Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan értessem meg a párom...

Hogyan értessem meg a párom testvérével hogy külön van a konyha ne kunyerbáljon?

Figyelt kérdés
Anyóssal és párom testvérével élünk egy házban párom gyermekünk és és én eleitől fogva szinte külön konyha van mert anyós is és én is másképp főzünk. Külön van a konyhai élelmiszerek külön a cigi külön a mosópor öblitő külön minden egyedűl csak a haztartási gépek és az evő főző eszközök közösek mivel 1 konyha van. A kisfiúnk 4 éves és nagyon sokat van együtt a párom testvérével még olyankor is mikor eszik és a fiam állandoan osztogatja neki az élelmiszert mondja hogy neki is ,persze hogy értessem meg vele hogy külön konyhan vagyunk hagyjon nekünk békét. Jó hogy játszik a fiammal de azért ne áljon már sorba mindenért amikor az anja jobban keres mint mi ráadásúl már nem gyerek.Elköltözni nem tudunk egyenlőre, külön leválasztani nem tudjuk mert ahhoz is rengeteg pénz kell hiába van két bejárat a szobák egymásba nyilnak, igy meg még ki sem léptünk az udvarrol a kis kapun de mar látsuk hogy a teso a szobankban van és a redönt huzza fel, multkor meg fel volt huzva de az ablak is ki volt nyitva akkor is bemennt és amikor kisertem ki anyosta kapun ment munkába akkor rá szolt a fiara de nem érti meg. Én kibirom hogy ne menjek arra az ő szobajaba be mert semmim nincsen ott de neki se sőt még utba se esik enki mégis jön.

2012. nov. 15. 08:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek, lehetnék bármilyen szegény, ha leülnék enni nem tudnám a testvéremtől megtagadni az ételt. Párommal is összevesznék, ha ezt kérné. Bár sógornőmmel nem vagyunk valami fényes viszonyban, de tőle se, mert ő meg a párom testvére.
2012. nov. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%
sajnalsz egy tanyer etelt a sogorodtol? nem semmi. gondolom nem eheztek ha cigire van penz szoval en se ertem ezt a nagy irigyseget.
2012. nov. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
20%

"amikor az anja jobban keres mint mi ráadásúl már nem gyerek"


Első! Ezt figyelembe kellene ám venni!És azt is hogy nem testvérek! És azt is hogy egy gyerek elől ne egye már el az ételt!

2012. nov. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%
A kérdés hogy a párod testvére bébiszitterkedik-e vagy csak a gyerek megy oda hozzá játszani, amikor ti is otthon vagytok? Mert ha ingyen vigyáz rá, pofám nem lenne megtagadni tőle egy tál ételt, nézz utána mennyibe kerül egy bébiszitter. Ha ingyen vállalja, ez akkor a minimum hogy néha veletek vacsorázik... Viszont ha csak játszani szokott, amikor ti is otthon vagytok, megmondhatod a fiadnak, hogy hagyd békén yx nénit/bácsit, nincs ideje egész nap veled játszani, különben is vacsoraidő van, ilyenkor enni kell. Egy 4 éves amúgy se szokott még teljesen egyedül vacsorázni, te ülj mellé és vond be az előkészületekbe (tányért, poharat kitenni stb...), ez majd leköti a figyelmét. Ha a szobátokban semmi mást nem csinál, csak kinyitja az ablakot szellőztetni, azért nem lennék mérges, hiszen egy légtér és amikor csak ő van otthon, miért ne engedhetne be néha friss levegőt? Viszont ha nagyon kihűti a szobát és megfagytok mire hazaértek, természetesen szólj. Meg ha kutakodik v rendezkedik, azt se hagynám szó nélkül.
2012. nov. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
79%
Ez nagy szegénységi bizonyítvány. Hogy lehet mar sajnálni az ételt valakitől??? Pláne családtag tol. Ha ennyire kicsinyes vagy, költözz el bármi áron.
2012. nov. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok


Harmadik! Ők effektíve nem testvérek, de a kérdező párjának a testvére. Leírtam, hogy nekem se jó a viszonyom, a sógornőmmel, de tőle se tudnám megvonni a kaját. nem azt írta a kérdező, hogy éheznek és az utolsó falatokat eszi el a sógora. Csak ő is eszik.

2012. nov. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Nem bébi szitterkedik akkor vannak együtt mikor mink is itthon vagyunk 5 percenként visit a gyerekem ha nem az van amit ő akar jatszani a gyermekem megy utanna és nem lehet lebeszélni róla ellentetek vonzak egymast, bár elég sürűn bujkál a teso a fiam elől mikor unja már,a szoba bejarkalas meg olyan dolog hogy nem szelloztetni megy be hanem csak a redonyt huzza fel hogy vilagos legyen az üres szobaban, van mikor meg a függönyt is elhuzza hogy masok be lassanak a szobankba. És nem arrol van szó hogy sajnalom de mikor tudom hogy valamibol csak 3 unkra főztem es tudom hogy még 1 szer tudna enni a fiam belőle mert nagyon szereti én kevessebbet eszek hogy maradjon neki erre fő a testvér eszi meg.És nem tudom hogy elmagyarázni neki hogy külön vagyunk konyhailag én sem kérek az anja föztjéből mikor elottem eszik, de anyos sem ker az enyembol hiaba kinalom is csak ez a testver ilyen hogy ha lát valamit nem birja ki h ne kérjen aztán meg neki esik rosszul és megy panaszkodni anjahoz hogy nem maratt neki.
2012. nov. 15. 09:44
 8/31 anonim ***** válasza:
74%

Kvázi a gyerekednek akarod megtiltani, hogy a természetes szeretet, és adakozási kedv e törjön elő belőle. Ez azért nem semmi!

Másrészről, ha a sógorod veletek eszik, nem gondolod, hogy ez egy bók a főztödnek?

2012. nov. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%

Anja=anyja (az anya szóból!).

Az meg mi a mókusért baj, hogy elhúzza a függönyt? Ilyenkor, a hideg időben egy kevés napsütés is pár plusz fokot jelent.

2012. nov. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%
Borzasztóan tagolatlanul írsz,bár lehet csak én vagyok értetlen. Beszéltél már a sógoroddal? Megkérted már,hogy ne egyen annyit a ti kajátokból?Mert ezt nem a gyerekkel kell megbeszélni,hanem a felnőttel.Aki egyébként hány éves is?
2012. nov. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!