Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A bátyám, aki velünk él,...

A bátyám, aki velünk él, alkoholista! A szüleim homokba dugják a fejüket, nem akarnak róla tudomást venni. Ti mit tennék ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van egy 36 éves bátyám , aki full alkoholista. Minden nap iszik kb 2-3 2l-es sört, meg jó sok bort. Dolgozik, szalag mellett, amelett, hogy jóeszű okos ember (volt ). minden évben felvételizik egyetemre, fel is veszik, de sose járt be, a piálás fontosabb. A tandíjat meg jelentkezési lapokat is anyám fizeti természetesen már vagy 10 éve. Eddig vagy 5 egyetemen volt, most jön a 6. Velem, meg a férjemmel lakik, sosem takarít, mint egy cigányputri, úgy néz ki a szobája. A közös helyiségeket még 1x sem takarította ki, ha szólok neki, még neki áll feljebb. Van tulajdoni joga, tehát a lakás egy rész az övé. Csak egy év múlva tudjuk eladni leghamarabb, mert van még rajta részlet. Anyám nem hiszi el, hogy a bátyám ilyen, mindig megsértődik, hogy én hogy lehetek ilyen, hogy ilyeneket mondok, mindig őt védi velünk szemben. Amíg ő így viselkedik, addig nem is fog változni a helyzet. Szívesen elmennénk a férjemmel albérletbe, de akkor amit most félreteszünk, menne az albidíjra, így ezt már elvetettük.


Ti mit tennétek?



2013. júl. 31. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Foglalkoznék vele. Ha már így hozta a sors, hogy vele kényszerülök egy fedél alatt lakni (meg amúgy is), biztos nem hagynám sorsára. Nyílván van rá oka, hogy nem tud feljebb lépni a létrán, nincs senkije, esetleg egy csalódás nagyon mélyen érintette, vagy bármi. Beszélgess vele sokat, és segíts neki.
2013. júl. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ezen már túl vagyunk, volt közbelépés is, mikor írtunk neki levelet és felolvastuk, mondtam, hogy fizetem neki a pszichológust, csak menjen el, próbáltam vele beszélgetni...stb. Hosszú évek óta így megy ez, most már eljutottam arra a pontra, hogy nem érdekel. Senki nem jöhet hozzánk, mert ha iszik, akkor agresszív lesz, már 2 barátunkat is megverte. Tudja, hogy alkoholista, és kijelentette, hogy ő így akar élni, mi meg fogjuk be. Talán egyedül anyám hathatna rá, de ő meg nem nem hiszi el, hogy idáig jutott.
2013. júl. 31. 10:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, akkor a lényeg egy részét kihagytad a kérdésből. Ő akkor már eléggé padlón van, szakember segítsége lehetne a megoldás. Na de ha oda sem hajlandó elmenni, nem tudom hogy képes így élni valaki, ebben mi a jó? Még jó, hogy dolgozni bemegy, és hogy nem vágták még ki! Én biztos nem engednék be piát a közös lakásba. Külön lakrésze van, vagy közös konyha, fürdő... stb?
2013. júl. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a konyha, fürdő meg étkező is közös, csak a szobák nem. A szüleink vették a lakást nekünk, gyerekeknek, neki is van tulajdoni joga, de lényegében a lakást a szülők fizették, így mi nem mondhatnánk, hogy ne lakjon ott. Nem hajlandó orvoshoz menni, azt mondja neki így jó. Egyedül anyám tudná szerintem jobb belátásra bírni, de hát ő meg azt gondolja, az ő kicsi fia nem alkoholista, csak néha megiszik 1-2 sört-amikor próbálok vele erről beszélni, akkor mindig én leszek a rossz, hogy megpróbálom befeketíteni a bátyámat. 22-es csapdája
2013. júl. 31. 10:18
 5/9 anonim ***** válasza:
én a helyedben édesanyátokhoz költöztetném a bátyám, szerinte úgysincs baj az életmódjával.
2013. júl. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36 éves.. talán a 6. egyetemet már el kéne hagyni, anyuka inkább dobálja a kukába azt a pénzt, amit a fia taníttatására szán. Mondanám, hogy a gyógykezelésére, de hát alkoholtól az is nehezen szabadul, aki maga akarja, aki pedig nem, azt nem tudják gyógyítani. Nem tudom, mi lehetne-
2013. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sajnos a szüleim vidéken élnek, mi meg a fővárosban, itt dolgozunk mindannyian, így a hazaköltözés is kilőve...

Tényleg nem látok más megoldást, csak kivárni még ezt az 1 évet, aztán lelépni, de közben meg nagyon fáj, hogy ilyen ember lett a bátyámból, és ki tudja, mi lesz vele később.

2013. júl. 31. 10:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Először is megköszönném anyukának a bizalmat és megkérdezném, hogy tényleg azt hiszi-e, hogy hazudtok és brahiból találtok ilyet ki?

Anyukának nem tűnt fel, hogy évek óta nem jár egyetemre? Szerinte miért?

Azt hiszem ő az a típusú anyuka,akinek a fiacskája az egy szem szeme fénye és képtelen róla rosszat elképzelni.

De az is lehet, hogy tudja, mi a helyzet csak nem képes még magának sem bevallani.


Elmondhatjátok neki, hogy a testvéred maga mondta, hogy neki így jó kérdezzék meg tőle és nem véletlen akartok elköltözni tőle!


Azon nem lehet segíteni, aki nem hagyja. A gyógyulás első lépése, hogy felismerem, hogy gond van, és elhatározom, hogy teszek ellene. Ha ez nincs meg akkor nem tudsz, mit tenni.


Ha kb. egy év múlva leléptek akkor már a végén vagytok már az utolsó időben nem hagyjátok, hogy tönkre tegyen. Ahogy tudjátok kerüljétek ki.


Ha ilyen közös helyiséges a lakás akkor nem tudjátok elszeparálni magatokat. Biztos, hogy el tudjátok adni a részeteket? Ő is benne van a dologban?


Mellesleg ha ti nem lesztek mellette akkor lesz csak igazán elhanyagolt. Ha anyuka meglátja akkor az kellemetlen lesz neki akkor elgondolkodik.

Pláne ha tök részegen ráesik a futó szalagra. Azon csodálkozom, hogy eddig még nem rúgták ki.

2013. júl. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sörétes a megoldás :D
2014. jún. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!