Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mihez kezdjek a húgommal?

Mihez kezdjek a húgommal?

Figyelt kérdés

Egy éve a szüleink vettek nekem egy kocsit, hogy el tudjak járni vele dolgozni (én 22 éves leszek), mivel külföldre jártam és tudtam fizetni a vele járó költségeket, így nem volt probléma belőle, a mai napig én szereltetem a gumikat, én tankolom, én veszem bele az olajat stb. Mivel a szüleim is gyakran használják, ezért ők is költenek rá, de ezzel nem is volt gond. Ott mondjuk elcsesztem, hogy hagytam, hogy anyám nevére kerüljön a kocsi, így folyamatosan azt hallgatom, hogy az nem az enyém (nem, csak én harcoltam érte 3 évig, hogy végre legyen kocsim és énmiattam lett megvéve). Mellesleg a szüleimnek van egy másik kocsija, ami a húgom szerint "ciki", azaz nem olyan új és jó autó, mint az "enyém".

A gond most kezdődött, hogy a 17 éves húgom ezen a héten megszerezte a jogosítványát. Még meg sem küldték neki a jogsit, máris elvállalt 10km-re innen egy olyan munkát, ahova csak kocsival tud bejárni, és már 2 hónapja kijelentette, hogy a nyár végén megy a haverjaival (drogosok, iszákosok, akárcsak a húgom) Szlovéniába, 350-400km-re innen az ÉN kocsimmal. Mikor próbáltam finoman elmagyarázni neki, hogy pár hetes jogsival nem fogjuk elengedni ilyen hosszú útra, akkor teljesen kikelt magából, hogy ő nem dísznek tette le a jogosítványt, és ha neki nem adjuk, akkor majd oda fogjuk adni a haverjának, majd ő vezet (igen, drogdílerek, meg alkoholisták a haverjai, nem túlzás, a húgomnak rendőrségi ügyei is voltak már a drogok miatt és szerintem még mindig csinálja). Abban apámmal már megegyeztünk, hogy ezentúl mindig zárni kell az autókat és dugdosni a kulcsokat, mert képes akár szó nélkül, napokra is eltűnni a kocsival (sőt el is adogatta már néhány cuccunkat a házból, így ki tudja...). A húgom tipikusan olyan ember, aki nem csak hogy a végletekig züllött és nemtörődöm, de borzasztóan felelőtlen is. Pl fél éve összetörte a 35 ezres telefonját (1 éves telefon volt), anyám unszolására odaadtam neki az én régi telefonom, ami hibátlan állapotú volt, szinte egy karcolás nem volt rajta. 2 hónap múlva ripityára törve találtam meg az íróasztalán, egy ép darabja nem volt. De volt olyan pl, hogy a 150 ezres laptopunkat az egyik McDonald's-ban hagyta, csak szerencsével került elő. Vagy pl múltkor vett közel 10ezer Ft-ért egy ruhát és fennhagyta a vonaton, azóta sem lett meg (de ezek már "csak" apróságok, amin a szüleim fenn sem akadnak).

Múltkor pl beült a kocsimba és elment vele a hátsó, nagy udvarunkba körözgetni vele a barátnőjével, elkezdi, csak azért nem mentek ki vele az útra, mert nem volt meg a jogsija még. Csak lestem... el sem kérte senkitől, csak úgy beült és hátrament vele... szóval felelőtlen, pofátlan, és amikor le akarom állítani, még én vagyok a rossz mindenki szemében. Ráadásul azt állítja, hogy jobban vezet, mint én, mikor egyszer meg is bukott forgalmi vizsgán, szintén a linksége miatt. Nekem 5 éves vezetői tapasztalatom van, rendszeresen vezetek városban, autópályán, külföldön, és eddig még 5 Ft kárt nem okoztam, de ő állítja, hogy jobb nálam. Persze, mikor egy ruhára vagy egy mobiltelefonra nem tud vigyázni.

Ma próbáltam elmagyarázni neki, hogy ne is álmodjon arról, hogy az én kocsimmal fog eljárni dolgozni, ugyanis én járok vele dolgozni a szomszéd faluba. Erre majdnem leharapta a fejem, hogy én biciklizzek, nincs messze a szomszéd falu, de neki kell a kocsim és punktum, ő elviszi, szerinte úgysem nekem tartozik és nem az én kocsim. Sajnos a szüleim meg sem védtek. Mit tehetnék? Hogy óvjam meg a kocsit? 2 héten belül össze fogja törni, egy felelőtlen, ostoba kis csitri, még egy papírzsepit sem bíznék rá.

Elnézést, hogy hosszú lett.


2013. júl. 5. 13:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Arra az időre költözz át valamelyik barátodhoz/barátnődhöz, vagy párodhoz. Vidd a kocsit. Ha nem tudja hol van, nem tudja elvinni.
2013. júl. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Azzal maximálisan egyet értek veled, hogy ne menjen több száz kilométer friss jogsival, hogy szerezzen előbb gyakorlatot, és azzal hogy felelőtlen.

Azzal viszont nem értek egyet, ez az autó nem a tiéd. Leírtad hogy a szüleid vették, mert három évig hisztiztél nekik ,és anyukád nevén van. Tehát ha anyukád odaadja neki, nem sok mindent tudsz tenni.

2013. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
vegyél kormányzárat, a kulcsot hordd magadnál,vagy pedig húzd le mindig az aksiról, bár ezt észreveszi
2013. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

Anyukád vette a kocsit az nem a tiéd csak te tartod fent.

Baromira nem ugyan az a kettő.

2013. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ilyen link alak a húgod,akkor semmi esetre se add oda neki.Gondolom ha történne valami,kifizetni már nem fizetné ki a kárt.Legyen nálad mindig a kulcs,és ne törődj vele ha hisztizik.Oldják meg a drogos barátai az autókérdést.
2013. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

A kocsi nem a tiéd, hanem szüleidé. Viszont te fizeted a javíttatását és a fenntartását.

Ha húgod használni akarja, és szüleid megengedik, lelkük rajta. Viszont a húgodnak akkor be kell szállni a költségekbe. Olaj, biztosítás, műszaki vizsga, időszakos javítások, gumi, ...

2013. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Adjál neki egy matchboxot azzal, hogy "itt a kocsim! egy karcolás se legyen rajta!". :D


Szerintem vegyél neki egy motort, a motoros balesetek gyakoribbak. Aztán nem lesz ilyen gondod, soha többet az életben. Na?

2013. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Jajj, jönnek a válaszok hogy nem is az övé a kocsi, az anya majd eldönti hogy odaadja-e... Az anyának is le kellene keverni egyet ha odaadja a kocsit és kienged egy drogos luvnyát a forgalomba. Ez a te felelősséged is hogy ne engedd volán mögé ülni míg meg nem komolyodik.
2013. júl. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%

Ahogy mondják az a kocsi baromira nem a tied. Ha majd egyet magadnak veszel akkor az a TIED lesz. De ezt látom még nem tanultad meg.


Húgod nehezebb ügy... Szülőkkel is meg kell beszélni, hogy nem van ez így jól... Talán így együtt tudtok rá hatni.

2013. júl. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A kocsi meglepetés volt nekem 1 évvel ezelőtt, hogy ki tudjak vele járni külföldre dolgozni. Hazajöttem egyik nap, és itt állt az udvaron. Állítólag csak azért lett anyám nevére íratva, mert így olcsóbb a biztosítás.

Lehet a kormányzár vagy a kulcsdugdosás lesz a megoldás. Csakhogy elvállalt egy olyan munkát, ahova kocsi kötelező, direkt olyanokat vettek fel...

2013. júl. 5. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!