Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérek miért gonoszabbakk...

A nővérek miért gonoszabbakk a kistestvérükkel, mint fiúk?

Figyelt kérdés

Nagyon ritka az olyan tesó ami gondoskodik a kis öccséről.

A legtöbb mindig utálja a kis öccsét, hülyének tartja meg idegesítőnek!


A fiú testvéreknel nem látom, hogy folyton hülyézné a kis öccsét!



2014. márc. 29. 08:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy bátyám van, 5 év van köztünk, de nem tudom, hogy jobban jártam-e vele. A "legszebb" történetünk:

A szüleink kiküldtek minket az udvarra játszani, hogy ne legyünk láb alatt, mi meg elkezdtünk hógolyózni, de közben összevesztünk valamin, és az az állat bezárt a pajtába. Este 7kor. Szenteste... Kb 20 percig sírtam, mire végre meghallotta anyukám, hogy hol vagyok, mert a bátyám azt hazudta, hogy a szobámban vagyok, miközben ő szemrebbenés nélkül nézte a tv-t.

A lányok talán hajlamosak arra, hogy beszóljanak a kistestvérüknek, míg a fiúk kidobják a szemüket szilvával (szintén saját példa). Szerintem fölösleges azt találgatni, hogy kinek rosszabb...

Aki meg abban a hitben él, hogy csak a lányokat kényeztetik el, az nem látott még "anyuci pici fiát", akiről szinte még a házassága után is próbál gondoskodni az anyja.

2014. márc. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
82%

11 is én is erre tudok gondolni... A nővérekkel hangosabb a konfliktus..de általában csip-csup..csak de. lehülyézik a másikat..

Aki a nagy felelősséget mondja annak is igaza van..


A fiúk sokkal nagyobb dolgokat csinálnak az öccsükkel, húgukkal


12 évesnek...


Persze,mhogy ennyi idősn már így gondolod, hiszen. Kiskapmasz vagy..

Viszont ha mindig ott lett vilna a sarkadban..semmit nem csinálhatsz, emrt neked a esődra kell figyelned..

Mindig te legyél az okosabb..

És ha az kistesó szándékosan (!) csinál valamit, vagy borsot tör az orrod alá, aztán csúnyán beszelsz vele, vagy odavágsz (igen, testvéknél szokás a civakodós odacsapős verekedés) akkor a szüleid téged vesznek elő, büntetést kapsz.. Ilyenkor az én tesóm csendben hehe-zett anyukám hatamögött... Vagy utána, amikor nem hallották azt mondta úgy kell nekem..

És még sorolhatnám..

Persze azőta imádom a tesómat, amúgy ok nélkül sosem bantottam, ő kicsit gonoszabb volt.. De gyerekként baromi nehez vot..mar az oviba is én jártam értem közben csak 3 évvel vagyok idősebb.


Nagy volt a felelősség.. Ő pedig kihasználta, hogy ő a kicsi

2014. márc. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez általánosítás.


Gyerekkori barátomnak öccse van, állandóan marják egymást, még felnőtt fejjel is, mindig is fújtak egymásra. Én nő vagyok, imádom az öcsém, soha nem bántottam volna szándékosan.

2014. márc. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
0%
engem a novérem mindig csesztetett gyerekkorunkba ,gondolom irigység ,hogy a szuleink csak rá figyeljenek(késobb visszakapta:)),én viszont ocsémmel mindig is mint a védelmezo nagybattyo szerepét toltottem be mindent megosztunk a mai napig is!
2014. máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!