Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudsz segíteni a...

Hogyan tudsz segíteni a testvérednek, ha nincs munkája? Pénzt adsz neki vagy segítesz munkát keresni?

Figyelt kérdés

Volt egy jól kereső férje, de megcsalta és elváltak. Mamáéktól kapott egy 1,5 szobás lakást, csak úgy ajándékba. Mikor gyerekük született, azt gondolták, kicsi nekik a lakás (akkor már tudták, hogy el fognak válni!), és vettek hitelre egy nagyobbat. Elváltak. Nagyszüleink kifizették a hitel fennmaradó részt (4 M ft).

Hónapokig támogatták, havi több tízezer ft-tal, mert a fizetése nem volt elég.

A támogatás megszűnt. Próbáltam neki segíteni, közel 30 állásajánlatot mutattam neki. Azt mondta, még egyikre sem jelentkezett.


Nagyszüleim félretettek nekem egy kisebb összeget - ebből tesóm 2 hónapig tudna megélni - hogy a végzettségemre épülő felsőfokú képzést el tudjam végezni.

Szívesen nekiadnám ezt a pénzt, de akkor meg nem tudok tovább tanulni, mert nem tudnám 1-2 hónap alatt pótolni ezt a pénzt. Mire összegyűjteném ezt az összeget, vagy tesóm visszaadná, lehet hogy a képzés még többe kerülni, plusz sokat felejtenék.


2014. márc. 10. 23:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem adnék neki pénzt, ha mindig eltartjátok nem is fog munkát keresni. Felnőtt nő éljen felnőtt módjára és ne másokon élősködjön.
2014. márc. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Egyébként eddig szinte mindig volt munkája, csak amit megszokott életszínvonal, azt nem tudta belőle finanszírozni...

Kb 1-2 hete nem dolgozik.

2014. márc. 10. 23:17
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Nehogy oda add neki!!! Ő szépen kihasználja a családot, mert megteheti. Tessék önzőnek lenni egy kicsit! A te jövöd múlik ezen, neki meg csak a kényelme!
2014. márc. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Ne add neki, még venne egy villát hitelre. Valószínűleg tudna segíteni magán, ha rákényszerülne.
2014. márc. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Van egy mondás:


"Ne halat adj az éhezőnek, tanítsd meg halászni."

2014. márc. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Főleg, ha nem is éhezik, csak várja a sült galambot...
2014. márc. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Ne add neki, mert úgy látom, tesódnak is juttatnak annyit, amennyit Neked, és amiből okosan tudna gazdálkodni.

Én is munkanélküli vagyok, és nekem is ad pár tízezer Ft-ot a nagypapám, és mehetek a felmenőkhöz enni, nekem is van lakásom, háztartásom, amiből eladogathatok dolgokat, és ez elég.

Tesód is utána tud járni a támogatásoknak, esetleg kiadni egy szobát, stb. Ha valaki emellé ad havi 20-30 E Ft-ot, akkor sokkal királyabb az élet, mint ha dolgozna.;) sok szabadidő, tanulás, tervezgetés, tanulás, elmaradt dolgok behozatala, mint beázás, festés, fogorvos, stb... ennek alkalmas idő ez.


Most amúgy közmunkakötelezettség van ápr. 30-ig, tehát kötelezően és azonnal el is helyezik állásba a tesódat szinte azonnal, és értelmiségiként, ha van cafeteria is, van lehetőség keresni 70-80 E Ft-ot havonta. Már csak másfél hónap, elég fárasztó érzelmileg, szellemileg, mert nagy a káosz a közfoglalkoztató helyeken, de érdemes elmenni ilyen rövid időre akármilyen összevissza helyre is ismeretségeket szerezni, meg ilyenek.

2014. márc. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Ja, ha volt munkája, akkor 3 hónapig elég szép pénzt kap alapjuttatásként a Munkaügyi Központtól, és még rezsitámogatásoknak és gyermekvédelmi támogatásoknak is utánajárhat.
2014. márc. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

neked nem kell neki semmit adni


jófejség, hogy segítesz munkátkeresni


lefogja húzni az egész családot, ha hagyjátok

2014. márc. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
na tudod ki adna neki!
2014. márc. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!