Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért viselkedik így az...

Miért viselkedik így az öcsém? Hogyan tudnám jó útra téríteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Kezdeném is. Van egy öcsém és egy húgom, akik ikrek és most lesznek 10 évesek, én pedig a nővérük vagyok, mindössze 5 évvel öregebb náluk.


A hugicám nagyon aranyos kislány, sosem volt vele semmi balhé, viszont az öcsém (továbbiakban L.) egyszerűen kibírhatatlan, hogy enyén fogalmazzak. L. két éve felfedezte fel az internetet és egyből ilyen számomra semmitmondó, 9GAG-hoz hasonló, magyar oldalakat kezdett el nézegetni és teljesen belemerült a számítógép, játékok és marhaságok világába. Igazából nekem mindegy is lenne ez, hisz nem érint, ha nem vett volna fel ez által egy olyan stílust, ami maga a pokol.


Nagyon tiszteletlen, főleg az idősebbekkel és a családjával, kulturálatlan, úgy viselkedik a vasárnapi ebédnél, hogy elmegy az étvágyam, egész nap a számítógépet nyúzza, semmit nem csinál, iskolaidőben nem tanul, neveletlen és ami a legjobban bosszant az a beszédstílusa. A családban senki nem beszél olyan kulturálatlanul, mint ő. Minden második szava valami gyomorforgató trágárság. Az iskolában a tanulmányi átlaga is 30%-al romlott idén. Emellett mutogatja magát, perverzkedik.


Rossz a viszonyom vele. Oké, testvéri szeretet természetesen van, de én sosem ártottam neki semmivel, sosem volt egy rossz szavam sem hozzá, sőt. Mindig törődtem vele, sokat játszottunk is régebben, én tanítottam meg írni, kerékpározni, segítettem neki járni tanulni picúr korában, evőeszközt helyesen használni, stb. Ennek ellenére úgy beszél velem, mint a kocsis a lovával, mint egy utolsó senkivel, vagy még annyira sem. Mindegy, leírom. Valamelyik nap konkréten ler*bancozott csak úgy unatkozásból és ez a LEGENYHÉBB dolog amit eddig mondott rám.


Ma is volt vitánk. Ugye én a nagyimtól tavaly kaptam szülinapomra egy saját, asztali számítógépet, csak az a gond, hogy az öcsém azt hiszi, hogy az az övé és egész nap azon lógott. Nos, annyi vírust összeszedett, annyiszor állította be Biebert és a One Directiont háttérnek, annyiszor törölte ki véglegesen az éppen íródó történelem esszémet, annyi ízléstelenséget töltött le, annyiszor keverte össze a fájlokat és annyiszor kellett újratelepíteni a Windows-t miatta, hogy elegem lett és lejelszavaztam a SAJÁT számítógépemet. Ne tudjátok meg mekkora rohadt hülye p*csának lettem titulálva megint. Anya pedig két órán át magyarázta, hogy ne sértegessem az öcsémet. Az a vicc, hogy L. mondott rám békát-kígyót, én semmi ilyet nem mondtam, nem emeltem fel a hangom, nem kiabáltam vele, csak hallgattam, hogy szerinte mi vagyok.


A húgomat is megállás nélkül piszkálja. Úgy kezeli őt meg engem is, mintha a csicskásai lennénk és kötelességünk kiszolgálni és lesni minden óhaját-sóhaját. Ha nem így teszünk, akkora hisztériát csap, hogy a szomszéd utca is hallja.


Az a legbizarrabb az egészben, hogy anyámék abszolút tolerálják L. viselkedését. Montam már nekik, hogy fogják vissza a gyereket, de anyám csak a vállát vonta meg. Legutóbb is emítettem, hogy kéne valamit kezdeni a helyzettel, de engem hordott le a sárgaföldig az anyám, hogy mit képzelek, hogy merem kritizálni a pici-maci kis L.-t és hogy van képem beleszólni és az életébe és belegázolni a csöpp kis lelkébe a kiskirályfinak. Pedig anyámra is mondott már a r*banctól kezdve MINDENT. Fogalmam sincs mit kezdjek ezzel. Az egyetlen személy, aki meg tudná nevelni végre, az öcsém pártjál áll...



Hogyan lehetne leszoktatni az öcsémet a nyomdatintát nem tűrő szavakról és erkölcstelen viselkedésformáról? Mert érzem, hogy ebbe nekem kell beleszólnom, és nekem kell ennek végetvetnem, ha már a családban senki sem hajlandó foglalkozni a témával.

Sokszor elbizonytalanodom, és azon gondolkodok, lehet, hogy bennem van a hiba és nem másokban. Azt nem is említettem, hogy régen sokkal jobban kijöttünk egymással, filmet néztünk, zenét hallgattunk, társasjátékoztunk a hugicával együtt, de manapság egy szobában sem tudunk megmaradni anélkül, hogy belém ne kötne, és szerinte tök vicces, hogy minősíthetetlen szavakkal illet engem csak úgy.


Szerintetek jogos a felháborodásom?


Nagyon megköszönném, ha tudnátok segíteni nekem.


2013. júl. 6. 19:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom a szüleid miért nem veszik ezt akkor észre. Sajnos nem hiszem azt, hogy az öcséd hallgatni fog rád, akármit is mondasz, hisz csak lázadni fog, tetszeni fog neki, hogy te mérgelődsz, és mégis az ő pártján állnak. Ezt anyukáddal kellene valahogy megbeszélned.
2013. júl. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak félig olvastam el, de kenj le neki egy nagy pofont.
2013. júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
50%

Rendre kéne a tanítani a kis szar*st hihetetlen , hogy a mai világban mennyire elfajzottak és neveletlenek a kölkök..


Mi lesz ebből a világból te jó ég.. bele se gondolok inkább..

2013. júl. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:

Nincs ennek a gyereknek apja , hogy kicsit rendre tanítsa..?

Pár nagy pofon neki meg kitenni falura kapálni aztán megtanulja mi a modor

2013. júl. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

- Pofon

- Semmiben nem segítesz neki

- Beszüntetsz vele mindenféle kommunikációt

2013. júl. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:

Első körben ültesd le a SAJÁT géped elé, és keresd meg neki wikin hogy mit jelent az a r*banc. Ha nem akarja elolvasni, vedd rá valamivel amit szeret. mit tudomén fél órát netezhet akkor is mikor neked kéne a gép, nem tudom, legyél kreatív.

Ha elolvasta, kérdezd meg tőle felfogta -e. Ha igen a válasz, kérdezd meg tőle, akkor milyen alapon mond rád ilyet, és hol van erre a bizonyíték. Ha nemleges a válasz,olvastasd el vele újra.

A srác nemes egyszerűséggel csak unatkozik. Hidd el, tudom, a húgom ugyanilyen volt. Én felnőttem, "elnőttem" tőle korban, és úgy érezte egyedül maradt.

Sok sikert. Foglald le. Meglásd megváltozik.

2013. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

1.Menj el vele fagyizni kettesben,és szépen beszélgess vele.Magyarázd el neki,hogy amit csinál az nem jó (enyhe kifejezés),hogy mennyivel jobb lenne,ha egy kicsit csiszolna a viselkedésén,és újra tudnátok közösen játszani,elcsavarogni ide-oda hármasban,mindent indokolj,hogy MIÉRT javítson a magatartásán,esetleg add elő neki,hogy az igazi nagyfiúk,hogy viselkednek,hogy mennyire felnőttes,ha tisztelettudó.

2.Ha semmivel nem hatsz rá,akkor igenis üvölts rá,mert ez a neveletlenség nem állapot,ha nincs aki helyretegye,akkor bizony,mint a nővére neked kell.

2013. júl. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Ezer hála mindenkinek! Remélem használ majd, ha levegőnek veszem. Tudom, hogy azt utálja a legjobban, ha nem figyelnek rá. Pofonra sor került már, mikor teljesen elborult az agyam, annyira felhúzta a cukromat, nem is egyszer, de az az igazság, hogy az öcsém simán kiröhögött. o.O Apám meg nem csinál semmit.

Köszönöm a válaszokat!

2013. júl. 6. 20:05
 9/23 anonim ***** válasza:

ha leülteted beszélni,csak a támadást és lázadozás lehetőségét látja meg a dologban.

teljes mértékig légy vele passzív,csak ha nagyon-nagyon muszáj,akkor szólj hozzá,és ha olyat csinál/mond amit végképp nem tudsz tolerálni,ne szólalj meg,csak mosolyogva állj elé és b*ssz le neki 1 akkorát h összeessen.ugyan akkor a húgoddal légy nagyon kedves,elvégre ő megérdemli. amikor elkezdett magába szállni és SOKADJÁRA megkérdezi h mi a baj,akkor finoman és világosan elmondod neki...


ha anyukád meg azzal jönne h milyen alapon ütötted meg,mondd azt h az ő érdekében tetted,mert senki nem neveli tiszteletre és ha később csinál ilyeneket,még a sz*rt is ki fogják belőle verni.


am édesapátokkal egyáltalán nem tartjátok a kapcsolatot,hátha esetleg tudna valamit tenni az ügyben...?

2013. júl. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
9-es vagyok,bocsi,nem láttam h időközbe kommenteltél...
2013. júl. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!