Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne szüneteltetni ezt a kapcsolatot amíg nem történik változás?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek a húga egy ideje nálunk lakik, pontosabban két éve ugyanis a szüleinek elege lett abból,hogy kicsapongó életet él, rendetlen, élősködő, s csak alkalmanként dolgozik.

Azóta rajutunk élősködik, engem már nagyon zavar,hogy állandóan itt van, természetesen már beszéltünk is vele,hogy ideje lenne ha kezdene valamit az életével, ez nem történt meg így elküldtük, de visszakönyörögte magát, elsőre közös megegyezéssel megengedtük neki, bizonyos feltételekkel hogy maradjon.Ezeket részben teljesítette, amit én nem tudtam elfogadni, ezért kidobtam másodszor is, de a barátnőm később visszaengedte és azóta itt van megint.Legutóbb engedély nélkül elvitte az autómat, úgy hogy nincs jogosítványa, ekkor nagyon mérges lettem és megmondtam,hogy még egy ilyen és feljelentem, de szerintem nem várom meg a következő alkalmat, hanem inkább itt hagyom őket.A lakás barátnőm nevén van mert a 80%-át ő fizette, így én nem tudom kidobni a húgát, ezért arra gondoltam,hogy választás elé állítom a barátnőmet, hogy vagy a húga vagy én, és ezt azzal nyomatékosítanám,hogy szünetet kérek a kapcsolatban, és ideiglenesen hazaköltöznék.

Egyébként szeretem engem a barátnőm és már korábban is felvetettem,hogy otthagyom ha nem változtat, akkor ígért fűt fát meg könyörgött is,hogy ne hagyjam el, és mivel én is szeretem nem akartam elhagyni és most sem szívesen hagyom el, de tűrhetetlennek tartom amit a húga művel.


(Regényt írhatnék azzal kapcsolatban,hogy milyen problémáim vannak a húgával, de ezt most mellőzném)


2013. júl. 27. 13:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A húgának nincs hová mennie és a barátnőm ezért nem akarja kidobni, ha elküldi akkor az utcára fog kerülni, de bármilyen csúnya is ezt mondani, engem nem érdekel mert már nagyon besokalltam tőle.
2013. júl. 27. 13:41
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van.
2013. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Simán, kezd el pakolni a cuccod, ha bejön és látja mit csinálsz mondd el neki, hogy nem tudod elviselni már a húgát és elmész. Felveted azt is, hogy csak akkor van mód folytatni, ha eltűnik..

Én ezt egyszer már megtettem, évekig el volt tartva a párom bátyja, élősködött, pénzt kunyerált, bármi lett főzve mindenre azt mondta szar, még a rendelt étel is szar volt... Meglopott minket, én meguntam és eljöttem. Azóta együtt vagyunk, van két gyerekünk is. :) Egy próbát megér.

2013. júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj pakolni és majd írj, hogy mit reagált rá!
2013. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az elköltözés a legjobb megoldás erre a helyzetre. Így talán a barátnőd is belátja, hogy ez a helyzet tűrhetetlen.
2013. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sohasem fogom megérteni, miért kell visszaélni mások 'vendégszeretetével', és ez a viselkedés sem normális. Teljesen igazad van. Mint írták, kezdj el pakolni, hátha az meghozza a várt hatást. Elhiszem, hogy a testvéréről van szó, de nem vagy köteles elviselni ezt, pláne ha pár év múlva szeretnétek gyereket is, akkor nem lehet, mert ott a tesó, akit tartani kell és betudható egy gyereknek??
2013. júl. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben megértelek.

Nálunk is ugyanez volt. Barátnőm húga ugyanúgy élősködött nem dolgozott de sajnos nem is akart mert ha akart volna nem történt volna meg az ami megtörtént.

Ugyanúgy kidobták a szülők, a kiscsaj jött hozzánk, a baj az volt vele hogy dohányzott meg alkoholista is volt. Néha elment ő dolgozni az igaz meg adott is haza pénzt de az 2 havonta egyszer ha volt akkor is nagy nehezen egy 15 ezret adott be és ennyi volt. A szüleinek az volt a baja hogy nem bejelentett munkája van és hogy kocsmában dolgozik plusz iszik is, meg elhanyagolja magát. Jól néz ki helyes kis csaj volt de nagyon szétcsapja magát időnként, itt is napiszinten járt haza vagy részegen vagy ha józanul akkor elküldött minket a francba hogy mi miaz hogy diktálunk neki.

Persze nekem nem vitte el az autómat de rendszeresen elvárta hogy fuvarozzuk mert lusta gyalogolni 500 métert a sarki boltig.

Az én barátnőm annyiban normális volt hogy megmondta neki hogy kap egy utolsó végső esélyt hogy bizonyítson szerzett neki munkát, megmondtuk neki hogy az alapvető házimunkát végezze el. Ha délutános akkor főzzön amit tud persze, takarítson főleg maga után, ha úgy van akkor menjen el bevásárolni. Ha délelőttös akkor délután ha hazaér akkor locsolja meg estefelé a kertet, takarítson ha úgy van fizesse be a számlákat amire a pénzt mi adtuk tehát nem is az hogy neki kellett. Ez működött kb 2 hónapig, és mondtuk neki hogy buli csak hétvégén ne menjen a munkarovására, de sajnos többször volt hogy munka után amikor hazaért délelőttösből akkor késő délután a sarki kocsmából szedtük ki este, majdnem az összes fizetését elitta néhány nap alatt.

A barátnőm akkor sajnálta meg minden, de nekem is akkor lett elegem és úgy ahogy te is megmondtam neki hogy van két választási lehetősége és egy napja hogy döntsön hogy vagy kezd valamit a húgával és berakja pszichiátriára mert ezer százalék volt hogy pszcihés baja van és rendbe rakatja az életet valami elvonón.

Vagy ha nem akarja ilyennel kínozni akkor kivágom egy szónélkül cuccaival együtt, ha meg neki nem tetszik akkor mehet ő is.

Mivel ott a ház az enyém volt teljes egészében így annyit mondtam a barátnőmnek amikor ő is lelépett mert megtette akkor mondtam hogy a bútorait is vigye el, mert azokat nagyrészt ő vette. El is vitte segítettem is kirakni kulcsot elvettem tőle, biztonság kedvéért zárat cseréltem is minden rendben volt.

Pár nappal később jöttek a szülei szemrebbenés nélkül nekik is megmondtam hogy ennek oka volt és nem érdekel még az sem ha szétvernek de nem fogom visszafogadni addig a barátnőm ameddig védi a semmirekellő húgát. És teljesen mellém álltak a barátnőm szülei. Azóta akkor már az exem is mondta hogy megbánta hogy védte a húgát mert egyik napról a másikra lelépett az összes pénzével együtt és irtsa hogy új életet kezd Debrecenbe magyarul az ország másik végén. Akkor mondtam neki hogy utolsó esélyt kap de a húgát látni sem akarom.

Nagyjából ennyi ez a történet én sem tudtam máshogy megoldani, a türelmem véges volt sokszor aludni sem bírtam meg féltem is hogy csöves alkeszokat hoz a házamba és kitudja mit visznek el. A pénzemet az értékeimet nem győztem elrejteni nagyon biztos helyekre, minden ajtót zártam szinte, nálam rengeteg számítógép van mert ugye ezzel foglalkozok nagyrészt hogy szerelem őket és a régi leselejtezett átvett számítógépeket én javítom meg valamikor nulláról építek egyet és azt itthon szoktam mert a munkahelyemen csak 6 órát vagyok bent a maradék 2-3 órát itthon kell ledolgoznom. Mivel ott a műhelybe nincs sok hely és ott csak a kisebb munkákat csinálom.

Tehát itt kb milliós összegek voltak és ezért is féltettem hogy károsodás ér mert a munkám kockáztattam.

Szóval te is mond meg kerek perec hogy vagy ez vagy az. És ha a húgát választja te pakolj össze és lépj le egy szemrebbenés nélkül. És örüljön hogy nem jelentetted fel a húgát autólopásért és engedély nélküli vezetésért. pedig simán megtehetnéd.

2013. júl. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a költözős ötletet én is jónak tartom. Mostmár tenned kell valamit,mert a csaj sose fog elmenni.
2013. júl. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, drukkolok, hogy sikerüljön megszabadulnod a húgtól.
2013. júl. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
én tuti már nem lennék otthon, mire hazaérnek
2013. júl. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!