Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem bírok elszakadni a húgomtó...

Nem bírok elszakadni a húgomtól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lehetőségem lenne külföldre menni jó helyem lenne, mindenem meglenne... Már voltam ott és imádtam!Nagyon visszavágyom és ráadásul nem is szeretek itthon lenni!

A gond az hogy van egy 11 éves kishugom akit a világon mindennél jobban szeretek, és ha elmegyek, akkor nem jövök haza csak évente 1x kb És egyedul maradna anyuval. Anyu egy jó anya, de nincs türelme általában állandóan ideges ezért is boldog a hugom hogy itthon vagyok neki! Én is boldog vagyok hogy vele lehetek, mert elválaszthatatlanok vagyunk, de itthon bedepizek... nem birom ezt a rendszert, meg a szegénységet... Odakint sokkal jobb élet vár amit már meg is tapasztaltam... de nem birok menni mert a Hugom jár az eszembe, hogy ha itthagyom az ő és az én szivem is megszakad... mindig átölel és azt mondja hogy ugye nem hagysz itt? :(

Mit tegyek? Nagyon mennék, de a hugit sem akarom itt hagyni! Nem vihetem mert iskola, anyu... stb stb Anyu se tud jönni nyomós okok miatt! Valami ötlet?



2013. dec. 16. 13:34
1 2
 1/14 II.Dartheon ***** válasza:
44%

és ha kivinnéd magaddal?

Bár nem tudom hogy akarná-e, vagy éppen neked van-e rá lehetőséged.

Na mindegy.. szerintetek jó ötlet lehetne?

2013. dec. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Válaszd akkor azt hogy nehezebb lesz neki, de legalább veled lehet. Vidd magaddal!
2013. dec. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Pedig döntened kell.


A húgodnak meg kell értenie, hogy felnőttél, és el kell menned ahhoz, hogy normális életet tudj élni.

Neki meg otthon kell maradnia, mert fiatalabb, és még az anyutok neveli.


Egyáltalán nem életszerű az a tanács, miszerint vidd magaddal. Anyud se engedné, mint ahogy én se, ha a nagyobb gyerekem ki akarná vinni a kicsit.


Épp elég lesz neked a saját lábadra állni. Neked az a dolgod, hogy elkezd az önálló életedet, a húgodnak meg a suli a feladata.


Magyarázd meg neki, hogy menned kell, neki maradnia, és ahogy elég idős lesz kiköltözhet ő is.

Persze, hogy nem akarja hogy elmenj mert szeret, de neked másra is gondolnod kell.

2013. dec. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló helyzetben, és bár a szívem szakadt meg, rá kellett jönnöm, hogy nem áldozhatom fel magam, az életem, a jövőm mások miatt.
2013. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki és ha tudsz és ameddig bírod segítsd őket persze ne a károdra. Ha lehetséges akkor a nyári szünetben tölthetne nálad egy kis időt a húgod és addig anyud is tudna piheni és feltöltődni. Persze mind után ott van a ha.
2013. dec. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Akármennyire is szereted a húgodat, ez a TE életed, nem az övé. Most talán nem érti meg, de később biztosan.
2013. dec. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 II.Dartheon ***** válasza:
52%

Amely állatok lepontoztak, miért nem írták le a SAJÁT véleményüket? üzenem hogy elmehetnek melegebb éghajlatra!


Direkt kérdeztem a dolgot, hogy mi a lényeg.. na midnegy, csak egy szám :)

2013. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Az a helyzet kedves 1. választ adó , hogy az ötlet nem rossz, de sajnos nem tehetem meg! Az az álmom hogy mindettőjüket kivigyem ahogy lehet, de Anyunak ápolnia kell a mamát, és a hugom anyukám mindene mert sokmindenen keresztül ment és a hugom az egyetlen igazi szeretetforrás számára! Szoval nem vihetem! Meg azzal kiszakitanám a környezetéből, csak hogy nekem jó legyen... azzal pedig lehet hogy sokat ártanék, plusz ő sem birná ki anyu nélkül...

Tudom hogy az én életem, de ha itthagyom sok minden miatt rosszabb lesz neki.

Pl: én viszem iskolába minden nap mert anyu mar 6 kor elmegy... én csak 8 kor kezdek ugyhogy megtehetem. A mamám beteges oda nem tud menni, ha elmegyek ki viszi iskolába? ha elmegyek ki fog vele bohóckodni? mert anyu televan negativ energiával és ezt sugározza is ... ingerült , türelmetlen.. de mégis mindent megtesz a hugomért, de mivel ketten maradnának, a hugom is olyanná fog válni mint anyu... én így látom! Tudom hogy kint Mindannyiunk boldogabb lehetne, de egyenlőre nincs rá lehetőség csak évek mulva addig meg begolyózok!

Mégegyszer köszi mindenkinek!!!

2013. dec. 17. 08:47
 9/14 anonim ***** válasza:
Őszinte elismerésem, kérdező, amiért ennyire szíveden viseled a családod sorsát. Csak csendben jegyzem meg, hogy a negatív kisugárzás nem földrajzfüggő. Anyud ugyanúgy cipeli magával, akárhova költözteted is.
2013. dec. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szia...

Köszönöm a bókot :)

Az az igazság hogy ahogy én ismerem anyut , ha kiszakadna a mostani környezetből, és belecsöppenne abba, az sokban befolyásolná a kedély állapotát, mert hát vannak dolgok amikről itt hosszú lenne beszélni, de röviden annyi hogy anyukámék is voltak ott ahol én, nagyon szerették, és ráadásul anyu egyetlen unokája is kint van, 2 éves gyönyörű nagyon okos kislány, akivel sajna csak Skype on tudja tartani a kapcsit és sokszor könnybe lábad a szeme hogy nem lehet vele! Amitől megszakad a szívem...

Az eX miatt is sokszor bolond anyukam és rajtunk ttölti ki, aztán a pénz kérdés is... Hugom egy aranyos kedves kislány de nehezen megy neki a tanulás és ővele nap mint nap lekell ülni és foglalkozni kell vele, de anyu sokszor olyan unottan áll hozzá hogy a hugom helyébe inkább felse mondanám a házit... legtöbbször nekem mondja fel de nekem meg 2 munkám van ...

Szoval ha anyu ott lehetne az unokával, a hugom is imádná a helyzetet tudom... láttam... akkor minden jobb lehetne!

Tudom hogy egyszer sikerülni fog, csak az még soká lesz és nehéz megbirkozni a mindennapi helyzettel.

Tudom nem én vagyok az egyetlen akinek problémái vannak, sőt sok embernek a legkisebb problémájuk is sokkal nagyobb ennél...

Csak kiváncsi vagyok emberek véleményére, mert ha mindenki ugyanazt mondaná, akkor az ösztönözne hogy abban tényleg van valami... Köszi mégegyszer

2013. dec. 18. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!