Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az öcsém mindent megeszik...

Az öcsém mindent megeszik amit csak talál itthon. Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Bármit ami a fagyasztóba van, ami a hűtőbe, ami a konyhaszekrényekbe ehető, mindent. Itthon lettünk egy hétre úgy, hogy anya bevásárolt mirelit kajákból múlt hétvégén, és minden este haza is jön, de nem főz semmit, hanem nekünk kell megoldani. Én főznék is, de a mirelit kész kajákból már semmi nincs, főzni meg nem tudok, mert egyszerűen már nincs miből. Amiket sütéshez vettem tojásokat megette, a fagyasztóba volt eltéve tartalékba egy szál kolbász, de azt is felolvasztotta, és már alig van belőle. Anya egyáltalán nem eszik itthon a héten, én meg alapból nem eszek valami sokat. De ha valami dolgom van, és el kell mennem délután itthonról és nem raktam el az ebédmaradékot, arra sem volt képes az öcsém, hogy eltegye, másnap meg lehetett kidobni, mert szét száradt az egész...

Mit csináljak? Egyáltalán nem foglalkozik másokkal, hogy másnak marad e, vagy akármi. Amit anyának félretettem, hogy este legyen mit vacsoráznia, azokat is felfalta mire hazaért volna anya..

És nem kövér.. Egy vékony, és eszméletleneül önző gyerekről van szó...

Mit lehet egy ilyennel kezdeni? Már az egész család többször próbált beszélni vele, hogy ne legyen ennyire önző, de nem változtatott.. (volt, hogy a húgom kapott egy üveg nutellát, az öcsém másnap reggel fél kiló kenyeret meg majdnem az egész üveg nutella tartalmát elvitte az iskolába, ahol amúgy sincs 2-él tovább..

16 éves.


2014. okt. 31. 12:19
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
*Itthon lettünk hagyva
2014. okt. 31. 12:19
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez kemény. Mit lehet tenni? Szigorítani. Nincs következménye a tetteinek, az a gond. Anyukád ezekre mit reagál?
2014. okt. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Zárni kell a szekrényeket.
2014. okt. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Amikor megkérdeztem tőle, hogy miért nem olyan szigorú vele, mint anno velem volt, és miért nem csinál már ezekkel a dolgaival valamit, annyit mondott, hogy nem tud mit csinálni...

Szerintem csak nem akar..

2014. okt. 31. 12:22
 5/25 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem, mi az, hogy otthon lettetek hagyva, ha anyukád estére hazamegy? Te hány éves vagy?
2014. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%

Gyűjts egy minifrigóra és tedd a szobádba, aztán zárd le. A többiek meg éhezzenek! Ha anyukádnak rendszeresen nem lesz mit ennie, majd észhez kap!


[link]

2014. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%
Gondolom azért eszik meg mindent, mert éhes. Ez csak egy tipp, de gyanítom igazam van. Vegyetek több kaját.
2014. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

Megértem, ha bosszantó, hogy megeszik mindent, de nyilván azért eszi meg, mert éhes. 16 éves, ilyenkor mérhetetlen mennyiséget meg tudnak enni, mert kell a fejlődésükhöz. Adni kell neki elég kaját, akkor nem eszik fel mindent, mert jóllakik. Tudom, sokba kerül, meg többször kell bevásárolni, de abban ő is segíthet.

Fogadjátok el, hogy rengeteget eszik ebben a korban.

2014. okt. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

nem vagyunk túl gazdagok, havonta egyszer van lehetőségünk venni több féle ételt, utána már főzni is olyant főzünk, amihez találunk még hozzávalót itthon. De alapvetően nem azért eszik, mert éhes. Ezt már kiskorában is észrevette anya, hogy akkor is sokszor azért evett meg dolgokat, hogy ne legyen másé, csak az övé. Ha annyit evett, hogy ár kihányta utána ez egészet, akkor is még tömte magába a dolgokat, amik tetszettek neki. És ez ma is tart. Teljesen mindegy, hogy rendes ételből mennyit eszik, ha valahol talál egy kis édességet, bármennyit is, azt mind megeszi, és nem azért mert éhes, mert akkor a rendes ételből enne..

Nekem nincs pénzem, hogy újra vásároljak csomó mindent, összesen 300 forintot kaptunk kenyérre még kedden.

És úgy lettünk itthon hagyva, hogy egész nap senki nincs velünk, csak este hazajön anya aludni. És ilyen nagyon ritkán van.

2014. okt. 31. 12:31
 10/25 anonim ***** válasza:
59%
Ciánkapszulát a kopasznak!
2014. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!