Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Finn mániás húgom zaklatja a...

Finn mániás húgom zaklatja a szomszédaimat. Hogyan állítsam le úgy hogy ne romoljon meg a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

A húgom 16 éves és valami egy éve jött neki ez a nagy finn imádat, ami nekem azért fura, mert nem a nyelvet akarja tanulni, nem akar oda utazni, csak a finn emberekről keres és gyűjt minden információt, képeket, mindegy ki, mit csinál, csak finn legyen.

Én egyetemista vagyok, a kollégiumban, ahol lakom 2 szobának van egy kis közös konyhája és fürdőszobája. A velem közös konyhás szobába februárban beköltözött 2 finn diák, egy fiú és egy lány. A húgom ugyanebbe a városba jár középsuliba, gyakran feljött hozzám eddig is, de mióta ideköltöztek a srácok, szinte minden nap itt van. Nem is ezzel lenne baj, mert jól kijövünk és így legalább szem előtt van, a probléma az, hogy megtudta, hogy a másik szobában finnek vannak és amiatt jön hogy őket lesse. Az ablakból figyeli hogy mikor érkeznek és olyankor kiszalad a konyhába hogy lássa őket/hogy lássák őt. Volt hogy be akart menni a szobájukba amikor kimentek de szerencsére be volt zárva az ajtó. A fürdőszobában is nézegeti a holmijaikat, a múltkor követte őket az utcán, és legutóbb hallgatózott a szobájuk ajtajánál és pont egyikük kinyitotta az ajtót. Mondanom sem kell, a srác nem vágta hogy mi van, a tesóm meg csak állt vigyorogva mint valami idióta. A srác megkérdezte tőle angolul hogy segíthet-e valamiben, mire a húgom csak vigyorogva megrázta a fejét (pedig jól tud angolul). Komolyan én éreztem magam hülyén helyette. Próbáltam vele erről beszélni, említettem neki hogy nem illik mások után kutatni és hallgatózni (mintha nem tudná) de felhúzta magát és közölte hogy nem szeretem őt és nem jön többet. Persze 2 nap múlva megint jött és azonnal azt kérdezte hogy itthon vannak-e a szomszédok és ha nem vajon mikor jönnek. Mondtam már neki, hogy ha ennyire érdeklik a szomszéd lakók akkor fogja magát és menjen oda beszélgetni, de ilyenkor kiabál velem hogy nem értem őt. Mondjuk én sem tudom hogy reagálnának rá mert elég maguknak való emberkék de biztosan nem ennék meg ha odamenne. Viszont ez a leskelődés már nekem is zavaró, főleg ha azt hiszik hogy én ,,besegítek" ebben, mert ugye hozzám jön a tesóm. Tudnátok adni valami tanácsot hogy mit mondjak neki, hogy magyarázzam el anélkül hogy vérig sértődne? Vagy a szomszédokkal beszéljek? Nem akarom előttük beégetni a tesóm de ez már szerintem nem normális.

Kösz mindenkinek!

22/f


2014. márc. 26. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki, hogy nem jöhet, amíg nem tud normálisan viselkedni. Amúgy sem miattad megy, szóval nagy hasznodra nem lehet.
2014. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon beteg...
2014. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha ez a kérdés nem kamu, akkor a testvéredet nem leállítani kell, hanem AZONNAL pszichiáterhez vinni.
2014. márc. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát... ezt már szerintem is kezeltetni kellene. :D Gyakorlatilag ez már kimeríti a zaklatás fogalmát. Ha tényleg zakkant, akkor ugyan magyarázhatsz neki, teljesen hiábavaló.
2014. márc. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Így visszaolvasva tényleg viccesnek tűnik, de ez már szerintem is beteges. Fater röhög rajta, anyám azzal jön hogy csak azért csinálja mert tini. Hát de b*sszus én sem zaklattam idegeneket csak mert kamaszodtam...igazából attól félek hogy a szomszédok jelentik fel, már ők is gyanakodnak hogy valami nem oké, már akkor sem jönnek ki ha én vagyok ott egyedül. Mondtam a hugomnak, hogy ha így folytatja, szakemberhez fogom vinni de elengedte a füle mellett majd vérig sértve elment. :/
2014. márc. 26. 22:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kegyes hazugság:

Megmondod a húgodnak, hogy

1.a szomszédaid rajta röhögnek.

2. Szomszédaid kijelentették neked, hogyha mégegyszer rajtakapják a hugodat, azonnal feljelentést tesznek.

3. Előadod, hogy már rendőrrel is találkoztál miatta.

Mindezt persze a szüleitek előtt, hisz apád se röhögcsélne azon, hogy priuszos lehet a kislánya

2014. márc. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Még nem nagykorú így nem büntethető.

Viszont a szomszédokkal beszéltem.

A húgomnak meg kinyomtattam a zaklatás fogalmát és odaadtam neki. Azóta (3 napja) nem jött, gondolom megsértődött.

Neki még nem mondtam meg hogy beszéltem a szomszédokkal így megpróbálom amit írtál, utolsó válaszoló és hétvégén a szüleink előtt mondom meg neki.

2014. ápr. 1. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!