Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek jogos a sértődötts...

Szerintetek jogos a sértődöttségem? Nem engem akarnak felkérni keresztanyának!

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok,a testvérem kislánya 1,5 éves.Egyelőre még nincs megkeresztelve,de meglesz.Pár hónapja volt szó a keresztelőről és ötleteltek,hogy ki lehetne az illető,na most én nem voltam a lehetséges jelöltek között.Akkor ezt nem tettem szóvá,de később belegondoltam és rájöttem,hogy oké,hogy fiatal vagyok,de kifejezetten sért,hogy nem rám gondoltak. A bátyámék nagyon közel laknak hozzánk,a kislányt hetente többször látom,imádjuk egymást,sokszor gondolkozom rajta,hogy nem is gondoltam volna,hogy egy babát ennyire lehet szeretni. Rengeteget foglalkozom vele. A bátyám feleségével is nagyon jó a kapcsolatom,sokat csavargunk,sétálunk együtt,nagyon sokat segítek neki amit hangoztat is (jó értelemben),van,hogy otthon maradok vele,amíg ő elugrik vásárolni.Nyáron volt az esküvőjük,én segítettem ruhát választani,intézni a dolgokat,amíg ők csokrot választottak anyukámmal,én vagy 1 órát sétáltam a babával.Szóval tényleg nagyon szeretjük egymást a tesóm feleségével is,a bátyám meg egyenesen imád (késői gyerek vagyok,ő 27 éves.)


Szóval tényleg tökéletes a kapcsolat,a babával teljes lett a harmónia.Úgy látom,hogy nekik eszükbe se jut,hogy ez a keresztanyukás dolog bánt engem (pedig szerintem ez a minimum a sok-sok segítségért,ezt a kislányt pedig tényleg annyira szeretem.)Persze tudom néma gyereknek anyja se érti szavát,eddig még azért nem említettem nekik a dolgot,mert vagy már jó ideje nem került szóba a téma,feleslegesen meg nem akarom.

Mit gondoltok?Jogos vagy nem?


2014. febr. 21. 16:29
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Nekem ez fontos,persze nincs olyan párom aki lehetne keresztapa jelölt,de szerintem ez nem számít,az én keresztszüleim már vagy 10 éve külön mentek,a keresztapámra alig emlékszem.

És nálunk szokás a rokonságból kijelölni a keresztszülőt.

2014. febr. 21. 16:33
 2/30 anonim ***** válasza:
31%
Teljesen megértelek, ezen én is kiakadnék. Ma divat lett gazdag rokonokat, barátokat választani, hogy jó sok ajándékot kapjon a gyerek, lehet ők is inkább így gondolkoznak.
2014. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
0%
Mindkét előttem szólónak igaza van!(sajnos) De: neked is... ;)
2014. febr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%

Off: egyházi keresztelésnél nem kell az illetőnek 18-nak lennie? (nem tudom, ezért kérdezem)


Egyébként, a kereszt szülőket aszerint választották régen, hogy ha ne adj isten történik valami a szülőkkel, akkor a keresztszülők nevelik tovább a gyerekeket.

2014. febr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó ez hülyeség ha a keresztszülő nem rokon akkor előbb kerül árvaházba a gyerek minthogy a keresztszülőhöz mivel az törvényileg nincs elismerve, az egy egyházi szentség.

Nem kell hozzá 18 évesnek lenni.

2014. febr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
72%
sosem értettem azt, amikor valaki a gyerek keresztanyjának/apjának ROKONT választ. de komolyan, mi értelme?! te leszel a nagynénje, ez nem elég? keresztszülő legyen olyan, akivel nem köti össze a vérrokonság eleve...
2014. febr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó! Az utolsó előtti jól írta, régen aki a keresztszülő volt az nevelte tovább a gyereket, attól hogy 21. században vagy nem jelenti azt ,hogy gyámhivatal a világ létezése óta müködik. Volt idő mikor nem szóltak bele az ember életébe.
2014. febr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
61%
mostmár utolsó előtti
2014. febr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
68%
Én most babát várok de eszem ágában nem volt a velem egykorú unokatesómat választani (Hugaim kiskorúak) így a kezdettől meglett beszélve a legjobb barátnőmmel.
2014. febr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
11%
Jó de most már nem érvényes, kit érdekel mi volt 100 éve.
2014. febr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!