Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Helyes_e az ha valaki folyton...

Helyes_e az ha valaki folyton segítséget vár a húgától? ( aki négy évvel fiatalabb),

Figyelt kérdés

bizonytalan vagyok mert folyton hagyom hogy

mindent meg csináljon helyettem. nagyon nehéz bármit megoldanom egyedül ezért ő

mindig segít nekem.nagyon rossz hogy azt hiszik mindenre képtelen vagyok és egyedül nem vinném semmire.

mit tehetnék ez ellen? hogy lehetnék önnállóbb?


2014. nov. 17. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csinàld egyedül! Mégis mit nem tudsz megcsinálni?
2014. nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nos igen, gyakorolni kell. Ha magától nem megy. Milyen konkrét dolgok nem mennek egyedül?
2014. nov. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 intrepid ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy ne megcsinálja, hanem tanítson meg rá téged, azzal többet segít, mert nem mindig lehet ott.
2014. nov. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ki vonom magam minden munkából és

emiatt egyre több veszekedés van. pl meg csinálja

reggel a kajámat amikor nincs rá időm es néha ki is

takarít helyettem. ( a házi munkát is ő szokta csinálni)

nagyon nem jó ez így de eddig nem tudtam ezen változtatni.

2014. nov. 18. 20:57
 5/9 anonim ***** válasza:
azért mert nincs időd, vagy mert nem tudod ezeket egyedül megcsinálni?
2014. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

eddig meg szoktam hogy mindenben segítenek

és meg oldanak helyettem dolgokat és ha úgy

érzem hogy valamit nem tudok meg csinálni akkor fel adom és inkább nem is csinálok semmit. ilyenkor hagyom hogy meg oldják helyettem.

2014. nov. 18. 21:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Jól kiszúrtak veled. De a jó az, hogy lehet változtatni a dolgokon! :) Az is haladás, hogy van igényed ezekre a dolgokra. Van egy kollégám, lassan 50 és még anyukája készíti az ételét meg vásárol neki, nem tudom, mi lesz, ha meghal...idáig azért ne juss el. Gyereknek kezelnek, olyankor fordul elő, hogy inkább megcsinálják, csak haladjunk, mert sietni kell, csak sajna így a "gyerek" nem fejlődik sehova.


Mennyi idős vagy amúgy?


Pl. kajakészítés: csináld meg este. Tudom, nem a legjobb, hogy beissza a vajat a kenyér, de kezdésnek jó lesz.

2014. nov. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még konkrétabban. Mit érzel úgy, hogy nem megy? Nem igazán tudom elképzelni. Tudod, 2,5 éves a fiam, látom, milyen óriási dolog eljutni oda, ahol tart, honnan hová fejlődött. Ezt te is megcsináltad egyszer. A semmiből megtanultál beszélni, járni... ha ezek mentek, a többi is fog.


Amúgy akkor csinálj kezdésnek olyat, amiről úgy érzed, hogy megy. Gondolom be tudod pakolni a mosógépet, és ki is tudsz teregetni. (a programot állítsák be) Külön a fehéret és a színeset. Teregetésnél először a nagy dolgokat, hogy biztos elférjenek.


A családnak is mondd el, hogy szeretnél változtatni.


A lelkedben amúgy rendben vannak a dolgok? Picit depressziósnak tűnsz.

2014. nov. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt talán érdemes olvasgatni, talán találsz benne olyat, ami megmozdít benned valamit.

2014. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!