Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesómék várandósak, én meg...

Tesómék várandósak, én meg nem tudom hogy álljak hozzá?

Figyelt kérdés
Elég nagy baj van, mert nem terveztek gyereket, pár hónapos kapcsolat, és mindketten egyetemre járnak. Én most leszek 10.-es, és eddig is elég távolságtartó voltam a bátyámmal, de ez a dolog még rosszabbá tette az egészet. Anyáék higgadtak, vesznek házat nekik, ők meg megházasodnak, eddig az a terv, hogy szépen nevelgetik majd, de mind tudjuk, hogy ez nem olyan egyszerű dolog, és három hónapos kapcsolatból nem lehet csak úgy elindulni, hogy terhesség miatt már azonnal lekössék magukat egy életre. Nyugodtan legalábbis nem. De csoda még történhet... Na és az a kérdésem, hogy valakinek a családjában fordult-e elő ilyesmi, szerintetek mi lesz a "család" jövője? Az oké, hogy a húszat már betöltötték, de még mindketten éretlenek, és én meg nem tudom, hogy örüljek, mert van ebben néhány jó dolog is (egyelőre rendesnek tűnik a lány, de nem annyira ismerjük, mit lehet tudni?!) szóval a gyermekáldás általában (áldás) jó dolog, viszont ez nagyon rosszul is elsülhet (munkájuk nincsen, "majd lesz" a mi családunk éppen ki tudja fizetni a nagyobb költségeket(mondtam a házat) de azért a saját lábukon kéne megállni...) és olyan rossz, hogy tesómmal egyszerűen nem tudok beszélni... nagyon távolságtartóak vagyunk. de ha beszélnék is vele, nem venne komolyan, és nem tudom azt sem, hogy nyúljak a témához, mert neki is érzékeny dolog, az is elszomorít, hogy mivel nem szívesen beszél róla (tulajdonképpen a lány hibája szerintem, mert védekezni az ő dolga lett volna, már az esemény utáni tablettára gondolok, de ő nem tette, és ebből most tesóm szív leginkább) és talán azért nem beszél róla szívesen, mert nem találja helyesnek a döntést, azt sem tudom, örül, vagy nem örül... és azt is írjátok le, ha szerintetek igazam van, hogy az ilyenről csak a lány tehet (én is lány vagyok)az abortuszt meg ugyebár nem lehet rákényszeríteni. egyszóval így simán sarokba lehet szorítani a fiút! (azt nem tudom, mennyire nagy köztük a szerelem, de jó a kapcsolat, (eddig..) annyi biztos.)

2013. szept. 1. 21:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem neked semmit nem kell tenni, nem kell beleszólni, ez a testvéredékre tartozik csak, illetve még a szüleidre.


Az, hogy mi lesz a továbbaikban velük, az ö magánügyük, neked annyi a dolgod, hogy elfogadod, hogy EZ VAN!

2013. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Az idő majd eldönti, most már úgyis mindegy.
2013. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
hm. az első (lehet, hogy nem úgy akartad) de elég nagy letolásnak hangzott.. persze nem teszek én semmit, csak aggódok... szóval ilyesmi még nem történt velünk a családban, nem kis dolog, eddig minden egyszerű volt, hogy egyetem, buli, haverok (mármint tényleg ez volt.) de most teljesen felfordul szegénynek az élete...
2013. szept. 1. 21:55
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
1. a védekezés ugyanannyira a férfi dolga is mint a nőé és nem ismerheted a körülményeket. 2. Ne szólj bele mert ha eddig sem volt jó a helyzet a tesóddal csak még rosszabb lenne, ha egy ilyen helyzetben még rátennél egy lapáttal. Ismerek olyanokat akik 3 nap után költöztek össze és már 17 éves házasok (vagy még több). Előre úgysem tudhatod mi lesz.
2013. szept. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
Tesód is húzhatott volna gumit.
2013. szept. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ettől a lány tehet róla, az ő felelőssége dologtól nyílik a bicska a zsebemben... a szexhez ugyanis ketten kellenek és csak 1 hatásos, 100%-os védekezés létezik: ha nem szexelnek.

Persze vannak olyan nők is, akik direkt csőbe húzzák a férfiakat, de nem kell rögtön ezt feltételezni.


Teljesen kétesélyes, hogyan alakul az életük, de biztos nem könnyen, munka nélkül, csak gyest kapva. Mindenesetre a baba az unokaöcséd/húgod lesz, próbálj közel kerülni hozzá. :)


Tesóddal miért távolságtartó a viszony?

2013. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Az elsö vagyok, nem letolásnak számtam, elnézést, ha úgy tünt neked.

Csak annyit akartam mondani, hogy várd ki, hogy mi lesz, ez tényleg az ö dolguk.


Lehet belöle igen jó és tartós dolog is, viszont sok esetben a hosszú együttjárás es idösebb kori gyerekvállalás után sem lesz belöle kiegyensúlyozott család.

2013. szept. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
hát az egész ott kezdődött, hogy ő elkezdett kamaszodni, akkor haragudott mindenkire, én meg az az idegesítő kishúg voltam (gondolom, az ő szemében...) és.. végülis tudunk beszélni, de nincs olyan, hogy leülünk és dumálunk. két bátyám van, a másik már családot alapított, ő idősebb is, és vele teljesen jól el tudok beszélgetni bármiről. vele viszont nem, valahogy nem akar komolyan venni. (nem azt mondom, hogy én letolnám amiatt, ami most történt, arról szó sincs, de pár szót kiszednék belőle, hogy mit is akar, de ő azt sem szereti, mintha nagyon kicsinek tartana... ami nem teljesen baj, de megoldhatná, hogy néha ilyen, néha amolyan.) ez a nagy csendesség részéről, kicsit azt is mutatja, hogy nem túlzottan örül a dolognak...
2013. szept. 1. 22:18
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy nem tervezett gyerektől mindenki megijed az legyen az anya vagy az apa. Abban semmi különös nincs főleg csak 20 évesen.
2013. szept. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

Többféle sztorit is hallottam. Barátom ilyen kapcsolatból született, a szülei elváltak amikor néhány hónapos volt. Az apuka lemondott a házrészről (az anya szülei vették a házat), cserébe sosem fizetett gyerektartást. Ez eléggé szívás volt.


Egy barátnőm szintén ilyen kapcsolatból lett. Van egy húga, 5 év korkülönbséggel. A szülei együtt vannak, szép ház, kellemes szabadidős tevékenységek... nekik sikerült együtt maradniuk.

Pedig mindkét esetben ilyen fiatalon történt meg a "baj". Szóval nem tudhatod.

2013. szept. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!