Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A Bátyám teljesen élettelen...

A Bátyám teljesen élettelen és nem lehet vele mit kezdeni. Ötlet?

Figyelt kérdés
26 éves, már hónapok óta nem dolgozik sehol, előtte közmunkás ként dolgozott, de oda sem kellett mert annyira semmirevaló. Közmunka előtt is hónapokig munkanélküli volt. A legnagyobb fizetése minimálbér volt. Már közmunkás ként is ilyen volt mint most, de most hogy egész nap itthon van hónapok óta, nagyon kikészíti az idegeinket. Anyáét, Apáét, enyémet. Egész nap semmit nem csinál, csak fel alá mászkál az udvarban, kapucnival a fején, eszik, néha el megy boltba egy chipsért és cseszik segíteni a házimunkában. Múlt héten egy fűnyírást amit másfél óra alatt el lehetett volna végezni, ő két napon keresztül csinálta, mert mindig megállt pihenni. Anyáék tartják el, hiába mondják neki, hogy keressen munkát, mert apa a 120.000 forintos fizetéséből már nem bírja eltartani az egész családot, cseszik az egészre. Már több veszekedés volt ebből, anya sírt, apa is kiakadt. Szerencsére most kicsit könnyebb lett, hogy az idősebbik testvérem aki 28. éves elment Németországba dolgozni, de még így is szűkösen jövünk ki. Én a kevéske ösztöndíjamból segítek nekik ha nagyon muszáj, vagy mama segít be. Egyszerűen nem lehet mit kezdeni testvéremmel, nem jár sehova, nincsenek barátai, barátnője soha nem volt. Ha anya azt mondja neki hogy takarítson fel a szobájában, azt mondja jó, de aztán el is felejti rögtön, csak mászkál tovább össze-vissza. Már próbáltuk vele megbeszélni, hogy miért ilyen... azt mondja gondolkozik hogy mi az ami érdekli. De könyörgök! 3 éve???? Ráadásul úgy soha nem fogja megtudni mi érdekli, ha csak itthon mászkál fel-alá. Megkérdeztük azt is, hogy mire jutott, nem jutott semmire, nem tudja mi érdekli. Ha anyáék felhozzák neki a munkakeresést, rájuk kiabál, hogy ne mondják meg, hogy mit csináljon, ő felnőtt, majd ő eldönti hogy mit akar. Ha megkérdezzük hogy ő boldog -e így és hogy szerinte ez így élet -e amit ő él, azt válaszolja: "Ki mondja meg hogy mi az élet?" Minden kérdésünkre ehhez hasonló válaszokat ad. Térinformatikus ként végzett, meg van az érettségije, viszont a jogsin megbukott és nem is folytatta. Én 18 éves vagyok, most végzek hegesztő ként és jogsiból is hamarosan vizsgázok és biztos vagyok benne hogy meg lesz. Segítsetek kérlek! Nem tudjuk már elviselni!

2014. máj. 12. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Ezen kizárólag szüleid tudnának változtatni. Már ne is haragudj, de ha egy 26 éves otthon vakarózik, mégis készen megkap mindent, hülye lenne dolgozni.


Itt anyádék a hibásak, mert hagyták ennyire elkényelmesedni. Ha nem dobják ki otthonról, mint a mesékben a tékozló fiút, sose lesz normális élete. Így meg talán majd egyszer rádöbben, hogy nem a hűtőbe terem a kaja, és nincs meleg telente a semmiből. Addig nem. Hiába sír anyud, ha nem képes a talpára állni.

2014. máj. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Ez gáz :/ Nem igazán tudom, mivel lehetne felrázni, az a baj, hogy még azt se tudja mi érdekli?!! Nincs semmi hobbija? Merre laktok egyáltalán, falun,városban, fővárosban..?

Hozzáteszem én is 2 éve munkanélküli vagyok (én mondjuk keresek, sok területen beadtam a jelentkezést, meg sok interjún voltam már csak egy se jött össze...)és szüleimmel élek, de én legalább MINDENT megcsinálok amit kell, ügyintézés, bevásárlás, takarítás, én főzök az egész családra (anyám mindig mondja, hogy milyen jó dolga van és mi lesz vele ha én elmegyek dolgozni :D), eszembe nem jutna lógatni a lábam....

2014. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, párszor már a fejéhez vágtam, hogy ha anyáék már nem tudják eltartani akkor mit fog kezdeni magával? Én és testvérem nem fogjuk hagyni hogy rajtunk lógjon. Plusz azért mégis csak jó lenne ha elmenne dolgozni, mert anyáéknak is könnyebb lenne. Az a legnagyobb baj vele, hogy nem csak dolgozni nem akar, hanem sehova nem akar kimozdulni, pedig régen eljárt bulizni, meg ehhez hasonlók. De már évek óta az sem. Azt mondja hogy egy korábbi munkahelyén készült ki agyilag, kb. 21 évesen, mert azzal piszkálták, hogy nincs barátnője és biztos meleg. Pszichiáterhez is járt hónapokig, vagy évekig, nem tudni, de nem lett jobb a helyzet. Szerintem ezen csak ő maga tudna segíteni ha rá lenne kényszerülve.
2014. máj. 12. 15:32
 4/15 A kérdező kommentje:
Tényleg szó szerint semmi nem érdekli! Nulla hobbija van, nem csinál semmit. Csak fejére kapja a kapucnit és mászkál, meg kajál minden édességet. Ha van nálam valami, mindenből kunyerál mint egy 10 éves kisgyerek. A legrosszabb, ha barátnőm van itt nálunk, be vagyunk zárkózva a szobába, kettesben szeretnénk, lenni. Filmet nézünk vagy egyebek, ez meg kopogtat az ajtómon, hogy "bejöhetek"?
2014. máj. 12. 15:34
 5/15 A kérdező kommentje:
Amúgy falun élünk, családi házban, lenne munka bőven, de mindent szegény anya csinál, amikor tudok besegítek.
2014. máj. 12. 15:37
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
ÉLETTELEN??? Kórboncnokot neki! Talán inkább élhetetlen. Önálló életre képtelen.
2014. máj. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Én elküldeném katonának.Ha ő maga nem keres magának munkát,akkor nem lehet mit csinálni vele...Eyébként valszeg depressziós..nem is kicsit!
2014. máj. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%

Minden reggel 6 órakor fölé állnék és rá ordítanék, mennyi vágj fát stb... napközben minimum óránként 3x ordítanék vele, 1 hét alatt vagy öngyi lenne, vagy elmenne dolgozni :D


Anyám ilyen :D, főleg ha tudja hogy kéne valamit csinálnom de nem teszem.

2014. máj. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
szerintem meg masszívan depressziós..
2014. máj. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

A sok munkanélküli semmire se veszi a valamikori nyugdíja szempontjából eltékozolt kezdő éveket, minimálbéres bejelentéseket, 4 órás hamis bejelentéseket...


Az a javaslatom, hogy próbálja a jogsit addig, amig nem megy, ha a terinformatikusi sulit elvegezte, ennek is mennie kell, addig probálgassa, amíg nem sikerül, addig is tanuljon nyelvet, ezekkel párhuzamosan jelentkezzen be a helyi pszichiátriára, szedjen fel valami nőt a környékről, de véletlenül se csináljon neki gyereket, ha manuális tipus kezdjen bele valamilyen barkácsolós hobbiba, váltson ki horgászigazolványt és keressen sorstársakat a neten.

2014. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!