Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan győzzem meg a tesómat,...

Hogyan győzzem meg a tesómat, hogy ne rontsa el az életét?

Figyelt kérdés

Van egy 18 éves öcsém, aki sajnos fejletlen :( 175 cm / 44-49 kg...és ugy néz ki, mint egy 12 éves :( Alig eszik, az értékes tápanyagokat meg undorral kezeli (pl húst csak akkor eszi meg, ha tökéletes állagú és akkor is keveset)


Fejfájás rohamai vannak, olyankor semmit nem tud csinálni.


Most vették fel pestre egyik föiskolára. Vidékröl kellene felköltöznie hozzám. Én itt élek évek óta, saját lakásban, tehát adott minden. Az iskola közel lenne, nem lenne gondja tul sok mindenre.


Erre most bevágta a hisztit, hogy ő nem tud elszakadni otthonától, meg nem is birná az iskolát, mert állandoan rosszul van, stsbtbstb....mindent összegyüjtött a hisztibe, amit csak tudott.


Olyannyira pofátlanul, hogy tegnap pl felhozta a cuccait, de ma meg nagy drámázás közepette hazament. És megmondta, hogy ő nem jön fel.


És tudom, hogy ha most kihagy egy évet, AKKOR SE fog változni semmi, mert anyámék ÚGYSE kezdenek semmit a fejletlenségével...meg majd elkényelmesedik, ÚGYSE fog magával kezdeni semmit. És neki ezt hagyják!


Hát majd ott fog lenni otthon 30 évesen is a vén szüleivel? Mert neki kényelmetlenséget jelent kiszakadni az esti pletykázásból meg a barátok közt nézésből?


Oké, hogy ez kényelmes, de nem tart ez örökké. Nincs semmi végzettsége, fizikai munkát nem tud végezni.


Én legszivesebben felpofoznám nagyon keményen, ha már az apja nem teszi meg. Hogy térjen észhez!


De biztos én vagyok a csökevény, hogy nem tudom szép szóval meggyözni, hogy ekkora elönyös helyzetet ne dobjon el magától...


Sir, hogy nem fog eleget enni itt és annyira lefogy, hogy még jobban beteg lesz...hát kérem, otthon se birja megenni a normális kaját (hús, amitől nőni lehet), akkor miről beszélünk?


Majd ha az anyjáék már vének lesznek, ő meg egy sehova nem való lúzer, akkor mégis nem lesz para, hogy nem lesz pénze rendes kajára? Akkor nem?


Nagyon para a szitu, mert 1 hét mulva kezdődik az iskola


2014. aug. 28. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Te komolyan a sulival zaklattod mikor ennyi egeszsegugyi baja van lehet van valami baja azert nem hizik. Inkabb orvoshoz kellene szerencsetlent vinni.
2014. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem neki az agyával is van valami baja. :S
2014. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

"Nincs végzettsége" akkor az érettségi mi?

Vigyétek dokihoz, lehet migrénes

2014. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

mikor gimibe ment, akkor a napi 20 perc buszozásra lévő városba ment, egy nevesebb gimibe, de ott még a 2. emeletre se birt felmenni a lépcsőn. Hazaszökdösött falfehéren. Aztán áthozták a helyi gimibe, ami 5 percre van a házunktól falun...azt elvégezte. Pedig ott is volt emelet, csak ugye ott közel volt apuci-anyuci...


Az eü. bajai meg mindig le vannak annyival tudva, hogy elviszik vérvételre, mert abból "ugyis kiderülne"


Most mi derülne ki? Hogy végtelenül defektesen akadozó az anyagcseréje? EZ? Ezt megfelelő táplálkozással és mozgással lehetne olyan irányba terelni, hogy javulás legyen, de anyámék falusi emberek, és nekik a testmozgás dogmatikusan csakis a mezögazdasági munkát jelentik, amit meg kiskereskedelmi vállalkozók lévén nem gyakorol a családba senki, de hagyomány utján ez az értékrend van a családban.


szal most tök mindegy, hány évig marad otthon, radikális változás nem lesz.

2014. aug. 28. 21:13
 5/10 A kérdező kommentje:
és erettségivel szerinted kapna olyan munkát, ahol elnézik neki, hogy egy honapba 2-3 napot majd nem fog bejönni, mert épp rohama van?
2014. aug. 28. 21:14
 6/10 A kérdező kommentje:
más basszus terhesen jár iskolába, az nem para? EZ a gyerek meg 5 honapot nem ad a dolognak, hogy LEGALÁBB megprobálja?
2014. aug. 28. 21:16
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
De értsd meg, hogy tuti mentálisan beteg! Nem bántásnak mondom, hanem tényleg azt gondolom, legalábbis a leírásod alapján, hogy valami nincs vele rendben.
2014. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%
életképtelen lúzer ki kell lökni a fészekből, a szüleid tegyék ki és menjen koliba, vagy felnő vagy rászokik a drokokra és túl..., tudom durva de meterségesen életben tartani felesleges 40 évesen is te akarod etetni
2014. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ki lett vizsgálva az öcséd? Vagy csak vérvétel és az alapján meg mindig ok? Miket eszik, ha mondjuk húst és értékes tápanyagokat nem?

Azzal szerintem nem fogsz nála eredményt elérni, ha a negatívumokat ecseteled neki, hogy milyen szar jövő vár rá. Van, akire ez nem hat. Inkább próbáld megnyerni magadnak, (vagyis inkább magának), hogy adjon egy esélyt a sulinak. Biztassad és győzd meg, hogy mindenben mellette állsz majd, de adjon egy esélyt magának.

2014. aug. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy a vérképe jó (amennyiben az), még lehet mentálisan beteg, evészavaros. Ez nem csak nőknél fordul elő. Nyilván összefügg a dolog azzal, hogy a szüleid közelében érzi csak jól magát, de ezt szakember tudná kideríteni.


Pszichiátriát keress a bejelentett lakhelyetek közelében, és tudd meg, kell-e háziorvosi beutaló. A szakrendelés nem bentfekvés, nem osztály, ez csak amolyan beszélgetés első körben, kaphatna gyógyszereket.


Persze ehhez az kéne, hogy valaki hasson rá, aki nem te leszel, mert te mondhatsz bármit, most is megszökött. A szüleitekre hallgatna, viszont rájuk meg neked kell hatni. Olyan nincsen, hogy hasamra ütök, csináltatok egy vérképet évente, a gyereknek akkor biztos nincs semmi baja, csak épp nem eszik semmit, és fejfájásrohamok gyötrik... Ez a nemtörődömség csúcsa, amit csinálnak, és később rájuk fog visszaütni, ha valami baja lesz, vagy nem tudja elkezdeni az iskolát, mert nincs elég jó állapotban hozzá (mentálisan), és fizikálisan se a súlya miatt. Egyszerűen alultáplált. Éhezik, és azt kéne kideríteni, miért. Szóval az alapján, amit leírsz, a probléma sajnos túlmutat azon, hogy egy kis mozgással meg evéssel meg lehessen oldani. Amíg benne lelki gát van, addig nem fog magához ételt venni, se mozogni. És senki nem tudja, ez a gát mitől van ott benne, mi történt vele. Úgyhogy most türelemmel mennél a legtöbbre. Próbáld meg higgadtan előadni a véleményedet a családnak, és kidomborítani, hogy jót akarsz az öcsédnek, és nem tartod egy semmirekellőnek.

2014. szept. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!