Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám meghalt. Ti mit...

Nagymamám meghalt. Ti mit tennétek ha azt mondaná hogy az unokája ne költözzön a házba, amin neki csak élvezeti joga volt? Ti a lányaként megtennétek vagy ez nem számít utolsó kívánságnak?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 18:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem a kérdést. A nagyi a halála előtt azt kérte tőled ( a lányától), hogy az unokája, azaz a lányod ne költözzön a házába, miután meghal? Miért? És kinek volt haszonélvezeti joga?
2013. nov. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
34%
a kérését tiszteletben kell tartani akármi is legyen az, ha ő azt kérte, legyen is úgy!
2013. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Na lehet én is félreértelmezem

Szóval a mama a te édesanyád, és téged kért meg, hogy a lányod (a mama unokája) ne lakjon az ő házában ha elhunyt???De kinek volt csak élvezeti joga a házon? A mamának vagy a lányodnak??

2013. nov. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
oké, félreértettem. Te nem az anyuka hanem az unoka vagy. De még mindig nem tudom hogy kinek volt élvezeti joga??
2013. nov. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
a mamának volt élvezeti joga. és igen a mama kérte meg a lányát hogy az unokája ne lakjon abba a házba ahol ő lakott.
2013. nov. 20. 18:41
 6/27 anonim ***** válasza:
A mama az ő nagymamája, ez az első mondatból kitűnt. A maradékot én se értem, úgyhogy kénytelenek vagyunk megvárni a kérdezőt...
2013. nov. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Első vagyok, azt hiszem félreértettem. Ezek szerint te vagy az unoka, aki be akar költözni a házba. És azt kérdezed, hogy anyukád vissza fog-e utasítani, mert a nagyi valamiért ezt kérte. (miért?) Ha a nagyinak csak haszonélvezeti joga volt, az azt jelenti, hogy a ház előtte a nagyapádé, vagy a nagyapád szülei volt előtte. És mivel meghalt a nagyapád, a ház most anyud tulajdona, a nagyié meg a haszonélvezeti jog volt.

Jól sejtem, vagy javíts ki. Ez így nagyon nem érthető.

2013. nov. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
utolsó. igen jól gondolod annyi hogy már az egész ház anyu nevén van. végülis az a kérdésem hogy utolsó kívánságaként kérhet e ilyet anyutól? így értitek?
2013. nov. 20. 18:45
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Most úgy válaszolok, hogy nem ismerem a történetet. Ha én szülő lennék, akkor a gyerekem érdekeit tartanám szem előtt. Ha lakásra van szüksége, és adott egy hely, ahová mehet,és nincs olyan valami súlyos indok, ami miatt ezt nem érdemelné meg, akkor megengedném, hogy beköltözzön.

De mint írtam, nem tudjuk a nagyi miért akarta így. Ha alapos oka volt rá, és ezt még tiszta elmével mondta a halála előtt, akkor teljesíteném a kérését.

2013. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
85%

Mivel a mamának csak haszonélvezeti joga volt, és a halálával ez megszűnt, így csakis az anyukádon múlik, hogy teljesíti az édesanyja utolsó kívánságát, hogy az unoka ne költözzön a házba, vagy nem veszi figyelembe, és nem foglalkozik a mama utolsó kérésével.

Engem azért kíváncsivá tett, hogy mi volt az az ok amiért a mama ezt a kívánságot kérte a lányától mint utolsó kérés. Általában az emberek haláluk előtt inkább megbocsájtanak, vagy bocsánatot kérnek, de nem eltaszítanak családtagot maguk mellől.. Mi bűnt követtél el, hogy a nagyid még a halála pillanatában sem békélt meg veled??

2013. nov. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!