Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért van az, hogy azok a...

Miért van az, hogy azok a testvérek, akik közt nincs nagyobb korkülönbség, mondjuk csak 4 év, azok jobban kijönnek egymással, de akik közt egy nagyobb van, például 10 év ők nem jönnek ki olyan jól?

Figyelt kérdés
Négyen vagyunk testvérek, a bátyám 22, a nővérem 18, én 12, a húgom pedig 2 éves. A bátyámmal nem szoktam veszekedni, meg semmi ilyenek, de a nővéremmel van szívesebben, vele foglalkozik igazán.

2013. szept. 15. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Te mondjuk kivel vagy szívesebben? Egy 25 vagy egy 12 éves emberrel? Kivel tudnál jobban elbeszélgetni, közös szórakozást találni? Valószínűleg a saját korosztályoddal. Ez van a bátyád esetében is, nem azért, mert nem szeret, hanem mert a nővéred már felnőtt, és megvannak a közös témáik. Hidd el, ha te 32 leszel, ő meg 42, már nem fogod ezt észrevenni, ugyanúgy fogtok tudni beszélgetni.
2013. szept. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekik van közös témájuk, ők mondjuk eljárnak már bulizgatni, te nem.


De ez a kisebbeknél is, a kicsik eljátszanak, de a nagytesó már nem akar velük játszani, ő már megy a haverokhoz, gépezik stb.

Nem egy korosztály és kész. Mondjuk te jártál rosszul, mert a nagyok már veled nem foglalkoznak, a kicsivel meg még te nem tudsz úgy ellenni.

2013. szept. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert jobban megértik egymást...hasonlo az érdeklödési körük...a növéred éretteb gondolkudásu mint te..
2013. szept. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Grielean válasza:
100%

Manapság 10 év már bőven belefér egy generációs különbségbe. Köztem és a húgom között is hasonló a különbség, és mindenütt azt látom, hogy nagyon megváltozott a világ. Más az iskola, a divat, máshogy szórakoznak a fiatalok, máshogy beszélnek, kevesebbet olvasnak, ellenben az internet egyre alapvetőbb, stb.

Meg persze az is benne van, hogy egy 12 éves gyerek és egy 22 éves fiatal felnőtt már alapjáraton máshogy gondolkozik, máshogy szemléli a világot.

2013. szept. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én ezt mondjuk pont fordítva látom a környezetemben.
2013. szept. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, 10 év múlva a 2 éves húgod fog így érezni, mert addigra ti 3-an lesztek nagyjából egy "korosztály".
2013. szept. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Én 19 vagyok,a bátyám 27,nővérem 30.Szerintem nagyon jól kijövünk egymással,független attól,hogy én sokkal fiatalabb vagyok tőlük.Tök hülyeség ez a felvetés,hogy nem jönnek ki jól az ilyen tesók....Hozzáteszem kiskoromban is jól elvoltunk,sose volt gond a különbségből.
2013. szept. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Frigg ***** válasza:
57%
Nekem két féltestvérem van. Egy bátyám, ő 9 évvel idősebb nálam. Sosem volt valami túl szoros, vagy békés kapcsolatunk, elég sokat veszekedtünk, a mai napig ki tudjuk hozni egymást a sodrából. Ő apásan viselkedik néha, már úgy értem, "megparancsol" nekem dolgokat, meg felsőbbrendűsködik. Aztán van egy két éves öcsém, nagyon imádom :) Én szerintem nem fogok vele úgy viselkedni, mint ahogy mi viselkedtünk egymással bátyámmal. Én 23 éves vagyok (lány).
2013. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 éves vagyok a nővérem pedig 14 évvel idősebb nálam. Egész jól megvagyunk, tudunk beszélgetni, szívesen elmegyünk együtt kirándulni, strandra szeretünk közös programokat csinálni. Viszont én néha és rajta is látom, hogy hiányoljuk egy saját korosztályunk beli ember társaságát. Vannak dolgok amiket nem tudunk megbeszélni egymással, hiába vagyunk testvérek. Más dolgok érdekelnek minket a korunkból kifolyólag. Nekem is jól esne, ha MINDENT megtudnák vitatni a tesómmal, tudnánk hülyéskedni. A nővérem pedig szeretne egy komolyabb, érett lánytestvért. Szóval szerintem is a kor miatt van. Más az érdeklődési kör, ettől függetlenül a személyiség is játszhat benne, de később szerintem majd jobban fogtok kötődni szerintem.
2013. szept. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg így van. Egyszerűen más korosztály.


Figyeld meg, hogy azok a tesók, akik korban közelebb vannak egymáshoz, sokszor használnak többes szám első személyt.


Pl. szerintem ég és föld a különbség a következő két mondat közt.


Gyerekkoromban sokat játszottam a tesómmal.

Gyerekkoromban sokat játszottunk a tesómmal.


Az első mondatban benne van, hogy nagyobb a korkülönbség.

(Barbiztam a tesómmal, és ő mondta, hogy mit csináljanak a babák. Elmentem vele gesztenyét szedni, de a park kapujában eldobáltam őket. Otthon csináltam magunknak kakaót.)


A másodikból azt hallani ki, hogy együtt élik meg a játékot, tehát korban közelebb vannak.

(Barbiztunk a tesómmal, és nem adta oda a szívecskés pólót, ezért belecsíptem. Elmentünk gesztenyét szedni, de nem fért a zsebünkbe, úgyhogy csak kettőt hozhattunk haza. Otthon csináltunk kakaót, és anyuék csészéjéből ittuk, azt játszva, hogy az kávé.)

2013. szept. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!