Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan vegyem rá a bátyámat,...

Hogyan vegyem rá a bátyámat, hogy költözzön hozzánk télre?

Figyelt kérdés
A bátyám ott hagyta az élettársát és most nincs hová mennie. Holnap ha minden igaz megkapja a szociális segélyt, így már legalább kajára valója lesz, de fedél a feje fölött így sem. Mondtam neki, hogy költözzön hozzánk egy időre, legalább addig amíg ilyen idő van, de azt mondja nem akar a terhünkre lenni. Mit tegyek? Megfagy odakint!
2013. dec. 18. 11:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Éreztesd vele,hogy nektek is jó,ha oda költözik hozzátok (és ne mondd hogy szivesség,érezze hasznosnak magát,pl ha családi ház,akkor segitsen fát hasogatni,stb)
2013. dec. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Te kivel élsz, a párod beleegyezne?
2013. dec. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A ház az enyém, a párommal és a kisfiammal élek ott. Nem érdekel, hogy beleegyezik e vagy sem, a testvéremet nem engedem megfagyni az utcán!
2013. dec. 18. 11:59
 4/17 anonim ***** válasza:

Nehez helyzet. Ha csak ugy odahivod, akkor kellemetlen, hogy szivesseget teszel neki. Ha munkat adsz, pl fahasogatas, akkor kellemetlen, mert olyan mintha nem csaladtag, hanem cseled lenne. Ha nem adsz szallast, akkor lelkiismeretfurdalasod lesz. Ha szallast adsz, lehet, hogy ottmarad a nyakatokon (latni sok ilyen kerdest is itt).


Persze legfontosabb az emberelet, gyozd meg valahogy, hogy nalatok, vagy masnal lakjon a telen.

2013. dec. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egy idegen embert nem szivesen fogad be senki és nincs senkije rajtam kívül. Az önkormányzatnál el lehet valamit intézni?
2013. dec. 18. 12:01
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát ha a bátyád még nem élt az utcán, akkor szerintem a hideg majd csak odavezeti hozzád. Ne erőszakoskodj. Ha ott vagy mentsvárnak, akkor szerintem élni fog a lehetőséggel az első kint töltött éjszaka után.
2013. dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Már két napja kint van. Májusban is elzavarta az élettársa, akkor két hetet volt az utcán. De akkor jó idő volt.
2013. dec. 18. 12:14
 8/17 anonim ***** válasza:
Még egyszer mondd neki, hogy szivesen látod és ne maradjon az utcán,de ezek szerint lehet, hogy tetszik neki az utcai élet.
2013. dec. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Azt is hallottam már, hogy az ismerőseitől kér szállást éjszakára.
2013. dec. 18. 12:22
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez érdekes,hogy te segiteni akarsz és mégis máshoz megy.Talán ott van valami,ami nálad nincs.pl.alkohol vagy mit tudom én.
2013. dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!