Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem tudok velük élni. Mit...

Nem tudok velük élni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy tudom, sokan nem fogtok hinni nekem és sokan azt fogjátok gondolni, hogy egy újabb kisgyerek sajnáltatja magát. Ennek tudatában olvassátok tovább! Köszönöm.

Van 2 öcsém és megkeserítik az életemet. Egyszerűen mindenbe belekötnek, amit csinálok. Anyukám d.u ér haza a munkahelyéről és ki kellene takarítanunk, de ők ennyit böknek oda nekem: "Takaríts ki szuka!", "Gyerünk már te utolsó utcaszéli!", "Dagadék takaríts!"

Kora reggel arra kell ébrednem, hogy ott üvöltöznek az ablakom alatt. Persze azt elvárják, hogy kiálljak mellettük és, hogy minden a seggük alá legyen téve. Mindenki előtt megaláznak. Nap mint nap kikészítenek a szemrehányásaikkal és van mikor szó nélkül megütnek, gyakran leköpnek. A szüleim már gyermekotthonba akarták őket rakni, de nagy a szívük és mindent megbocsájtanak. Múltkor már a kezeimet is vagdostam miattuk és többször megfordult a fejemben, ha ők nem, akkor én megyek el. Fogalmam sincs mit tehetnék, de már az orvosom 2 féle nyugtatót írt ki, mert nem bírom, hogy az idegeim tönkremennek. Az egyik 10, a másik 13 éves.

15/L



2014. júl. 14. 14:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Zsigerből azt akartam írni, hogy készíts felvételt (video vagy hang, mobillal) titokban amíg a szüleid nincsenek otthon, hogy bizonyítsd a bántalmazást- de ezek szerint tudnak róla. Szomorú, hogy nem állnak ki melletted mégsem. Nyilván nem az a cél, hogy elkerüljenek tesóid otthonról, hanem hogy normális emberi lényként viselkedjenek. Továbbra is azt mondom, készíts felvételt, és mutasd be a szüleidnek- hátha ezzel tudsz rájuk hatni még jobban, hogy tegyenek valamit. Ha minden kötél szakad, akkor lehet a gyámügyhöz fordulni, hogy segítsenek, találjanak neked ideiglenes lakást, stb. Szüleiddel azonban nem rossz a kapcsolatod (nem írtad) csak a tesóiddal, tehát ez sem feltétlen a helyes megoldás. Lehet rendőrségre is menni, megint csak ugyanaz: a tesóiddal van a baj, nem a szüleiddel. Nagyon nehéz helyzetben vagy. Azt javaslom a felvétel bemutatása után adj a szüleidnek kb 1 hónapot, hogy beszéljenek a fiúkkal. Ha továbbra sincs változás, akkor velük egyeztetve menj be a gyámügyhöz (vagy ahova ilyenkor szoktak, ebben sajnos nem vagyok kompetens, de hátha a többi válaszadó igen, és tudnak segíteni), és kérjetek segítséget a helyzeted megoldására. Kitartást kívánok, és kérlek írd meg, hogy mi lett végül.
2014. júl. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem takarítasz ki, megmondod, hogy nem csinálod.

2. SZerelj zárat a szobádba, csukd be az ajtót, zárd be, és hallgass zenét fejhallgatón.

3. A szüleidnek nyíltan meg kell mutatni a felvételeket, amik akkor készültek, amikor ők nincsenek otthon és megmondani nekik, hogy nem foglalkozol velük, míg ők haza nem érnek, soha többé!

2014. júl. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Még 5 évvel ezelőtt kellett volna mindkettőt jól nyakon vágni, hogy ne szokjanak rá erre. 15 évesen nyugtatót szedni... Küldd el őket a fenébe és kész. Nem vagy te házimanó!
2014. júl. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Állj fel most és menj be a családsegítökhöz és ne gyere el tölük megoldás nélkül. Mindent mondj el!!! Minden kis faluban van! Igenis a szüleid felelössége, hogy meg legyenek nevelve, ki legyenek kezelve.

Ilyet, hogy "megbocsájtanak" ilyen nincs. Adnék olyan szájba b..szást ezeknek! Valószínü a kezeletlen hiperaktivitás burjánzott el...

A szüleidnek súlyos gondjai vannak a neveléssel, ezért jó esetben kirendelnek mellétek valakit, aki tanácsaival segít..

Ne tegyél soha kárt magadban! Nem a te hibád, hanem a szüleidé!!! Ne védj senkit, csak magad! Ha kell menj el másokhoz lakni, akkor talán felnyílik a szeme a szüleidnek is!



Indulj, ha elküldenek, menj be a rendörségre is, a gyámügyre! Kiskorú vagy, kötelesek segíteni mindenhol!!!! De igazat mondj, részletesen!!!!

Az orvos, aki kezelte a sebeidet! Neki is kötelessége lett volna értesíteni a gyámügyet..csak szarnak bele...


Neked kell lépni, indulj!!! Csak bátran!!!! :)

2014. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

olyat levernek nekik a helyedben, hogy annak is fajna akinek elmeselnek. A testveredid primitiv kis se**fejek, eszerint is kell banni veluk.

Az ilyenek annal jobban radszallnak, minel jobban parazol toluk. Ahelyett hogy magadat vagdosod, oket kene vagdosni. Pofan.

2014. júl. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Tedd amit a 4-es mond!

Menj mielőbb, akár most indulj! Lányom kicsit fiatalabb mint te, de a szívem megszakadna, ha ilyen élete lenne....

Sok sikert, ne félj!!!!

2014. júl. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Habár nem vagyok híve a verésnek, a tenyerem erősen viszketni kezdett, ahogy olvastalak. Két neveletlen taknyos kölyök, még régen megérdemeltek volna egy-egy atyai pofont. Ha én az én öcséim lennének, és ilyen helyzetbe kerülnék velük (és nem számíthatnék a szüleimre), akkor biztos vagyok benne, hogy elszakadna az a bizonyos cérna, és olyat lekevernék nekik, hogy a fal adja a másikat. Valahogy az az érzésem, ha visszaadnád nekik az ütést, sírva rohannának anyu szoknyája alá...


Egyébként csak veled ilyenek, vagy panaszkodnak mások is? Mondjuk osztálytársakról tudsz, hogy velük is így viselkednek? Szüleiddel milyen a viszonyuk? (Egyébként fel nem foghatom, hogy tűrhetik el ezt a szüleid?! Mintha hiányozna belőlük a határozottság, következetesség... Nem sértegetni akarom őket, de ezt eltűrni?!)


Én is azt tudom javasolni, hogy menj el családsegítőhöz, hátha javasolnak valamit. Vagy szedd össze magad, és ahelyett, hogy bántod magad (amit ne tegyél, kérlek, nem szabad), ne sajnáld tőlük a pofont. Még akkor is, ha ez agresszióra felelet agresszióval... Ne higgyék, hogy mindent megtehetnek.

2014. júl. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Vedd fel a kesztyűt, és harcolj! Verd péppé a kis mocskokat!
2014. júl. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

A szüleimmel kifejezetten jó a kapcsolatom. Apu sajnos soha sincs itthon a munkája miatt,persze mikor hazatéved, akkor ártatlan bárárnykák. Nehogy véletlen ne tudják kihasználni. Anyu idegei is tönkre vannak menve. Nem vagyunk a verés hívei. Gyülemlik bennem a sok indulat és attól félek károkat okoznék nekik. Faluban élek és igen van itt is valami gyermeknevelő intézet, ahova már el is mentünk, de amíg nincs bizonyíték nem tehetnek semmit és ez is olyan, hogy a drága főnökasszonynak sincs kedve mindig bent lenni...

Gondolkoztam a felvételeken. Talán ez a legértelmesebb dolog, amit tehetek. Hasznos tippeket adtatok. :)

Remélem nem kerül sor ismét ájulásra. A kórházban nem tudták miért magas a vérnyomásom és miért remeg a kezem...nos elzárkóztak a véleményektől és hazaengedtek. Tessék! Most is bent vizipisztolyoznak ablakmosóval. Őszintén, szerintem valami nem oké velük. Mások nem panaszkodnak, mert családon kívül játszák a cukit. Az a poén, hogy már a kutya is ugat, ha megmoccannak. Természetesen leírom, majd, hogy mi lett. Hálás vagyok, hogy meghallgattatok. Jól esik. :)

2014. júl. 15. 12:33
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az öcséid, bakter. Attól, mert a szüleid szrnak rájuk, neked nem kell.


Egy-két jól irányzott pofon és majd észbe kapnak. Rám a mostohaöcsém üvöltött, hát majdnem megpofoztam, és ha a testvérem, akkor meg is kapja, amit érdemel.


Ne félj tőlük, ha kell, verd el őket, alázd meg, tök mindegy, de két ilyen pcs miatt ne tedd tönkre magad.

2014. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!