Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » "Féltékeny" voltam a nővérem...

"Féltékeny" voltam a nővérem barátjára?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne, hogy a nővéremmel(20/L) nagyon jóba voltunk, mindent megbeszéltünk, de tényleg. 18 éves korában összejött a barátjával, akit anyukánk nem nagyon szeret. Én érdeklődtem a fiú után, a nővérem is szívesen mesélt róla. Szimpatikus volt a srác. Aztán kb 1 éve elkezdett nagyon megromlani a kapcsolatom a tesómmal. Alig mondott valamit, és ez zavart. Nem azt akartam, hogy minden lépéséről számoljon be, csak furcsálltam, hogy előtte elmondott mindent, most meg semmit. El is mondtam neki erről a véleményem, de nem változott semmi.


Tisztára olyan érzésem volt, mintha féltékeny lettem volna a srácra. Zavart, hogy velem már nem ment sehova a nővérem, mert nem ér rá. De a fiúval mindig tudott találkozni. Alig beszéltünk, és sok veszekedés is volt, amik ha belegondolok, miattam robbantak ki.


Egy ideje már semmi ilyesmi sem érzek. Már nem "igénylem" azt, hogy beszélgessünk. Nem akarom "beavatni" az életembe, nem mondok neki nagyon semmit, hogy hova megyek, és kivel. Ha akarja, anyutól úgy is meg tudja kérdezni. Úgy veszem észre, hogy ez őt nem zavarja.


Normális volt ez a "féltékenység"? Igazából nem tudom, hogy nevezzem. Van valamilyen tapasztalatok ezzel kapcsolatban?


15/L


2013. júl. 12. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha olyanok voltatok régen, mint a legjobb barátnők. Akkor probálkozz minnél jobb kapcsolatban lenni vele, kerüld a konfliktusokat. Az esetedben szerintem normális reakció, hogy így érzed. De a nővéred felnőtt már és kicsit megváltozott az érdeklődési köre. Mivel a ti korotokban ez az 5 év sok. Mutasd meg neki, hogy mèg mindig ugyan az vagy mint régen és számíthat rád.
2013. júl. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem normalis eset hogy feltekeny voltal hisz szeretetbol erezted igy ,es legjobb baratnod kent neztel ra ,de mindenki valtozik .lehet te is meg fogsz ha lessz egy komoly tartos kapcsolatod!olyankor csak is a kapcsolatodra fogsz oszpontositani nem a korulotted levo emberekre ,legyen az barat csalad,.o lessz az elso :)
2013. júl. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem normális, de legalábbis nálunk is így volt, csak nálunk én vagyok az idősebb. A húgom 19 volt, mikor megismerkedett a barátjával, és egyre kevesebbet volt itthon, egyre kevesebb dolgot beszéltünk meg. Egy évvel később össze is költöztek, 200kmrel arrébb, akkor éreztem csak igazán, hogy "elvette tőlem" a fiú a tesómat. De aztán megszoktam, hisz ez az élet rendje. Bár azért a mai napig örülök, mikor a tesóm egyedül látogat haza, és "csak az enyém":)
2013. júl. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok! :)


Szóval akkor normális reakció volt részemről? Furcsának tartom.

Az előtt is volt már barátja, az egyikükkel 1 évig volt együtt. Akkor nem vettem észre magamon, hogy zavarna. Örültem, amikor összejöttek.

2013. júl. 12. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!