Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha már ennyire...

Mit tegyek, ha már ennyire rossz a kapcsolatom a testvéremmel?

Figyelt kérdés

Köztem és a bátyám között 10 év van, soha nem volt tökéletes a kapcsolatunk, de ma már annyira elmérgesedett, hogy legtöbb esetben kerülöm, minimálisra csökkentettem a kettőnk közti kommunikációt és még így is amikor beszélünk annyira meg tud bántani, hogy sírva elviharzok.

Soha nem volt mintagyerek, sok balhéja volt, most váltott munkahelyet, mert összeveszett a főnökével. Anya mindent megad neki, van egy lakása, teljesen felújítva, új bútorral felszerelve, de még mindig nem költözött el.

Ha sírok vagy visszaszólok, akkor még rosszabb lesz a helyzet. Hisztis pics@nak titulált. Ha vitázunk, anya mindig az ő oldalára áll. Rettegek tőle, nem akarok vele egy légtérben lenni, nem akarok vele beszélni.

Leginkább az szomorít el, hogy ennyire nem tart össze a család. Ismerek több testvérpárt, ott bármi is legyen a testvérek mindig számíthatnak egymásra és sajnos nekem ez nem adatott meg.. 

Mit tehetnék? Azonkívül, hogy kerülgetem?


Előre is köszönöm a normális válaszokat!


18/L


2014. máj. 20. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
A bátyád fél az új életétől, hiába az ingyen lakás, az (ingyen) új bútorokkal. Az apukádról nem ejtettél egy szót sem. Talán az apa hiánya az oka az agresszív magatartásának? Ha egy háztartásban laktok, elég nehéz, de muszáj kerülgetned. Nem normális, és nem egészséges családi környezet, ha ez a napi helyzet nálatok: "Rettegek tőle, nem akarok vele egy légtérben lenni, nem akarok vele beszélni." Szerintem, azért nem akar olyan gyorsan költözni, mert akkor egyedűl lenne, és nem lenne kit kínoznia.
2014. máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szomorú, hogy két testvér ennyire rossz kapcsolatban van. Pláne, hogy édesanyátok is inkább őt támogatja.


Ha megpróbáltad többször, és nem lehet vele megbeszélni a helyzetet, akkor tényleg a legminimálisabbra kell korlátozni a kommunikációt. És akármennyire fáj, ne szólj vissza, felesleges. Csak a tüzet szítod vele.


Sajnálom :(

2014. máj. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom... költözz be te abba a lakásba? Nyilván nem ilyen egyszerű a helyzet, de egy gondolatsort megér a részedről, hogy ha már a 28 éves tesód nem költözik, akkor te, aki vélhetően érettebb gondolkodású vagy, talán el tudsz, mert képes vagy önálló életre. Ha nem most, hát pár év múlva. Legközelebb kérdezd meg a testvéredet, amikor piszkál, lehetőleg tágra nyílt, ártatlan szemekkel, hogy mégis, mikor bántottad meg ennyire, és mivel. Ha nem tudja megindokolni, miért viselkedik így veled, akkor szólj anyukádnak - nem írtad, hogyan beszéltél vele a tesód és a közted lévő problémáról. Lehet, hogy a testvéred pártját fogja, de ettől függetlenül ne eleve így állj hozzá a dologhoz, és ne is a tipikus árulkodós kistestvér legyél, hanem abban a nyugodt hangnemben, ahogy a kérdést is feltetted, éretten magyarázd el a helyzetet, és hogy neked ez fáj. Akár hármasban is, és ha a tesód kiröhög, hogy micsoda egy mimóza vagy, akkor legalább anyukád reakcióját láthatod, és az alapján a magad érdekében már tudsz döntést hozni. Nem akarok rosszat feltételezni, de ha úgy lesz, ahogy gondolom, akkor ajánld fel azt, hogy elköltözöl te. Csak nehogy az legyen, hogy kitúrtad a lakásából... :P
2014. máj. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!