Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bátyám beköltözött a közös...

Bátyám beköltözött a közös házba, ilyenkor tehetek valamit jogilag?

Figyelt kérdés
anyuéktól örököltünk egy házat tesómmal. 1 éve elkezdtem gyűjteni hogy felújítom, és beköltözök, mivel akkor bátyám még azt mondta, hogy ő úgyis külföldre megy...csak azóta változott a helyzet, és beköltözött egy pár hónapja...kitenni nem akarom, gondolom nincs is hozzá jogom, csak most, hogy lassan szeretnék egy házat, de annyi pénzem nincs, arra lennék kíváncsi, hogy ha már ő ott lakik a feleségével, van valami közöm a házhoz? pl. ha ők ott maradnak akkor ahhoz van jogom, hogy a ház árának felét megkapjam tőle? annyiból már én is összetudnám szedni magam.
2013. okt. 16. 19:30
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jah, anyuék még élnek, csak külföldön, így maradt itt a ház.
2013. okt. 16. 19:32
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Ha a közös házban él, akkor kérhetsz töle a te feledre lakáshasználti díjat, amit köteles fizetni.


Felkérheted, hogy vegye meg a te házrészedet, akkor ki kell, hogy fizesse. De elvileg el is adhatod a házrészedet akárkinek, aki hajlandó megvenni így.


Ha nem akarja, kérheted a közös tulajdon megszüntetését is, és a ház kényszereladását. Igy ugyan áron alul lesz eladva, de mégis látsz belöle pénzt.

2013. okt. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

akkor itt ezek szerint nem öröklésről van szó jogi értelemben. az a kérdés szerintem kinek a tulajdona a ház, ki a haszonélvező.


de amúgy miért nem beszélitek meg családon belül?

2013. okt. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Ez esetben nem ÖRÖKÖLTÉTEK a házat, ami nagy különbség. Ha a szülők nevén van még, akkor az Övék. Semmilyen térítésre nem számíthatsz.


Ha ráírták kettőtök nevére 50-50% tulajdonjoggal, akkor kettőt tehetsz, vagy Te is beköltözöl, vagy megpróbálod eladni neki a részed. Ha nem akarja megvenni, és emelett akadályozza a bejutásod, akkor jogi úton érvényesítheted tulajdonosi jogaidat.

2013. okt. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm. sajnos bátyámmal nem túl jó a viszonyom, így segíteni sem nagyon akar. ezért voltam rá kíváncsi, hogy jogilag tehetek-e valamit.
2013. okt. 16. 19:42
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Költózz be te is
2013. okt. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Kinek a nevén van a ház? Haszonélvező van?
2013. okt. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Közös lónak túros a háta. El kell adni a házat, vagy költözz be mellé. Hogyne lenne közöd a házhoz? A fele a tied!
2013. okt. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Ja, most látom: ha anyuék még élnek, csak külföldön, akkor szó nincsen örökségről. Az ököslghez előbb kell egy halott is, azaz egy örökhagyó. Itt csak hátrahagyott tulajdonról (házról) van szó, amelynek a tulajdosa külföldön él: az egyik vagy mindkét.


Ilyenkor nemigen tehetsz semmit, mert nem vagy tulajdonos. Anyédéknak kellene tenni ez ügyben valamit. Pl. eladni a házat, vagy peidg megbeszélni és írásban rögzíteni egy ügyvédnél a lakáshasználatot.

2013. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
8-9 voltam. Még valamit: ugyanannyi jogod van beköltözni, mint nekik. Csak nyugodtan költözz be, bármilyen is a viszony köztetek. Ignorálni bármikor lehet a másik felet.
2013. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!