Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A 12 év korkülömbség soknak...

A 12 év korkülömbség soknak számít? (12/L vok és most született egy öcsém)

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncs milyen lesz a kapcsolatunk pár év múlva.

A válaszokat előre is köszi


2014. okt. 28. 16:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Köztünk a bátyámmal 11 év volt. Szerintem sok, legalábbis én úgy éltem meg. Mire rá mertek volna bízni a szüleim, ő már csavarogni szeretett, nyűg voltam neki. Mire pedig én felnőttem, ő megnősült és elköltözött tőlünk. Sajnos nem lett olyan szoros a kapcsolatunk.

Persze ez nem törvényszerű.

2014. okt. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sok. Nem együtt fogtok felnőni. Ettől még lehet nagyon jó kapcsolatotok, te épp tinikorban leszel, mikor ő a legragaszkodóbb, szóval szerintem nagyon fogod szeretni. A lányok általában élvezik, ha ki tudják próbálni fiatalon, milyen dolog babázni egy kisgyerekkel.
2014. okt. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon sok szerintem, te már bőven kamasz leszel, mikor ő még csak pici gyerek. Aztán te felnősz, ő pedig még mindig kisgyerek.

Szerintem ekkora korkülönbséggel már nem kéne testvért vállalni.

2014. okt. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, hogyha lány lett volna, akkor kicsivel jobb viszonyotok lenne, de ez nem minden esetben van így, csak több közös témátok lenne, viszont ezáltal több veszekedés is.

Szerintem nem sok ez a korkulonbseg. Viszont sok mindenben segíthetsz majd

anyukadnak, és mikor te leszel anyuka már nem leszel teljesen 'idegen'.

Mire 10 éves lesz te már 22, tehát olyan sokat nem lesztek össze zárva, viszont mikor még csak pár éves akkor nagyon szeretnivalo lesz. :) Legyél büszke a kisocsedre, és örülj annak, hogy anyukádék így szeretik egymást..

Ismerek olyan lányt, akinek a húga 16 évvel fiatalabb nála és nagyon szeretik egymást :)..

2014. okt. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Köztem és öcsém 13 év van és olyan semmilyenek vagyunk egymás felé.
2014. okt. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Én konkrétan nagyon örülök, hogy 8 év van én és a nagyobbik testvérem közt. Ha 12 lenne mégjobban örülnék :)
2014. okt. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Egyenlőre soknak fog látszani, de te még mindég játszogathatsz vele amíg kicsi. Nem olyan lesz a kapcsolatotok még, hogy mindenben egymásra számítotok. Ő fog tudni számítani rád, aztán ha ő is lesz olyan 20 körül akkor már egészen más lesz. Segítesz neki és ő is tud neked. Pl te fodrász vagy, de van egy számítógéped, elromlik drága a javítása, ő meg közben infós lesz és ingyen megcsinálja neked, vagy ilyesmi. Na ezt tapasztalat csak. Szóval nem olyan nagy baj ha sok a korkülönbség.
2014. okt. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
9%
És ha a kérdezőnek 22 évesen romlik el a gépe, akkor a 10 éves öcsi mit tud csinálni?
2014. okt. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez nagyban rajtad múlik. Lehetsz olyan nővér, akinek folyton a nyomában van, és akit "istenít", meg olyan is, akivel "csak" egy fedél alatt él. Attól függ, mennyi időt fordítasz rá a következő években, és amikor kiskamasz lesz, mennyire érzi azt, hogy bizalmasan beszélhet veled. Viszont ha egy időre "meg is tartjátok a három lépés távolságot", felnőttként már nem fog annyira számítani a korkülönbség, és még akkor is közel kerülhettek egymáshoz.
2014. okt. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon sok. Az inkább olyan mintha két egyke lenne. Szerintem pont ezért nem fogtok olyan nagyon szoros testvéri kapcsolatot kialakítani. Az fix, hogy nagy segítség leszel szüleidnek, de inkább "pótszülő" mintsem testvér leszel a számára.
2014. okt. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!