Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudom az öcsémet örökbe...

Hogy tudom az öcsémet örökbe fogadni?

Figyelt kérdés
Édesanyánk 1 hete elhunyt. az öcsém még csak 12 éves. Apánkkal 8 éve nem igazán beszélünk, úgyhogy ő szóba sem jöhet. A férjemmel és a 2 éves lányunkkal 5 szobás házban élünk nagyon jó körülmények közt, így természetes, hogy hozzánk költözik. Mi ennek a jogi módja? Gyámhatóságra kell menni? Ugye nem kötelezhetik az öcsémet, hogy apánkhoz menjen?
2014. okt. 7. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Testvért nem lehet örökbe fogadni. Családba fogadni lehet, vagy gyamja lehetsz, gyamhivatalba kell bemenni, ott elmondanak mindent.
2014. okt. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 csabika1971 ***** válasza:
31%

Részedre ez a kritérium:

"Örökbefogadó az a huszonötödik életévét betöltött, cselekvőképes személy lehet, aki a gyermeknél legalább tizenhat évvel, legfeljebb negyvenöt évvel idősebb, és személyisége, körülményei alapján alkalmas a gyermek örökbefogadására. Rokoni vagy házastársi örökbefogadás esetén a korkülönbségtől el kell tekinteni."

(kizáró ok)

"Nem fogadhat örökbe az, aki a szülői felügyelet megszüntetését vagy a közügyektől való eltiltást kimondó jogerős bírósági ítélet hatálya alatt áll, és az, akinek gyermeke átmeneti vagy tartós nevelésben van."


Apukátokhoz nem kerülhet mert öcséd 12 éves, és 11 éves kortól a gyermek szabadon dönthet akarja-e az adott személyt nevelő szülőnek.

Az az nyugodtan örökbe fogadhatod öcsédet, a vérségi kötelék miatt még előnyöd is lesz a gyámügynél.

Apád meg nem tud bekavarni még ha akarna sem, mert az öcséd azt mondja oda nem megy és kész. (ehhez az ide vonatkozó törvényes rész)

"A tizennegyedik életévét betöltött, korlátozottan cselekvőképes kiskorú a beleegyezésével fogadható örökbe. A tizennegyedik életévét be nem töltött, de ítélőképessége birtokában lévő kiskorú véleményét örökbefogadására vonatkozóan megfelelő súllyal figyelembe kell venni."

2014. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 csabika1971 ***** válasza:
11%

Jaj hülyeséget írtam a végén. Mert az örökbe adás esetén igaz. Az édes apa meg már most szülő. Az az előnyben van veled szemben az elhelyezés terén.

Testvéri örökbe fogadás, meg ja kérdéses, ezzel a verzióval meg nem találkoztam.

2014. okt. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

2-es! Jókat írtál, viszont 14 éves kortól dönthet a gyerek arról, kivel szeretne élni. (az általad másolt szövegben is így van többek közt :) )

Kérdező, lehetsz a törvényes gyámja, ha az öcséd is szeretné. Nem tudom, hogy a felmenők, nagyszülők hogyan viszonyulnak ehhez, esetleg még bekavarhatnak...de valószínűleg ez fölösleges időpazarlás lenne részükről.

2014. okt. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Ne fogadd örökbe. Akkor ugyanis csak csaladipotlek jar ra, ha viszont csak gyamja, vagy családba fogadóba vagy, akkor kapja az arvasagit is. Nyilvan nem mindegy anyagilag -es amúgy se hiszem, hogy ertekelné egy névváltoztatást (mert kötelezően felveszi az örökbefogadó szulo vezeteknebpvet) vagy azt, ha az anyja neve rovatba a nővére nevet kellene írnia. Miért akarod örökbe fogadni?
2014. okt. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első jól leírt mindent. Örökbe fogadni nem lehetséges, ha apukád nem hagyja, és felesleges is. A ti helyzetetekre találták ki a családba fogadást. Írd be googliba, és kiadja :)
2014. okt. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Először is részvétem.


Másodszor pedig egészen biztosan nem fogják apukánál elhelyezni ha 8 éve nem is beszéltek vele illetve te, mint testvér megfelelő körülményeket tudsz biztosítani a számára. A gyámhivatalban egészen biztosan tudnak segíteni, már csak azért is, mert édesanyátok halálával már náluk van öcséd "aktája" így mindenképpen eljárnak az ügyében hivatalosan is. Örökbefogadni nem tudod, viszont a gyámja lehetsz 18 éves koráig, így az árvaellátást kapni fogja (kb 30 ezer forint havonta) és nálatok is marad.

2014. okt. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!