Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi a teendő ha egy másik...

Mi a teendő ha egy másik tulajdonos is be szeretne költözni a közös ingatlanba, viszont beszállni nem akar semmibe?

Figyelt kérdés

Osztatlan közös tualjdonban élek, fizetem a számlákat. Ha egy másik tulajdonos is be szeretne költözni de, nem dolgozik nem is szándékozik. (csak a tárgyaimat eladogatni), hogy kényszeríthetem ki hogy szálljon be a rezsibe, senki helyett nem fogok fizetni számlákat, fűtést, élelmet. Köteles vagyok mindent helyette fizetni?A törvény szerint köteles vagyok beengedni, és a törvény szerint ő köteles fizetni a ráeső számláit, tulajrésze hányadában a terheket is viselnie kell.(csak a tárgyaimat eladogatni), hogy kényszeríthetem ki hogy szálljon be a rezsibe, senki helyett nem fogok fizetni számlákat, fűtést, élelmet. A törvény szerint köteles vagyok beengedni, és a törvény szerint ő köteles fizetni a ráeső számláit, tulajrésze hányadában a terheket is viselnie kell. Viszont senki nem gyakorolhatja tulajdonjogát a többiek sérelmére. Ez a szituáció gondolom elég sérelem?Ha van valaki hasonló helyzetben, vagy volt és sikerült megoldást találnia írjon mert tanácstalan vagyok!!!

Előre is köszi minden választ...



2013. szept. 25. 18:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
A saját tulajdonába akkor megy be amikor akar. Ha ellop valamit feljelented rendőrségen.
2013. szept. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm úgy oldotta meg, hogy külön villany, gáz, víz órájuk volt. (náluk ezt meglehetett oldani) Így mindkét tulaj a saját fogyasztását fizette.
2013. szept. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Ez a gond,hogy itt ezt nem lehet megoldani a 3 szintes lakásból(pince, földszint,tetőtér)csak a földszint van kész.

így a külön mérőóra itt nem megoldható.

Azt nem értem ha én köteles vagyok jogos sérelmeim ellenére beengedni,akkor ő hogy nem köteles fizetni?

2013. szept. 25. 18:48
 4/25 A kérdező kommentje:
Tulajdonjogát senki nem gyakorolhatja a többiek sérelmére...ez erre a helyzetre nem igaz?
2013. szept. 25. 18:48
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Minden alkalommal, ha ellop valamit, feljelented.


Nem tudod kifizetni a részét? Milyen kapcsolatban vagytok?

2013. szept. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Szerintem a lopás ellen akkor sem érek semmit ha feljelentem,(italért mindent elad)mégis hogy bizonyítanám hogy mit lopott el...
2013. szept. 25. 18:50
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Lefényképezed a szobát, esetleg beteszel egy kamerát is.
2013. szept. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Szóba sem állok,vele mivel egy léhűtő alkoholista,most éppen egy családtagunkkal tartatja el magát,akinek halála után ide szeretne költözni.

Pár év kell még hogy ki tudjam fizetni,de utána is ide fog járkálni akármi kell neki.

2013. szept. 25. 18:51
 9/25 A kérdező kommentje:
Azt megtehetem,hogy a ház egyik szobáját amihez hátsó ajtó van,kettéválasztom úgy hogy a ház többi részébe ne legyen bejárása? legalább a lopást így ki tudnám védeni viszont ez megint az én költségem lenne :(
2013. szept. 25. 18:57
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha közös a tulajdon, akkor a számlák is közösek, amik az ingatlanon keletkeznek. Szóval jogi úton lehet kötelezni hogy az ingatlant terhelő kiadásokat a tulajdonrésze arányában fizesse. De meg kell kérdezni egy ügyvédet.


Szerintem ki nem zárhatod. Leltárt viszont készíthetsz, fényképekkel alátámasztva, aláíratod vele és ha valamit elad, akkor feljelented.

2013. szept. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!