Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok felnőni. Ez normális?

Nem akarok felnőni. Ez normális?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, nem soká 17. Olyan szívesen lennék újra 5-6 éves. Most gimnazista vagyok, az osztálytársaim nagy cigis piás stb.-sek, én meg nem akarok ennek a része lenni. Régebben sokkal jobb volt minden. Most is,megnéztem az oroszlánkirályt és elbőgtem magam rajta, úgy hiányzik az az időszak amikor még együtt voltak a szüleim és semmi gond nem volt.Persze tudok felnőttként gondolkodni, de igazából utálom az egészet. Elkezdtem félni az emberektől, már semmi sem tűnik olyan barátságosnak.
2012. febr. 19. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Ebbe a világba én sem akarnék (akartam), de ez egy olyan meccs, amit végig kell játszanod. Semmilyen más megoldás nem vezet eredményre, csak ez.
2012. febr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Első, bocs ...így kénytelen vagy kialakítani vagy inkább megtalálni a rosszban a jó dolgokat, mert muszáj erőt gyűjtened időnként valamiből (és ne valakiből, ez fontos).
2012. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

"Régebben sokkal jobb volt minden. Most is,megnéztem az oroszlánkirályt és elbőgtem magam rajta, úgy hiányzik az az időszak amikor még együtt voltak a szüleim és semmi gond nem volt."


Ebből az utolsó mondatomból nekem úgy tűnik, hogy te nem a gyerekkort magát kívánod vissza, hanem azt az érzést, hogy együtt vannak a szüleid. Más szavakkal: ha újra együtt lennének a szüleid, nem is biztos, hogy hiányozna a gyerekkor, hiszen megint meglenne a biztonságérzet.

Meg tudlak érteni. Azt is értem, hogy nem találod a helyedet a mai fiatalok között, én is ilyen vagyok.

2012. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 10inchhero ***** válasza:
78%
hát eléggé :D én 19 vagyok, és én se akarok... Azért 5-6 éves nem lennék, de 15-16 lennék újra. Az a jó kor :D akkor még nem cigiztem, csak néha ittam, stbstb. :D
2012. febr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Ez nagy divat mostanában. A legtöbben azt sírják vissza, hogy nem volt a vállukon felelősség.


De a felnőttkornak is megvan a maga szépsége. És te még messze nem vagy felnőtt. Majd ha felnősz, megérted :)

2012. febr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
teljesen normális! én 22 éves vagyok de már 14 éves korom óta vissza akarok menni oviba :D akkor még a korombeliek nem tagadták le hogy mesét néznek, anyum nem panaszkodott hogy mosogassak menjek boltba, nem volt nagyobb bajom annál hogy a Steffi babámnak lemerült az eleme és nem beszél :D
2012. febr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

én 25 vagyok. igaz a gyerekkort nem hiányolom, de ez a világ nem nekem valo. annyi igazságtalanság,hazugság van benne hogy fizikai rosszullétet okoz. egyszerüen hányni tudnék az emberektöl.igazábol a tudatlanságot sirom vissza. mikor még nem volt gondom és minden olyan mesebeli volt.

én is mesefüggö vagyok, imádom öket. az olyan álomvilág....de legalább olyankor elfeledkezem a világrol ha nézem.

2012. febr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én sem akarok! Újra 3 éves szeretnék lenni...akkor még élt a két kutyám, nem bántottak, nem csalódtam azokban akiket legjobban szerettem. Ráadásul minden baj utólér: reflux, pikkelysömör, gerincferdülés, látás- és halláskárosodás, stb. Én is újra kisgyermek szeretnék lenni! :,( Egy holnaptól 16 éves lány
2012. febr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
,,A világ botrány ,de ma még is élni kell" sajnos :/ szerintem eljön az az idő amikor végre fel hökölünk így kollektívan és újra élhetőbb lesz a világunk(remélem) .
2012. febr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%

"Nem akarok felnőni. Ez normális?"


Igen, mert felnőni nehéz, az ember pedig kényelmes, nem szereti a nehézségeket.


"16 éves vagyok, nem soká 17. Olyan szívesen lennék újra 5-6 éves"


Egy fokkal érdekesebb a 17 évesek élete, mint az 5 éveseké. Szóval nem használod ki a lehetőségeidet, ha visszavágysz a kisgyerekkorba.


"az osztálytársaim nagy cigis piás stb.-sek, én meg nem akarok ennek a része lenni"


Ez egy kicsit kifogásízű, illetve felnőtteknek megfelelni akaró jellegű szöveg. Majd kinövöd.


"úgy hiányzik az az időszak amikor még együtt voltak a szüleim"


Akkor konkrétan ez hiányzik neked, nem a gyerekkor.


"Elkezdtem félni az emberektől, már semmi sem tűnik olyan barátságosnak."


Vannak ilyen időszakok az életben, főleg a te korodban, de ez nem egyirányú utca, ha magabiztosságot gyűjtesz, barátokat szerzel, sikereket érsz el, akkor otthonosabban fogod magad érezni.

2012. febr. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!