Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Utál engem a testvérem? Miért...

Utál engem a testvérem? Miért nem ad oda semmit a testvérem? Miért csinál úgy, mintha minden CSAK az övé lenne?

Figyelt kérdés

Nem ad semmit oda, a nővérem, aki 23 éves, ha bármit meglát a kezembe ami az övé, elpattan az agya, és elkezd kiabálni, hogy "Most tedd le! Az az enyém!" És kölcsön se ad semmit. Kellett egy jó számológép, és neki van ilyen tudományos amin lehet ezernyi dolgot számolni, és ott volt a nappaliban, mert ott hagyta gondolom, és hisztériát csapott, hogy én hozzá mertem nyúlni és nem engedte meg!


És nem ad oda semmit. Kértem tőle tollat, és nem ad, 1 tollat félt tőlem.

A szobájába nem mehetek be, ha be is enged, akkor szemmel tart, hogy még a szekrényhez se érhessek!

VOltak jó könyvei, nem adta oda, egyiket sem, mert hogy "tönkre teszed, szamár füles lesz, ráborítod a vizet...

Mintha 5 éves lennék komolyan.

És egyszer elloptam tőle egy könyvet, és megtalálta nálam, és balhét rendezett, hogy én hogy mertem elvenni, ezentúl ne is számítsak rá semmiben, semmit nem fog oda adni(mintha eddig oda adott volna bármit is) és hogy mit képzelek. Meg meg ettem a csokiját(amit a hűtőben találtam, és szóval nem volt arról, hogy ami a hűtőben van az nem közös!)

És már beszéltem vele, de azt hajtogatja, hogy "szerezz magadnak!" pedig anyuék fizették, szóval nem is Ő dolgozott meg érte.

És mikor szóltam anyuéknak, hogy csináljanak már valamit akkor mondták, hogy "Add már oda neki, hogy rontaná el? 17 évesen?" és akkor se adta oda, mondta anyuéknak, hogy "de biztos elrontaná, mindent elront!"

És anyuék nem tettek semmit ennél többet, mert nem fogják 23 évesen kicsavarni a kezéből a dolgokat, hogy oda adják nekem...

Amikor elromlott az Ő mp3 lejátszója kkor jött kuncsorogni, hogy "oda adod kölcsön ugye?" Csak akkor még hülye voltam, és nem mondtam, hogy "szerezz magadnak!" lehet ezt kellett volna. Csak akkor bevágja a durcát, és leteremt, hogy Ő az idősebb, és ne próbáljak meg vele ujjat húzni!

Ja és a poén, hogy ezek után, elkezdte mindenre ráírni a nevét. Rá van írva az összes dvdre a neve, az összes könyvére ráragasztott matricát a nevével és külön helyre pakolja az Ő kajáit a hűtőben...

Komolyan ha nem vele laknék azt hinném ez valami vicc.

Miért utál engem ennyire? és miért ilyen betegesen ragaszkodó a sz*ros dolgaihoz, amit ráadásul nem is Ő vett, hanem kapta? 23 évesen. Elvileg már felnőtt!

Régen se volt jobb, de minél idősebb lettem annál jobban szembesültem ezzel.

17/F



2013. okt. 9. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Én már rég bezártam volna a szekrénybe egy órára.
2013. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Nagyon egy szemét nővéred lehet. Respect. Lehet,hogy féltékeny,vagy csak egyszerűen betegesen irigy.

-Bo x

2013. okt. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
74%

Én ajánlom neked ha egyszer mégis csak kérne tőled valamit akkor te csak azért is mondd vissza hogy "szerezz magadnak!"...


Nem lehet hogy azért ilyen mert kis korodban sok mindent elrontottál?

Persze ha ez igaz is akkor is már lehetne esze hogy te 17 éves vagy és nem vagy már olyan ügyetlen mint kis korodban, hogy sok dolgot elrontasz.

2013. okt. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Rég pofánvágtam volna. Hugom amikor ezt elkezdte 17évesen csak egyszer kellett, egyből normális útra tért.
2013. okt. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 SzilKa ***** válasza:
64%

A nővérednek komoly mentális problémái vannak, ez nagyon beteges, amit csinál. Orvosi segítség kellene neki.

Te pedig ne vedd magadra.

2013. okt. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Akkor még megérteném, ha a nehezen megkeresett pénzéből kuporgatott volna ezekre a tárgyakra, hiszen az ember tisztában van vele, hogy ha valami elromlik, jó ideig nem vehet másikat, mert nincs miből. De mivel azt írtad, a szüleid pénzéből van minden tárgya, tényleg lehet valami komolyabb lelki vagy pszichés problémája, mert ez a viselkedés beteges...


S hogy mit tegyél? Kérd meg anyukádékat, hogy vegyenek meg neked mindent, amire szükséged van, és ha egy csokiból hoznak a nővérednek, akkor vegyenek neked is, mert nem szeretnél belőle több ilyen vitát.

2013. okt. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

a nővéred nem normális

figyelj oda merz rl fogja venni a lakásod, kocsid is

mostantól ne adj neki kölcsön semmit

magyarázd el, hogy ez kölcsönös dolog

ja és hisztizhet nyugodtan, pontosan tudja, hogy ezzel el tud erni barmit, mondd meg neki hogy toled a földre is lefekhet, teged nem hat meg

legyél elszánt és következetes

meg kell nevelned a nővéred

2013. okt. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

arról nem beszélve hogy en szándékosan osszefogdosnám a dolgait, hagy üsse meg a guta, a hisztijét meg kinevetném

főleg ha te vagy az erősebb

ha nem, akkor még mindig lehet a szülőkhoz szaladni, kicsit gyerekes, de nővérednek ez a szintje

2013. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

egyik nap matricazd at a könyveit a te mazricaddal és utána váltig állítsd hogy a tied, hiszen rajta van a matricad

kajajat is mindig megennem a helyedben

mit tud csinálni? nekiall kiabálni? megüt? fogd le a kezét

mondd neki azt, hogy mostantól nem ütsz meg

de csendben, nyugodtan

és mostantól minden közös, fogadja el

nem lesz konnyu, mert szét fogja verni a dolgaid, de a roncsokkal mindig fordulj anyudékhoz

2013. okt. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%
Én 3 lány közül a legnagyobb vagyok. Persze megszoktam, hogy mindenben nekem van igazam, és én ezt tudom is, hogy így van:) Persze mi is szoktunk veszekedni, hogy enyém-tied, de közel sem annyira durván, mint ti. Nekem csak az zavar, ha olyat vesznek el ami fontos nekem, de hogy egy könyvet nem adnék kölcsön? ( én nagyon örülnék ha olvasnának) szóval a nővéred nagyon nagyon durva, és az, hogy 23 éves pláne. Lehet, hogy nem tud függetlenedni, és szüksége van saját dolgokra, amik jelképesen ezt érzékeltetik, vagy nem tudom. Egy kérdés: csak veled ilyen, vagy mindenkivel? Egyébként nem hiszem, hogy annyira ellened irányul. Én csak akkor vagyok bunkó a hugaimmal, ha a feszültségemet vezetem le. Nem az ő pártján állok, nehogy azt hidd, tényleg nem normális egyébként amit csinál. És még egy tanács: ha nekem a hugaim visszaszólnak, vagy felpofoznának, 100* rosszabb vagyok/lennék. (Mondjuk te fiú vagy, kiállhatnál magadért) De hízelgéssel sokkal többre lehet menni! :) :P
2013. okt. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!