Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért ilyen idegesítő?

Miért ilyen idegesítő?

Figyelt kérdés

A 9 éves húgom pár hónapja az agyamra tud menni.

Ha mondok neki valamit, elismétli mélyebb hangon, kinyújtott nyelvvel, közben még néha rángatózik is, egyszóval olyan retardált módon kifiguráz.

Meg amikor üzenetet írok valakinek, akkor is elkezdi fennhangon olvasgatni, holott az ég világon semmi köze hozzá.

Ha fennt vagyok facebookon, akkor meg bejön a szobába, és elkezdi sorolni, hogy kik vannak még fennt, elmondja a vezetéknevüket, meg a becenevüket, na olyankor azt hiszem megőrülök.

Meg ha ránézek, akkor elkezd bugyután vigyorogni.

Aztán néha odajön hozzám és elkezdi hogy mitcsinálszmitcsinálszmitcsinálsz?

Ha pedig kérdez valamit és nem tudom a választ, vagy valami olyat mondok ami nem tetszik neki, akkor meg hátba vág, vagy van olyan hogy felpofoz (persze amennyire tőle telik)és visszaütni meg nem merek, mert jobb esetben szalad anyámhoz (és akkor természetesen én vagyok a hibás hogy miért bántom szegényt), rosszabb esetben meg elmegy az esze, és akkor üt, vág, rúg, harap, karmol.

Miért viselkedik úgy mint aki most szabadult a diliházból?

(Mielőtt még valaki azt mondaná, beszéljek a szüleimmel, az nem lehetséges, mert ők csak azt mondanák, hogy kicsi még csak játszik, holott én a fentebb említetteket utoljára 4 éves koromba csináltam, vagyis biztosan tudna normálisan viselkedni, hagyni meg nem tudom, mert már az őrületbe kerget)

Ráadásul, ha rászólok hogy hagyjon békén, vagy ne olvasgassa állandóan az üzeneteimet, akkor látja hogy nem tetszik, és csak még inkább idegesíteni akar.

Mit csináljak vele?



2012. okt. 30. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs zár az ajtódon?
2012. okt. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
közös szobánk van, mert kicsi a ház és zár az van, de kulcs nincs, mert még kisebb korunkba elvették a szüleink hogy ne zárjuk magunkra az ajtót, meg ne törjük a kulcsot a zárba
2012. okt. 30. 15:54
 3/9 anonim válasza:

Szerintem csak unatkozik, mert senki nem foglalkozik vele és így próbálja felhívni magára a figyelmet. Ilyenkor próbáld meg inkább 5-10 percre félretenni a dolgaid és pl. beszélgess vele, vagy sétáljatok egyet. Hidd el, rövid időn belül meg fog változni és "jó testvérek" lesztek.

Bármi mást csinálsz, csak még jobban idegesíteni fog téged.

2012. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Komolyan annyi nevelési módszer jutott eszedbe hogy "visszaütni"?
2012. okt. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

azt max nagyon ritkán tudom, mert nekem is van dolgom, ha pedig megpróbálom, akkor meg legtöbbször azt mondja hogy inkább mást csinál (azt a "mást pedig 5 perc múlva befejezi és jön vissza piszkálni)

például azt mondom

társasozzunk-nem, mert mindig te nyersz (holott ez nem igaz)

focizzunk-nem mert túl erőset rúgsz

kidobósozzunk-miért mindig kidobós?????

akkor csináljunk azt amit te akarsz-akkor vagy az a válasz: most nincs kedvem játszani (engem idegesíteni viszont van kedve) vagy kitalál valami ostobaságot, amit direkt úgy kell játszani hogy ő nyerjen, aztán meg elkezdi hogy én nyertem és nem te, én nyertem és nem te, ami meg szintén elég bosszantó

2012. okt. 30. 16:19
 6/9 A kérdező kommentje:

a negyedik válaszolónak üzenem, hogy igen annyi, mert akkor csak feldühít, és ahhoz meg ne szokjon hozzá, hogy ha valami nem tetszik neki akkor kedvére verekedhet

ráadásul ha nagyobb és erősebb lesz akkor még akár komolyabb sérülést is okozhat

2012. okt. 30. 16:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Ő a kislány a családban, te pedig a nagyfiú. 6 év korkülönbség elég sok ahhoz, hogy ne tudjatok megegyezni. Ő állandóan rivalizál veled, mert azt hiszi, hogy behozható az előnyöd. Amúgy azért viselkedik így, hogy felhívja magára a figyelmet, és nemcsak a tiedet. 9 éves, most nyit a világra. Beszélj vele az iskoláról, az óráiról, az érzéseiről és ha volnának kérdései hagyd, hogy feltegye. Biztosan tudsz majd válaszolni neki, és akkor nem a bunkó bátyja leszel, hanem az okos nagytesó akire fel lehet nézni. Ölellek szeretettel mindannyiótokat.
2012. okt. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ, próbálok majd csinálni valamit

mellesleg lány vagyok, és 3 év a korkülönbség

2012. okt. 30. 17:34
 9/9 anonim ***** válasza:
nyilvánvaló, hogy unatkozik:)
2012. nov. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!