Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan menjünk szívesen olyan...

Hogyan menjünk szívesen olyan családtaghoz ahol nem látnak szívesen, vagy legalábbis ezt éreztetik az emberrel? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Pár éve külföldön élünk, de határ mellett, így el van várva tőlünk, hogy hazajárjunk. Eddig nehézkesen ment, mert hazavonatozni-buszozni, főleg olyan falvakba ahova naponta 2-4 busz megy, elég bumlis. Ők nem nagyon jöttek hozzánk, 3 év alatt kb. 2-3-szor, mondván nekik nem telik rá. Leszögezném, hogy mi sem vagyunk milliomosok, nehéz munkát végzünk, csak éppen a minimálbér ebben az országban kicsit több, mint otthon. Nálunk is lett gyermek, nemrég pedig tudtunk venni egy autót így már gyakrabban haza tudunk látogatni. Gondunk a következő. Megyünk, múltkor is mentünk pár napra. Hogy megkönnyítsük az ő és a mi dolgunkat is, sok mindent megveszünk magunknak, (pl. étel) viszünk ajándékot, sok minden marad nekik (vaj, felvágottak, tej, amit értelemszerűen nem viszünk haza). Mégis a pár nap alatt csak azt érezzük, hogy nem örülnek nekünk, fáradtak, nem beszélnek, vagy látszik rajtuk, hogy valami bajuk van, de nem mondják meg, mi. Ez a legdühítőbb, de sajnos a testvérem mindig is ilyen volt, nem mondja el, ha valami baja van (pedig pont tőle elvárnám) inkább cipeli a vállán a búját-baját és egy idő után felrobban vagy kikészül. Sajnos a párja is ilyen, és van, hogy kukkot nem szólnak, úgy ülünk. Engem eléggé zavar, mert tudom, az első percben hogy kilépünk a szobából megy a sustorgás és eléggé zavar. Mi vagyunk a felvágós, válogatós rokonok (mert nekünk nem jó a tescós vizes zsemle margarinnal) és már azt érzem, semmivel nem teszünk jót. Hiába segítünk, viszünk ajándékot, kedveskedünk... Ők nem esznek egész nap semmit, nem isznak, nem tudom hogy miből van energiájuk a napra. A legnagyobb baj pedig, hogy nagyon szívesen látogatnám meg a hazám, sokszor mennénk kirándulni, kis koromban nehéz körülmények között éltünk és nem telt kirándulásra, alig ismerem a hazámat... Mégis, nem tudom mivel teszünk jót, ha meglátogatjuk őket, vagy nem? Mindemelett pedig alegnagyobb gond, hogy ha nem látogatjuk őket, akkor amiatt neheztelnek az emberre... :(
2014. máj. 4. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én megírnám nekik őszintén, hogy nem megyünk, mert látjuk, hogy a terhükre vagyunk.
2014. máj. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell meglátogatni őket. Ennyi.
2014. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 intrepid ***** válasza:
100%

Most nem személy szerint róluk írok, csak próbálom a dolog lélektanát elemezni, úgy, hogy tanácsot igazán nem tudok adni:

Kicsit irigyek rátok, mert látják, hogy jobban éltek hozzájuk képest, mert meg mertétek lépni azt, hogy kimentek.

Az, hogy visztek ennivalót, lehet, hogy bántja őket, mert az ő ételük már nem is jó a finnyás úri beletekbe.

Nincs közös téma, mert nektek már egészen mások a problémáitok, mint nekik. Még a férfiaknak a futball sem megy, ami pedig állandó téma, mert a te párod is más csapatnak szurkol, és a tesód is, és még csak nem is ellenfelek, mert a két csapat nem játszik egymás ellen. Ezen férfiak órákig tudnak jóízűen vitatkozni.

Ha meglátogatjátok őket, - akkor mentek hivalkodni a jómódotokkal, ha nem, akkor a szegény rokon már nem is elég jó nektek.

Nagyjából ennyi jutott eszembe, hogy mi bánthatja őket, tanácsot tőlem ne várj, mert nincs jó ötletem, de talán a többi hozzászólónak beindulnak a gondolatai a néhány gondolatomtól.

2014. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy az elvárások a csalódások forrásai. Teljesen mindegy, hogy mit vérnak el tőletek, csakis rajtatok múlik, hogy hazautaztok-e, és hova, és miért.


Mi is külföldön élünk, és velünk szemben is ment a nyomás, hogy haza kell utaznunk.


Nos, a hazaút az egy vagyon, és mellesleg sok idő és energia. Valamint itt sincs kolbászból a kerítés, mint tudjuk. Ez még oké is lenne, mert csak spórolás és beosztás kérdése az egész, de a hozzállás, és a mentalitás! na az tette be a kaput.


Senkinek otthon eszébe sem jutott, hogy kifizessen egy vonatjegyet, de még az sem, hogy egyszerűen csak kedves és normális legyen - hogy jó érzést keltsen abban, aki hazautazik, hogy érzelmileg feltöltekezve jöhessen vissza és jó kedvvel és örömmel utazzon haza legközelebb.


Nem, nem. Haza KELL menni, és "természetesen" vinni kell ajándékokat, pénzt mázsaszámra, és "természetesen" minden otthoni lelki sz--rt a nyakunkba kell venni,az egész panaszáradatot, mert hát nekünk olyan jól megy külföldön...


Szerintük ez az éca. Szerintünk pedig az, hogy köszönjük, ebből nem kérünk. MINDEZEK EHELYETT elutazunk kettesben hosszú hétvégére, vagy elmegyünk egy jót enni a szomszéd városba, vagy képtárba, moziba, koncertre, vagy csak sétálni stb. és teszünk olyan magasan rájuk és az elvárásaikra, hogy csak úgy zuhog.


Tudod miért? mert csak azt lehet terrorizálni hülye családtagokkal és az elvárásaikkal, aki hagyja magát.

2014. máj. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Igazatok van és valamilyen szinten én is tudom ezt, de hiányzik a testvérem. Szüleink már sajnos nem élnek, nemrég mentek el, nekem már csak ők vannak otthon. Mindennapos kapcsolatban vagyunk, nekem fontos, hogy tudjanak rólunk, de ha nem mesélhetem el, hogy pl. Esztergomba utaztunk, mert akkor rögtön rosszul esik nekik, hogy hazamentünk, de bezzeg hozzájuk nem mentünk be. Most férjemmel arra jutottunk, ha hazamegyünk, beugrunk majd pár órára de nem többre. Sajnos hatalmas szakadék lett közöttünk minden téren és nem tehetünk ellene semmit. Annó segítettünk volna nekik kijönni, akár még most is, de nekik jobb hitellel élni (még kb. 10-15 évig) nyomorogva, két szülő váltott műszakban, hétvégén kötelező túlóra. Néha vasárnap látják egymást meg a gyereket, de nekik ez jobb. Ők ezt választották. Rajtunk meg a nyomás, hogy ha már hazamegyünk akkor menjünk hozzájuk is. Olyan jó lenne nyáron együtt elmenni a Balatonra, de nekik nem fog rá telni...
2014. máj. 4. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!