Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Akik anyóssal élnek együtt...

Akik anyóssal élnek együtt egy házban azok hogy jönnek ki egymással közös hütő, kölön konyha?

Figyelt kérdés
Ha külön konyha , de egy a hütő, párotok meg csak nem tud lemondani az anyuci inycsiklandózó finom ételeiről és hibe -hóba ha szem elött van akkor csen belőle 1-2 falatot.Konfliktus alakult már ebbül valakinél hogy enyém tied szitu?

2012. nov. 12. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván! Eszembe nem jutna ebben a helyzetben az én főztömre kényszeríteni. Tudomásul vettem, hogy soha nem fogok úgy főzni, mint az anyukája. Nyilván rám se főz senki úgy, ahogy anyu. Mi inkább úgy oldottuk meg, hogy hol egyikünk, hol másikunk főz vegyesen, mert tuti, hogy az kell az embernek amit a másik főzés "nem lehet" enni belőle.
2012. nov. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Hát akinek ez konfliktus okoz, hogy megkóstolja az anyós kajáját az jobb ha azonnal elköltöznek. Nem értem mi olyan nagy baj ezen. Megkínálja a fiát a kajával amit szeret ez teljesen normális.
2012. nov. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
2 évet bírtam együtt anyósékkal. Nem volt közös a konyha, csak az övé volt, így az ő kajáját ettük. Abból volt konfliktus, hogy ha én mertem főzni valamit az Ő konyhájában. Nem bírtam tovább ezt sem, és a többi konfliktust sem, így választás elé állítottam a páromat és léptem.
2012. nov. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha az ANYÓSNAK nem baj, hogy a fia elcsen pár falatot, akkor semmi baj. Viszont néha én is megkinálnám a mamát valamivel, amit én készitettem.
2012. nov. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Párom az én főztömet mindenkinél jobban szereti, szóval nem enne bele máséba. Az anyja ízetlenül főz.
2012. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Jaj utolsó nem bántásként de azért mégis felnőtt az íztelen kaján.
2012. nov. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk közös a konyha, és lényegében a hűtő is. Ugyan két hűtőnk van, egyikben a mi kajáink (joghurt, vaj, szalámi, ilyesmik), másikban az anyósomé, de mindkét hűtőben vannak közös dolgok (tojás, tej), és bárki benyúlhat bárki hűtőjébe. Kialakult a rendszer, tudjuk, hogy mi közös, mi az, amit valaki direkt magának vett, ahhoz nyilván nem nyúlunk.

Főzni én igazából anyósomtól tanultam, úgyhogy nagy eltérések nincsenek a főztjeinkben, de párom amúgy is mindegyiket szereti (meg mi is szeretjük egymás főztjét), szóval ebből sincs konfliktus, az főz, akinek nagyobb kedve és több ideje van, de sokszor főzünk együtt is.

A lényeg, hogy nem főzünk külön, az pazarlás lenne, egy ebéd van, és mindenki abból eszik. Mindig előre meg szoktuk beszélni a főzéseket, úgyhogy sosincs olyan étel, amihez valakinek nincs kedve.

2012. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mi külön lakásban élünk, de egy udvarban, és nekünk sajnos nincs egyenlőre tűzhelyünk, csak egy kis főzőlap. Nálunk abból van a konfliktus ha merészelek nem segíteni őfelségének...multkor csak barátomnak csináltam reggelire tojásrántottát,és az anyósom kijeletnette, hogy ha már főzök valamit, akkor azt minimum mind az ötünkre...szóval engem enged főzni, de persze nem fizeti ki az alapanyagot, ami azért napi szinten elég húzós...és elvárja hogy csináljam, napokig nem szól hozzám, ha nincs gőzölgő ebéd az aszatlon mire hazajönnek, már nagyon elegem van belőle.
2012. nov. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!