszonyunk mint régen. Alig szól hozzám, ha szól, akkor is csak bunkón. De remélem hogy az elmúlt évek értek annyit hogyha bármi gondja, baja van, akkor tudja hogy nyugodtan fordulhat hozzám.

Én a helyedben nagyon örülnék hogy ezeket elmondta! Remélem ha majd a húgom ott tart, nekem is elárulja a bizalmas infókat. :)

2012. aug. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy megbízik bennem, elég sok mindent elmond. Tényleg a bizalmasa vagyok.
2012. aug. 8. 12:25
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Azért eléggé gáz ez így részedről, bort iszol, de vizet prédikálsz. Nemhogy a jó példát mutatnád, hogy appárra a sz@rra kidobott pénzt inkább félrerakod és értelmes dolgokat veszel belőle. A piáláson meg nem értem mit vagy így fennakadva, már 15 évesen már csattrészegre issza magát, megtettem ilyen idősen én is néhány (nem sok!) alkalommal és hoppá, normális ember vagyok. Ritkán iszom, akkor is inkább keveset, de minőségit. Cigit is próbáltam, kemény 2 hétig volt érdekes, az se kell most. Drogokhoz sose nyúltam, nem keféltem fűvel-fával tökrészegen. De mondhatom egyben, hogy igen, kiéltem magam. Pedig szintén 22 vagyok. Nem kell ennyire túlfélteni.
2012. aug. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: sajnos túlféltős vagyok, pedig nem kellene ennyire:S

Sajnos pont ez a baj, hogy mondhatok neki olyanokat, hogy fúj a cigi büdös, ártalmas stb, de erre persze visszavághat, hogy akkor én miért szívom. Bár nagyon keveset, inkább kocadohányos vagyok már 2 éve, elvagyok egy dobozzal egy hétig, de akkor is. Remélem nem az én hibám, hogy rossz példát mutattam neki. Meg főleg a huligán barátaitól félek, hogy beleviszik minden szarba.

2012. aug. 8. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!