Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Testvéremmel nagyon rossz...

Testvéremmel nagyon rossz lett a kapcsolatom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2 évvel nagyobb nővérem van, és nem tudom miért romlott meg ennyire a kapcsolatunk...mindig belsőségesen megosztottunk egymással minden a legelső pettingtől a szeretkezesig.....vagyis ő mesélt ezekről elég sokat, nekem még nem volt ilyen tapasztalatom , de mást mindent elmondtam neki..Nagy örömmel kezdtem mesélni regebb az első csókomat is de ő csak unottan vegighallgatta és elaludt ( mivel csak este van lehetőségünk beszélgetni egesz nap suli és plusz órak, meg tancorak..és este lefekvés előtt szoktunk beszélgetni régebb még éjjeleket is átbeszeltünk egymás melletti ágyainkban ) De most nem tudom mi tortent velunk annyira jo volt a kapcsolatunk, hogy őszintén en jobbat nem is tudtam volna elkepzelni..és most csak úgy hirtelen minden teljesen megváltozott..latom rajta nem szivesen beszelget velem többször mondta..hogy megverne..meg stb..nagyon rosszul estek nekem az ilyenek de azert megis csak a testverem..és en valahogy meg akarom javítani ezt a kapcsolatot..vagy picit jobbá tenni.. és az fáj a legjobban hogy édesanyámék ügyet sem vetnek erre..és apszalut nem erdekli oket ez..es mas sem..elhanyagolnak és ugy erzem nem is foglalkoznak velem , ezért csak a barataimra szamithatok es sokat vagyok kint a varosban setalni és ezert is sok hiszti volt mar de szoszerint itton alig birom..szüleim is MOSTMÁR külön alszanak és arra fogjak , hogy zavarják egymast alvas közben..na persze persze..minden olyan rossz lett itthon..:S ha tudtok nagyon szepen kerlek segitsetek mar alig van remenyem..

15/l


2009. febr. 27. 16:13
 1/5 anonim válasza:
100%
arra már gondoltál,hogy a szüleiddel kapcsolatban van valami amit a tesód tud,te meg nem és ez feszültséget kelt benne?talán azért nem akarja elmondani amit tud mert szeret és nem akar bántani,mégis ezt teszi.tudom bonyolult amit leírtam,de én is voltam már így. kérdezd meg,hogy mi nyomja a szívét,de őszintén,mert szívesen meghallgatnád,még ha nem is tudsz segíteni,de az is sokat jelent!és mond el neki,hogy valami megváltozott és ez neked rossz.talán egy őszinte beszélgetés segít.de ne veszekedj vele és ne "támadj".
2009. febr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a suliban nem történt a tesódnál olyan változás, ami miatt jobban elfárad és komorabb? Ha jól számolom, 17 éves, tehát jövőre érettségi, és ilyenkor talán az elvárások is megnövekednek, ami azért ránehezedhet az emberre.
2009. febr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

A szeretettel minden megoldható. Olyan dolgok is amelyek semmi mással nem.

Fontos, hogy szeretettel, és türelemmel, valamikor beszéld meg ezt a tesóddal. Ha fáradt este, akkor máskor, pl. hétvégén.

Ha valami gond van a családban, esetleg a szülőkkel, akkor is Ti ketten segítsetek egymással újra megtalálni az összhangot. Még az is lehet, hogy ha Ti nem az utcán kóboroltok, hanem testvéri módon éltek, viselkedtek, a szülők közti feszültséget is oldani tudjátok.

Segíts magadon, az Isten is megsegít!

2009. febr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Beszélj a nővéreddel, állj elé és nyiltan mondd el neki a problémád, ha valaki, hát ő az, aki tud neked nyiltan magyarázatot adni erre.
2009. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Próbálj beszélni vele de télleg ne támadj, ha ő mégis támad akkor beszélj neki ugyan ugy nyugodtan,ha mégse akkor hagyd rá inkább . A probléma veszekedéssel nem fog megoldódni!Nem hiszem h a tesód tudna valami titkot az szerintem hülyeség, ha te se tudsz majd pont ő fog...persze.

Találj ki a családnak valami meglepetést például csinálj valami családi programokat, süss sütit(hidd el ez beválik, és mosolyogj hozzá h ez neked milyen jó h ők örülnek), legyél kedves velük, mindig segíts akár a házimunkába bármibe. Nagyon fontos h ne add fel muszály megoldást találni, csak szeretetet mutass feléjük.Tudom ez nehéz olykor de muszály ha változást akarsz :) . :)

2009. márc. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!