Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Segíteni szeretnék, de már...

Segíteni szeretnék, de már nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a nővérem lányának(9 éves) súlyos problémái vannak. Ott voltam 2 napot és nagyon megrázott amit művelt. Az anyja elment dolgozni, minden jó volt, de mikor haza ért a munkából elkezdett fulladozni a kislány azt mondta szúr a tüdeje, szíve, görcsöl a hasa meg ehhez hasonló dolgokat mindezt úgy, hogy remegett a keze és közben sírva ordította nem akar meghalni. Egy hete kezdődött nála, 2* voltak a sűrgősségin vele, megvizsgálták és teljesen egészséges. Elküldték pszihológushoz aki megmondta nekik, hogy be kell felyezni az együtt alvást (tesóm még mindíg ott alszik mellete) és határokat szabni, ami eddog nem volt. Lényegében csak a tesóm tudna segíteni a kislánynak, de 1-2napig megy a szigor és utánna ugyan az. Tegnap bevittük a sógorommal a gyerekosztályra, mert a tesóm beszélt a dokival, elmondott neki minden, Befektették megfigyelésre, előtte megvizsgálták és minden rendben van vele, de lelkileg nem. Reggel felhívzam az osztályt, azt mondták aludt éjjel, nem sírt. Ebéd után bementem hozzá, kicsit szomorkás volt de 2perc múlva már nevettünk. Kivittem kicsit mert a férjem kint várt a kisfiammal az osztály előtt és ott is elszórakoztunk. Nyugodt volt kipihent és vidám. Visszakísértem a szobájába, elbucsúztam és nem volt semmi gond addig amíg délután be nem ment az anyja. Megint ugyan azt produkálta, nem engedte az anyját hazamenni és bent kellett maradnia vele. És most a tesóm szemében mindenki rossz, pedig mi csak azt szeretnénk, hogy egy egészséges, nyugodt, boldog élete legyen az unokahugomnak. Bocsi ha hosszú lett, így is csak a lényeg van bent. Hogy segíthetnék nekik?? Segítsetek kérlek!
2014. jún. 15. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Ez komoly, orvosi segítséget igényel.

pszichológush: "hogy be kell fejezni az együttalvást "

Ez a baj forrása- a gyerekkezdettől fogva KÜLÖN aludjon. De ezen most már valóban csak orvos/pszichológus fog segíteni.

2014. jún. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én ezzel tisztában vagyok, de az anyja sajnos nem. Megmodta neki az orvos, hogy hiába kezdik el kezelni a kislányt, amíg ő nem partner ebben addig csak összezavarja.
2014. jún. 15. 22:39
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Komoly szakemberre váró a feladat. Te annyit tudsz segíteni, hogy megkérdezed, mit tudsz segíteni.
2014. jún. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat beszélgetek vele, és olyankor mindíg belátja azt, hogy baj van. De ez kb 1-2 nap.
2014. jún. 15. 22:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy ez a kislány nincs megnevelve,és a nevelés az kizárólag a szülők és az intézmény(jelen esetben iskola) feladata lett volna,de főként a szülőké.Ez a kislány gondolom nincs jól szocializálódva,sőt,valami a kislánnyal nincs rendben.

Ez a kislány egyértelműen figyelemre vágyik,és ezt tőled kellően megkapta,láttad,hogy veled nyugodt a kislány.

De ezek szerint az anyjától,vagy az apjától hihetetlenül félhet.Mert aki egészséges,de ennek ellenére remeg,az fél,szorong,de már betegesen.Fél valamitől ez a kislány,és én szerintem itt SÚLYOS GONDOK LEHETNEK!


Mivel együtt alszanak,gondolom a nem olyan kislány(hiszen 9 évesről beszélünk!) hallja,vagy tud róla,hogy a szülei mit csinálnak néha,vagy éppen túl gyakran éjszaka,itt a szexre próbálok erősen utalni.Gondolom a kislány megláthatta egyszer a szüleit,vagy lehet,hogy nem is egyszer...és ilyenkor általában jelentkezhet undor,félelem,és minden egyéb ilyesmi.A szüleitől,ha ilyen helyzetbe látja meg őket,bizony undorodhat,félelmet válthat ki belőle.

Vagy lehet,hogy volt egy olyan eset,amikor a kislány felébredt véletlenül,és kiakart menni mondjuk vécére,és hirtelen a szüleit meglátta,ők meg rákiálthattak.


Szóval én nagyon nem tartom egészségesnek a szülővel való együtt alvást 9 évesen.Egészen kicsi korban,2-3 éves korig még rendben van,ha a gyerek a szüleivel alszik,de később már nem.

Erre a kislányra senki sem figyel rajtatok kívül.


De nem tudsz többet tenni,még egy utolsó figyelmeztetésre van lehetőséged,és aztán sajnos csak annyit tehetsz,hogy saját magad beszélgetsz ezzel a kislánnyal,ketten,nyugodtan,hosszan mindenről.Meséltesd el vele,hogy milyenek a napjai,hogy él,miket csinál.

És ha játszik,akkor FIGYELD MEG,HOGY MIT JÁTSZIK!És hogy hogyan játszik,UGYANIS A JÁTÉK UTALHAT ARRA,HOGY EGY ADOTT PROBLÉMÁT AKAR FELDOLGOZNI!Ebből meglehet tudni,hogy mit akar feldolgozni,milyen sérelem érte.

2014. jún. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én attól tartok,hogy az apukával lehetnek gondok.:( Esetleg nem lehet gyanítani valamit?Mondjuk szexuális abúzus?
2014. jún. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Önmagában az együtt alvás nem okoz ennyire durva traumát. Itt tuti sokkal többről van szó.
2014. jún. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dodeszto válasza:

hogyha csak akkor csinálja ezt amikor az anyja este ott van akkor lehet hogy csak produkálja magát hogy figyeljenek rá,az anyja ilyenkor megijed,félti és befekszik mellé aludni.mivel ez már megszokássá vált,mindig ott alszik mellette.

de lehetséges az is hogy valami mély lelki ismeret furdolása van,és mikor meglátja az anyukáját eszébejut,ez nagyon fáj neki és ezért szúr a tüdeje stb...velem is ez szokott lenni csak nem ordibálok hogy nem akarok meghalni.

szerintem egyébként egézség ügyileg semmi baja,pszihológiai baj van...

2014. jún. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!