Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy viseltétek, dolgoztátok...

Hogy viseltétek, dolgoztátok fel, hogy a testvéretek többre vitte, sikeresebb lett, mint ti?

Figyelt kérdés
Magatokat hibáztattátok, vagy a testvér több támogatást kapott?
2013. okt. 24. 15:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Örülök neki, hogy neki jól megy.
2013. okt. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Milyen értelemben? Van egy lakása, két diplomája, egyedül el, mert a párja elhagyta, amikor görcsösen gyereket meg házasságot akart, utalja a munkáját es depressziós. Nekem van egy házasságon kívül született gyerekem, nincs lakásom, se diplomám, otthon dolgozom es boldog vagyok az uj párommal. Mindig attól függ, hogy honnan nézzük a sikert,....
2013. okt. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk nem ez a helyzet (én vagyok az idősebb, én tartok előrébb az életben, ebből kifolyólag támogatom is a fiatalabb testvéremet), DE nem értem, hogy hibáztathatja magát azért valaki, mert a másik szorgalmasabb, ügyesebb, vagy netán jobb adottságai vannak? Nem inkább örülni kellene neki?


Engem boldoggá tenne, ha a testvéremnek nálam is jobban bejönne az élet, hiszen ha szeretteim boldogok, az nyilván nekem is örömet okoz! Nem önsajnálatot és irigységet...

2013. okt. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nincs testvérem, szóval nem tudom, milyen érzés lehet. :D


De néha én is elgondolkozom rajta. Pláne ha olyan esetről hallok, ahol egészen kirívó a különbség, mondjuk az egyik testvér egy eurómilliókat kereső sportoló, a másik meg egy átlagos, minimálbéres irodai dolgozó valahol. :)

2013. okt. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne valakit hibáztatni ezért? Nem az én káromon érte el amit elért. Ő úgy boldog ahogyan van, én meg úgy ahogy vagyok és nem cserélnék vele.
2013. okt. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Úgy értem a magamat hibáztatást, hogy nem voltam olyan szorgalmas, nem tanultam annyit, mint ő.
2013. okt. 24. 15:43
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bátyám határozottan sikeresebb nálam karrier és anyagiak terén, akkor is ha a korkülönbséget korrigáljuk (tehát annyi éve is előbbre járt, mint én most), magánéletben egyelőre inkább én. De nem értem, miért kellene emiatt keseregnem, vagy hibáztatnom magamat. Nem a farok méregetés miatt élem az életem, nem hasonlítom össze magamat sem testvéreimmel, sem másokkal, mert semmi értelme, én elégedett vagyok a saját életemmel, bátyám és öcsém sikereinek pedig örülök.
2013. okt. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
De mi gátol meg benne, hogy most többet tanulj, szorgalmasabb legyél?
2013. okt. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Vörösnefelejcs ***** válasza:
90%

Önmagában nem érdekes, akkor tud nagyon gáz lenni, ha a szülők vagy a környező család nem győz hasonlítgatni.


Egyébként meg akárkin lehetne rugózni, aki többre vitte. Ha jobban megnézed, még egy testvér sem indul ugyanazokkal az adottságokkal, szerencsével, eséllyel, nem beszélve másokról. Úgyhogy nem sok értelme van a hasonlításnak - kár, hogy ezt nem minden szülő látja be.

2013. okt. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Pl anyukám és a testvére között ez van.

Anyukám édesapja 2 éves korában meghalt, és az nagyim második férjétől is lett egy gyerek, aki ugye anyukám féltestvére.

Hát anyumat a mostohaapja állandóan piszkálta, és kis híján 20 évesen kidobták otthonról, így a sulit is ott hagyta és belemenekült apámmal egy rossz házasságba. Szóval most havi 90 ezerért dolgozik, és apámmal viszonylag rossz a viszonya.

A féltestvére meg mindent megkapott a nagyiéktól, főiskoláztatták meg minden, így ő meg iszonyat jól keres, a fősulin megismerte a férjét aki szintén kő-gazdag.

Szóval igazából anyu élete se így alakult volna, ha mamámék hozzá nem így állnak.

De annyira nem is foglalkozik anyu vele, hogy a tesója hogy él. 1 évben egyszer beszélnek és annyi.

2013. okt. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!