Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segítsünk neki kigyógyu...

Hogyan segítsünk neki kigyógyulni az alkoholizmusból?

Figyelt kérdés

Bátyám 32 éves és mindig is sokat ivott, de az utóbbi 2 évben katasztrofális a helyzet. Két éve hagyta el őt a menyasszonya, mert már akkor is gondjai voltak az alkohollal. Azóta minden este berúg, megiszik vagy 6-8 üveg sört néha rövidet is mellé. Ebből egy csomó veszekedés van, mert ha nem részeg, akkor másnapos és nem tudja rendesen elvégezni a dolgát. Egy családi vállalkozásunk van, az ő feladata (lenne) az árubeszerzés, de sokszor amikor elküldjük áruért, a felét nem hozza el és a pénzzel sem tud hiánytalanul elszámolni. Az elmúlt 3 évben 2 x vették el a jogosítványát, mindkétszer fél évre. A büntetést persze apám fizette ki helyette... Anyánk folyton azt hajtogatja, hogy jaj szegényke, hát nem tehet róla, meg hogy majd abba hagyja, de mindenki tudja, hogy ez nem igaz. Anyámék úgy csinálnak, mintha minden rendben lenne, és szemet hunynak az egész felett. ha meg mégis előjön a téma, akkor a volt menyasszonyt okolják, akinek pedig teljesen igaza volt, hogy lelépett. Próbáltunk már beszélni a bátyámmal szépen, indulatosan, nyersen, mézes-mázasan, de semmi sem hat. Mindig azt mondja, hogy ő nem alkoholista és ha akarja, akkor meg tudja állni, hogy ne igyon, de ez nem így van, hiszen akkor nem részegedne le minden este. Ha iszik, akkor agresszív lesz, kritizál mindent és mindenkit. Mindenki hülye, csak ő a normális. Én már nem tudom, hogy mit tehetnék. Kérlek, segítsetek valami ötletet adni, mert ennek így nem lesz jó vége.

N/29



2013. szept. 2. 10:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kilencedik: A rendszerváltás magával hozta a kényszerintézkedések megszűnését. Még a szovjet diktatúra is tele volt alkeszekkel, pedig ott volt közben szesztilalom is.
2013. szept. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Azaz ott, ahol azért többé-kevésbé voltak kényszerintézkedések, ott sem tudtak mit kezdeni ezzel a problémával.
2013. szept. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nektek, mint közeli hozzátartozóknak kellene valami sejtéseteknek lennie, hogy miért juthatott idáig. Különösen a születiteknek, ha mindig odafigyeléssel, igazi törődéssel nevelték őt. Látniuk kellett hogy milyen sérülések érték és azokat mennyire volt képes feldolgozni. Az ember nem kezd csak úgy inni, különösen ekkora dózisban. Én ugyan nem jutottam ilyen mélyre, de már voltam rászokóban az alkoholra régebben, és nem volt titok hogy miért.
2013. szept. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
19 éves korában elment katonának, 5 évig szinte nem is láttuk, mert hol Koszovóban, hol Irakban volt. Aztán mikor visszajött akkor kezdődött. Bár akkor még csak hétvégente, igaz, hogy péntektől vasárnapig, de legalább hét közben józan volt. Aztán miután elhagyta a menyasszonya utána már minden nap ivott/iszik.
2013. szept. 5. 09:37
 15/16 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem egy pszichológus nem ártana, mert pszichés alapokra vezethető vissza a dolog.
2013. szept. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Megjegyzem, egy alkesz a 6-8 sörtől nem szokott berúgni. Sztem van ott több is, amiről nem tudtok.

De ami a legfontosabb, amíg ő maga el nem ismeri a problémát, semmit sem tudtok vele kezdeni. De vigyázat, mert tönkretesz mindenkit!

2013. szept. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!