Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az normalis, ha a tesoim...

Az normalis, ha a tesoim allandoan a beszedhibam meg a matek eredmenyeimert csufolnak? Es az ha en visszavagok?

Figyelt kérdés
2014. jún. 4. 20:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Igen, ilyenek a tesók.
2014. jún. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
igen ilyen a testvéri szeretet
2014. jún. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 egybaba ***** válasza:
65%
A csúfolás soha nem normális. Ne vágj vissza - de tudasd velük komoly képpel szigorúan, hogy te ilyen vagy - ők meg csúfolódóak.
2014. jún. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Testvéreid viselkedése nem mormális! Nyugodtan védd meg magad!
2014. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Koszi az ertelmes valaszokat
2014. jún. 4. 21:00
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha segíteni nem akarnak/nem tudnak, inkább hagyjanak békén.


Amúgy a szüleiteknek ez nem tűnik fel? Persze, nem kell mindenért letolni a gyereket, de vannak határok, és szerintem a gyereknevelés egyik nagyon fontos része az empatikussá nevelés.


Hány évesek vagytok amúgy?

2014. jún. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha a szó szoros értelmében gondosan,szeretetteljesen lennétek,lettetek volna nevelve,ez elő sem fordulna,vagy csak nagyon átmenetileg.Szeretetre nevelt testvérekkel nincs ilyen probléma.A szüleiddel a csúfolódást ha megbeszéled,ők a csúfolódást szeretetteljes beszélgetéssel meg tudják akadályozni.Ha nem akadályozzék meg,vagy ha Te nem mondod el nekik,akkor az azt jelenti,hogy nincs közted és a szüleid között igazán idilli szülő-gyermek kapcsolat,s akkor a szülők igencsak SELEJTESEK!Akkor a csúfolódás az ő szégyenük!NEM A TIÉD!
2014. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Még azt kifelejtettem,hogy a beszédhibádért ha a szülők nem tesznek semmit,akkor azért is ők a felelősek.A matek gyenge jegyekért egyértelműen a szülők a hibásak!Mert a matekot nem lehet megtanulni,azt érteni kell.

Én 4.-kes koromig jó tanuló voltam,majd amikor bejöttek a törtek,hát az padlóra fektetett,mert nem értettem,és ugyebár a matek egymásra épül,ha a törteket nem érted,egyenletet,meg semmit sem tudsz megoldani.Ez annyira fusztrált,hogy visszahúzódó,gátlásos gyerek lettem,más jegyeim is kezdtek leromlani,jó tanulóból bukdácsoló lettem,de kegyelem kettesekkel végig vittem a 8-at.Selejtes,semmi embernek gondoltam magamat.A szüleim cseppet sem foglalkoztak azzal,miért nem haladok az iskolában,sőtt,szinte örültek,hogy rossz tanuló lettem,gondolták,mehetek minél előbb pénzt keresni,hatórás betanított munkásnak.Mivel mindig is szerettem volna legalább az érettségiig eljutni, felnőtt fejjel kezdtem középiskolába járni.De persze itt sem boldogultam eleinte,mert ugyebár 4.-osztályos koromban megrekedtem a számtanban és úgy maradtam.Elkezdtem magántanárhoz járni,mert mindenképpen szerettem volna elvégezni a középiskolát,de sajos ez a tanár csak a pénzt vette el tőlem,tanítani meg vagy nem tudott,vagy nem akart,csak anyagiakban kihasznált.szerencsére hamar felismertem,és otthagytam.Aztán egy ismerős sráccal akadtam össze,aki olyan egyszerűen de nagyszerűen kezdte el magyarázni a törteket,amire ,,vevő" volt az agyam,innen kezdve egyszerű volt a matek,felugrott a tudásom 4-re!Innentől fogva a matekot szerettem a legjobban,mert ezt nem kellett tanulni,csak megoldani!

Aztán amikor a gyermekem iskolás lett,a jó tanuló gyermekem,nem értette a törteket,de én nem vártam meg,míg leromlanak a jegyei,elmagyaráztam,megmutattam,begyakoroltattam vele.Ennek köszönhetően törés nélkül el is végezte a középiskolát és az egyetemet.Ha egy gyerek nem ért valamit,addig kell magyarázni neki másként és másként,míg meg nem érti.A TANÚSÁG : Nem csak a csúfolódásért,de a matek jegyeidért is a szüleid a legfőbb bűnösök!

2014. jún. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Kálmix válasza:

Szerintem ez normális jelenség, mi is szívtuk egymás vérét a tesókkal - sőt a mai napig tesszük ha valaki belebakizik a mondanivalójába. Viszont már könnyedén vesszük, nincs belőle sértődés vagy ilyesmi. A titok, hogy ne azonnal kontrázz rá, hanem várd ki az alkalmat, hogy visszavághass!

Ja és persze erősítsd meg a gyengeségeid. Nyilván Ők sem azért csúfolnak, hogy még rosszabbul teljesíts. Helyesírás miatt nem gúnyolódnak?

2014. jún. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem akik a csodálatos testvéri szeretetről írnak, meg hogy a szülők elvetemült rossz emberek, amiért a gyerekeik csúfolják egymást, azok picit el vannak tévedve.


A testvéri szeretet nem arról szól, hogy nem bántod néha a tesódat, hanem arról, hogy csak te bánthatod, de ha bárki más megpróbálja, kikaparod a szemét.

:)

Attól még tény, hogy hülye matekból, vagy megveszekedett bénán kosarazik.

Az életben, a suliban is lesznek olyanok, akik beszólnak, de akkor már felkészült leszel. Tudsz mit válaszolni és ki sem akadsz annyira, mintha életedben először vágnának a fejedhez ilyesmit.


Ha olyanról van szó, ami szenvedést okoz neked és gyötrődsz, akkor segítséget kell kérni, mert nem cél egymást megnyomorítani, de egy kis adok-kapok minden egészséges testvéri kapcsolatban megjelenik.

2014. jún. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!