Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség két tesó között? Mi a véleményetek, tapasztalatok? Nálatok hány év a különbség? Hogy jöttek/jönnek ki a gyerekek egymással?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!
2010. júl. 12. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem a kis korkülönbség (1-2,5 év), vagy a nagyobb (8-10 év) az ideális. Legalábbis nálunk a baráti körben ezeket találjuk "szerencsésnek". Igaz, ahol kicsi a különbség, ott a szülők kicsit jobban nyúzottak, ahol nagyobb, ott már a nagyobbal nincs sok gond. :)


Én nem tudom eldönteni, melyik a jobb, nekünk csak egy van sajnos, és nem is tervezünk többet. De ha választhatnék, azt hiszem, én is inkább a kisebb korkülönbséget választanám.

2010. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk még nincs gyerekünk, de szerintem 2-3 év az ideális. A bátyám 23 évvel idősebb nálam, és szinte nem is a testvérem...mintha közeli rokon lenne...Az sem jó, ha egykorú, mert állandóan nyírják egymást. Ha nincs sok korkülönbség, akkor 1, hogy anyagilag is jobban jártok pl. ruházkodás, támogatások...2, hogy nem kell egy teljesen új rendszer a nevelésükhöz, mert a társadalmi normák sem alakulnak olyan sebességgel és a gyerekek egymást húzzák a fejlődésben is "fel akar nőni" a tesóhoz.
2010. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk 3 év(4 és 1 évesek) a korkülönbség a lányaim között,a nagy tud érdemben segíteni(még élvezi is),a kicsi meg rengeteget tanul tőle. Féltékenységet odafigyeléssel kell kezelni.

2010. júl. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0-tól 5 év max. de ez esetenként nagyon változó. ilyet is olyat is láttam: kis korkülönbség és nem jönnek ki jól, nagy korkülönbség és testvérként jó barátai egymásnak. nem (csak) ettől függ.
2010. júl. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem függ a neveléstől is. Bátyám 9 évvel idősebb nálam, és nagyon szeretjük egymást. Soha nem volt gond közöttünk, és anyuék sem panaszkodtak. :)

Mások meg azt mondják, milyen jó, ha kicsi a különbség. Szóval bármi lehet jó!

Én most úgy érzem, hogy kb. 4-5 évet szeretnék a gyerekek között, hogy eléggé tudjak mindkettőre koncentrálni. De bármennyi év is lesz köztük, pont úgy lesz jó. :)

28 hetes kismama

2010. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én és a nővérem között 16 év korkülönbség van.
2010. júl. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Azért tettem fel a kérdést,mert a kisfiunk 11 hónapos,és imádja a gyerekeket,sikongat amikor találkozik velük.Nagyon élvezi. Apával úgy gondoltuk,hogy kb. 1 év múlva elindulhat a babaprojekt.

3 éves korára lenne tesója,ha minden jól megy.

Kiváncsi voltam,hogy szerintetek mi az ideális.

2010. júl. 13. 21:14
 8/9 anonim válasza:
100%
koztunk 22 hónap van (mind a ketten lányok - 18, 20), s szerintem nagyon ideális.. nem csak, hogy testvérek, de legjobb barátnok is vagyunk, mindent meg tudunk beszélni, s nagyjából egy a baráti korunk is
2013. máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Öcsém és köztem 4,5 év van. Szuper a kapcsolat, ez anyu jó mevelésének gyümölcse. Az egyetlen gond az volt, hogy kb 13-14 volt amikor en kikerültem az életéből, elköltöztem 18 evesen. Idő volt mire ujra egymásra találtunk. Most ismét szuper a kapcs. Én 28,ő 23,5. Mar van férjem 1,5 eves babám. Mar úton van a következő. 2 év lesz a babáim között, és ennek nagyon örülök. Nem fognak egymástól időben eltávolodni. De szerintem a legfontosabb a szeretetre nevelés. :-) egy anyuka és 6. Hetes kismama
2013. nov. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!