Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért mondja a bátyám minden...

Miért mondja a bátyám minden megszólalásom után szinte, hogy "nyugodj meg", vagy "maradj csöndben"?

Figyelt kérdés

Mindig ha elkezdek valamiről mesélni, és még nem fejeztem be, rám szól. Vagy ha esetleg megkérem, hogy kicsit állítsa le a videót, vagy vegye halkabbra, hogy értsem én is, amit hallgatok jelenleg.

Nem tudom miért szól mindig rám.

Régebben értettem, mert nagyon sokat beszéltem feleslegesen. De a mai napokban igyekszem ügyelni rá, hogy visszafogjam magam.

Szerintetek miért teszi ezt? Miért nyugodjak meg, ha nem is vagyok ideges? Sőt, az kevésbé szoktam lenni. Inkább izgatott. De amikor rám szól, legtöbbször az se vagyok.



2013. aug. 14. 21:26
 1/7 Thomas Sebastian válasza:
Talán a természete ilyen, talán csak megszokásból csinálja. De lehet, hogy nem veszed észre magad és tényleg sokat beszélsz.... Velem is történik ilyen. Egyébként menj oda hozzá és tőle kérdezd meg. :) Ő biztosan jobb választ tud erről adni, mint mi, idegenek. ;)
2013. aug. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk annyira jó kapcsolatban. Csak néha nem értem. És tudom, hogy van amikor sokat beszélek, de igyekszem visszafogni. Azonban az előbb is egy kérdést feltettem, mire "nyugi", "maradj csöndben". De majd megkérdezem. Vagy örök rejtélyként megtartom magamnak. >_<
2013. aug. 14. 21:35
 3/7 Thomas Sebastian válasza:
Na! Lehet hogy az a baj, hogy nem vagytok annyira jó kapcsolatban. Keresd meg ennek az okát és tegyél ellene. :)
2013. aug. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű: szólj neki vissza! Milyen jogon parancsolgat neked? Vegye észre, hogy nem az isten, csak a testvéred, aki történetesen idősebb nálad. Ő jelenleg egyszerűen szólva "leugat" téged mindénért.


Az volna a legjobb, ha egyelőre teljesen szüneteltetnéd a vele való kommunikációt, mert az mindkettőtöket helyretenne kicsit.

2013. aug. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megpróbálom. :)

Köszönöm szépen a válaszokat!

De a kapcsolatunk kb. azért sem annyira jó, mert mindketten más dolgokat kedvelünk inkább. Amit én szeretek, számára butaság, meg majd "úgy is kinövöd" elvet vallja az érdeklődéseim iránt.

2013. aug. 15. 10:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát...én nem nagyon szeretem az ilyen erőszakos embereket, mint a tesód. Lehet, hogy nincs is veled igazából semmi baj, csak piszkálni akar, ez viszont egy igen aljas dolog, mert ezzel tönkreteszi az önértékelésed. Az már régen rossz, ha elkezdtél azon gondolkodni, hogy esetleg veled van a baj. És a szüleid nem tesznek semmit? Nem tanítják jó modorra? Mert így egy senki lesz a tesódból. Ha veled ezt csinálja, akkor másokkal is. Velem is pont ezt csinálta az unokabátyám, meg se szólalhattam, állandóan rám szólt, hogy hülyén nevetek. És így felnőttként nem vitte semmire, ott rohad 8 általánossal. Ennyi...
2013. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Anyukám nevel minket egyedül és simán testvéri piszkálódásnak nevezi.

Amúgy nem hiszem, mert a bátyám azért eléggé maximalista tanulás terén. Én csak annyit teszek meg amennyit a család vár, szóval igyekszem csak annyit tanulni, ameddig ötös tudok lenni. Nem viszem túlzásba.

S mindketten hatosztályos gimibe járunk.

Amúgy megkérdeztem, csak azért mondja hogy piszkálhasson.

2013. aug. 15. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!