Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért az én hibám, hogy a...

Miért az én hibám, hogy a húgom lusta és életképtelen, mindemellett munkanélküli?

Figyelt kérdés

Tavaly vègzett markering Okj-n, amivel természetesen sehol nem tud elhelyezkedni már egy ève. Gyakorlata nincs, mert hiába mondtam, hogy menjen dolgozni egy kicsit suli mellett (böven belefèrt volna), derogált neki, nyelvtudása nincs, mert hiába ajánlottam, hogy segítek felkészülni nyelvvizsgára, nem akarta - a család meg szèpen támogatta ebben a semmittevèsben.


Èn lassn befejezem az egyetemet, amièrt a belemet is kidolgoztam suli mellett (semmilyen anyagi támogatásra nem számíthatunk otthonról), 3 nyelven beszèlek, szuper gyakorlato helyem van, ahol állandóra maradhatok diploma után.


Mindezek ellenère folyton megkapom, hogy mindketten egyformák vagyunk, de azèrt könnyen beszèlek èn a nyelvtudàsaimml (basszus, keményen megdolgoztam èrtük), ès mièrt nem segítek neki munkát találni. Legutóbb vèletlenül elszóltam magam, hogy embert keresnek nálunk a marketing rèszre, azóta azt hallgatom, mièrt nem juttatom be a cègünkhöz - ès nem èrtik meg, hogy ide diploma meg kèt felsöfokú kell. Mert "biztos" akadna valami...


2013. aug. 6. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Érthetetlen buta embereket nem lehet észérvekkel meggyőzni.

Nem tudsz csinálni semmit...

2013. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan elmondhatod nekik ugyanezeket, hogy neked sem a szél hordta össze az egyetemet, a nyelvtudást, stb. és erre ő is ugyanúgy képes lett volna, ha akart volna bármit is kezdeni az életével. Ha ezek után sem értik meg, akkor tényleg felesleges vesződni velük.
2013. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Nem lehet hogy kicsit túlnagyzolod magad? A barátnőméknél hasonló a helyzet. A nővére igen, járt egyetemre, volt gyakorlaton, beszél 3 nyelven, és van munkája. A húga (barátnőm) szintén járt egyetemre, nem beszél csak 1 nyelvet, de nincs nyelvvizsgája belőle, nem járt gyakorlatra (illetve majd kifejtem bővebben) és jelenleg munkája sincs. A nővére meg folyamatosan b***tatja, hogy ilyen lusta meg olyan! Csakhogy vizsgáljuk meg a kérdést más oldalról:


1. A nővére ugyanúgy járt egyetemre, ahogy a húga, tehát államilag támogatottként, és mindketten elvégezték.

2. Volt gyakorlata a nővérnek, mert KÖTELEZŐ volt 2 félév! A húgának alig 100 óra volt kötelező, ráadásul egyetem mellett, szóval aligha tudott volna normálisan bejárni.

3. A nővérének úgy van 3 nyelvtudása, hogy abból 1-et megtanult az iskolában (és szintén kötelező volt nyelvvizsgáznia belőle az egyetemen), a másikra úgy tett szert, hogy külföldi barátjával csak angolul tudtak beszélni, a harmadikat meg szintén így szerezte, vagyis a barátja anyanyelvét megtanulta.

4. Munkája pedig fekete munka külföldön...


Szóval, szerintem nálatok is lehetnek ilyen "buktatók", vagyis nem hinném hogy önszorgalomból megtanultál 3 nyelven beszélni otthon az ágyon ülve... Vagy fizetni kellett érte, vagy szerencséd volt hogy lett munkád, vagy a húgodnak van valamilyen hátránya (pl beteg, vagy neki már nem tudják fizetni a szüleitek, stb.) Szóval azért gondolkodj el ezen... És a segítségnyújtásod se olyan legyen, hogy "na gyere már b+, hogy ne legyél életképtelen, megtanítalak angolul, nekem úgyis olyan jól megy, te meg örülhetsz ha én a kegyeimbe veszlek mert olyan rendes vagyok..." Ha ilyen stílusban teszed, hát én biztos nem tanulnék veled!

Persze ha valóban ilyen lusta a húgod, akkor meg NE FOGLALKOZZ VELE! Ne segíts neki, ne okoskodj neki, ne mondd meg neki mit csináljon, hol csinálja! Majd ő tudja magától, ha meg nem, akkor minek foglalkozol vele?!

2013. aug. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!


Ahogy leírtam, dolgoztam mindig az iskola mellett, ugyanis az egyik legmagasabb pontszámû egyetemre jàrtam, ezért fizetösön voltam. A három nyelvet bizony önszorgalomból tanultam meg otthon, alig párezret költöttem tanárra vizsga elött, ès mibt említetten, semmit nem finanszíroztak, söt: mindig bele kellett adnom a rezsibe,bèrletet ruhát ès mindent magamnak vettem.


Ès nem tudom, hogy ne foglalkoznèk ezzel, mikor a fizetèsem X rèsze mèg mindig ezekre a dolgokra megy, miközben a húgomnak mindent dizetnek, mert nincs munkája. Ami talán nem zavarna, ha nem azt hallgatnám, hogy "neked könnyü" vagy "milyen rossz testvèr vagy, hogy nem szerzel neki munkát".

2013. aug. 6. 15:40
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
Mondjuk nekem furcsa, hogy a húgod (aki fiatalabb tőled) már 1 éve befejezte a 2 éves OKJ-s képzését, de te, aki idősebb vagy, még mindig egyetemre jársz. Ami azt jelenti, hogy ha ikrek is vagytok és egyszerre kezdétek a sulit, neked még mindig van legalább egy éved (4. éved) az egyetemen, hiszen nyár van, már végeztél volna, 2 hónapja. Mindezek mellett te dolgozol, 3 nyelvet megtanultál, gyakorlatra is jársz, és van annyi fizetésed belőle, hogy neked mindig mindent magadnak kellett fizetned és a rezsibe is mindig bele kellett adnod... Ja! és fizetősön vagy! Ami minimum félévente 150 ezer. Hát ez elég érdekes!
2013. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mièrt olyan elkèpzelhetlen ez a helyzet. Èn egyetem elött elvègeztem egy Okj, amellett is dolgoztam, most pesig a gyakorlati helyen fizetnek - ebben semmi lehetetlen nincs.


Bár, a kèrdès nem az èn kèpessègeimröl szòlt, ha jól tudom.

2013. aug. 6. 16:37
 7/12 anonim ***** válasza:
Arra válasz: senki nem mondta, hogy a te hibád. Hiszen csak annyit mondtak, segíts neki, nem állította a családod, hogy ezt te okoztad. De ha ennyire zavar téged az "életképtelen és lusta" testvéred, KÖLTÖZZ EL! Amennyit keresel (ahogy írtad), akár luxuslakást is vehetnél már! Szóval hajrá!
2013. aug. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Hogy beszelhetsz igy a hugodrol??? Kettotok kozul te vagy a szanalmas !
2013. szept. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ami a válaszolókat (szerintem) idegesíti, az az, hogy felsorakoztattad, hogy neked mi van. Ez úgy annyira nem tartozik a tárgyhoz.


Mondhattad volna, hogy mindketten otthon laktok, mert nincs pénzed elköltözni, a húgod támogatják, téged meg nem. Akkor most mindenki kisütné, ami a helyzet is valójában: nem te vagy a kedvenc gyerek.


(Ha már nem laksz otthon, akkor nem értem a problémát.)


A vegzálásra mondd azt, hogy van olyan, hogy marketing diploma, meg nyelvvizsga, és ennek fényében nyugodtan beadhatja a jelentkezését, de nem fogják felvenni... Ezt mondd el vagy hússzor. Mint ahogy máshová se veszik fel.


Mondd meg, hogy nincs elég szaktudása ahhoz, hogy elhelyezkedjen, mutass cikkeket, amik erről szólnak, aztán mondd nekik, ha ennyivel jobban tudják mi a helyzet a munkaerőpiacon, ajánlják be ők, mert ők az idősebbek nekik több a kapcsolatuk. Erre nem nagyon lehet mit válaszolni...

2013. szept. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért a te hibád, mert a szüleid eldöntötték hogy így van, és nincs az az észérv, amivel meggyőzhetnéd őket. Azért mert csak. Borzasztó, de rengeteg helyen van így, nem értem, hogy miért. Ahogy te se, én se bírom felfogni, hogy lehetnek a szülők ennyire részrehajlóak. Én a helyedben amint lehet elköltöznék, mert ez sose lesz másképp. (Bocsánat a borúlátásért, de ezek a dolgok teljesen elkeserítenek.)
2013. szept. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!