Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Pokoli testvér? Hogyan kezeljem?

Pokoli testvér? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és van egy 9 éves húgom. Gyakorlatilag mióta eszénél van iszonyatos a kapcsolatunk. 7 voltam amikor ő megszületett, nagyobb testvérem nincs, én voltam a szüleim első gyereke. Ahogy ő megszületett én egyszerűen ott lettem hagyva. Nem igazán emlékszem abból az időből semmire, nem is nagyon akarok. A lényeg, hogy annyira gonosz kis dög lett belőle, hogy nem tudom elmondani. Ott tett nekem keresztbe, amióta csak az eszét tudja, ahol csak tudott. Egészen kicsit korától kezdve szemétkedik. Kezdődtek a szokásos dolgok, hogy eltulajdonította a cuccaimat, véresre mardosott mindenféle ok nélkül, folyamatosan hisztizett, ordibált, a földre vetette magát. 14 éves koromig egy szobába voltunk zárva, nem volt külön szoba. Annyira megutáltam, hogy egyszerűen rosszul vagyok a látványától, a hangjától, a cuccaitól, mindentől, ami rá emlékeztet. Pedig egyáltalán nem vagyok egy olyan gyerek, aki nem fogadja el a másikat vagy gonosz a másikkal. Én mindig nyugodt gyerek voltam, ő mindenben pontosan az ellentétem. Most hogy megnőtt úgy viselkedik mint azok a hülye kis pi.csák a Disney csatornán. Akkora k.urva lesz belőle, hogy csak na. Már 9 évesen olyanokat csinál, hogy az én pofám szakad le. És változatlanul gonosz. Sajnos nekem meg időnként olyan dührohamaim vannak, hogy bizisten gyakran nagyon kevés kell hozzá, hogy ne fojtsam meg. Pedig a saját testvérem és amióta ismerem, utáljuk egymást. A szüleim is mindig az ő pártját fogják, akármi van, mindig én lettem megverve. Az anyámmal meg ők a "csajok" és gyakorlatilag vagyok én meg vannak ők. Az anyámmal is botrányos a kapcsolatom, lassan ott tartok, hogy tőle is rosszul vagyok. Normális ez? Mit tehetnék, hogy ne szakadjon el a cérna és ne essek neki a húgomnak?
2013. aug. 26. 17:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem lehetek, a koleszba csak a vidékieket engedik be. Amúgy meg eszem ágában nincs kolisnak lenni gimiben. Még csak az kéne. Nehogy már a hülye húgom miatt kelljen a többi p.icsát elviselnem egy vadidegen helyen mikor két utcányira van a saját szobám. Álljon már meg a menet!
2013. aug. 26. 17:38
 12/19 anonim ***** válasza:
77%
Szokj hozzá, hogy ilyen. Az én hugom 9 éves én 21 vagyok. Nincs lehetőségem elköltözni még sajnos. Ő pont ilyen. Falra festek képeket, amikor meglátta hogy a saját szobámban milyen jól sikerült egyszerűen összekente. Azt hittem elsírom magam.
2013. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz kéne vinni.

Mert nem normális, hogy ilyen gonoszkodó legyen egy gyerek.

De a szüleidnek is segítségre van szüksége.

A nevelési tanácsadóba kéne menniük például. Mert hiába kezeli terapeuta a húgod, ha a szülői viselkedés marad a régi, nem fegyelmezik.

2013. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Na azt megnézném én ahogy ők terápiára mennek.

Ha előállnék egy ilyen ötlettel megint én lennék a hülye.

2013. aug. 26. 17:46
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem normális! Csak kihasználja a helyzetet...tudja, hogy a szülőktől nem kap semmit, vagy előadja a védtelen áldozat szerepét és röhög a markába. Pontosan ezt csinálja a kérdező tesója és az én tesóm is.
2013. aug. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, a helyedben én már ki lennék.

Jól megverném az ilyet...

2013. aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
És akkor Te kapnál azért is.
2013. aug. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Pontosan. De mondjuk ahogy nő (már csak egy fejjel kisebb nálam) egyre kisebb az erőviszony különbség köztünk és már oda fogok neki vágni, ha szemétkedik velem.
2013. aug. 26. 19:03
 19/19 anonim ***** válasza:

Megvernek? Hogyan? Ha "csak " pár pofon,az nálunk is van. Nálunk hasonló a helyzet,de nagyon enyhén. Mindkettőnkel kivételeznek különböző dolgokban. DE mi nem bántjuk egymást. Szerintem egy jó testvéri viszonynak a kezdetekkor meg kell lennie és küzdeni kell érte hogy megmaradadjon. Félre ne érts mi is verekedtünk,és egymás ellentétei vagyunk,de megbeszéljük a dolgokat.

Ja és csináld ugyanezt. Ha meg felelősségre vonnak,mond azt ,hogy csak a hugit utánoztad. Bönbölj hajgosan,rakj zárat az ajtódra,rinyálj. VAGY beszélj a szüleiddel,de ne hagyd magad lerázni. Mászkálj utánuk,ne legyen nyugtuk. (ezt akkor amikor apud is ott van)


Remélem segítettem,sok sikert!

2013. aug. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!