Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Találkoztatok már olyan...

Találkoztatok már olyan esettel, hogy az ikrek nem egy napon születtek?

Figyelt kérdés
Pl. az egyik 05. 12-én 23 óra 57 perckor, a másik pedig 05. 13-án 0 óra 2 perckor. Ilyenkor a papírjaikban is az áll, hogy más más napon születtek? És akkor külön ünneplik a szülinapjukat? Köszi a válaszokat :)

2014. júl. 13. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez rendszeresen előfordul. Egypetéjű ikreknél ált pár perc, max. fél óra a különbség, kétpetéjűnél ez több idő is lehet, mivel ott 2x jön ki a méhlepény is (egypetéjűnél a 2 baba születése után 1x, kétpetéjűnél a két baba között 1, és után egyszer).


Ilyenkor nyilván a valóságnak megfelelően anyakönyvezik őket, tehát eltérő dátumokra ha úgy esik, és más lesz a születésnapjuk, igen.

2014. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. júl. 13. 12:54
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Én még nem, viszont a tévében volt egy mũsor, hogy 'ikrek' a gyerekek, csak volt köztül pár év, mert mesterségesen lettek és az egyiket 'lefagyasztották' :D ... Egyik éjjel ment a TLC-n vagy a Life Networkon, nem tudom már...
2014. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jesszus, milyen műsorok vannak! O.o
2014. júl. 13. 13:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is csodálkoztam... De ha ôk mondják... :)
2014. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
EZ december 31-én és január elsején még viccesebb, ott más az év is, mintha ilyenről is hallottam volna. Attól, hogy ikrek, még nem születtek egyszerre, hivatalosan pláne.
2014. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egyszer olyan történetet hallottam, hogy az egyik gyerek aug. 31-én, a másik szept. 1-jén született. És ez akkor volt, amikor még az iskolába menetel feltétele az volt, hogy aug. 31-ig töltse be a hatot (vagy a hetet, már nem tudom).


És ugye ez azzal járt volna, hogy az egyik gyerek mehet csak suliba.


Akkor a szülők kérésére "csaltak", és a fiatalabb gyerek születési dátumát is aug.-ra írták.

2014. júl. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2014. júl. 13. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!