Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem értem a 3 évvel...

Miért nem értem a 3 évvel fiatalabb hugomat? Úgy érzem, hogy egyáltalán nem hasonlítok rá.

Figyelt kérdés

#testvéri kapcsolat #Rokoni kapcsilat
2014. okt. 29. 08:02
 1/8 anonim válasza:
Hány éves vagy te és hány éves a hugod?
2014. okt. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
leírta,hogy 3-al több ,lehet egyik 4 éves és a másik meg 1 (de ez nem biztos) és akkor persze,hogy nem érted meg az 1 évest,hisz még nem is beszél XD
2014. okt. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Más személyiség, más életszakasz, stb. Nekem 4 évvel fiatalabb a húgom. Mai napig nem értjük meg egymást, mert teljesen más gondolkozásúak vagyunk, viszont mióta felnőttünk azóta ismerjük azokat a témákat amiket jobb ha kerülünk vagy mikor tereljük el a beszélgetést ha nem akarunk összeveszni. De hosszútávon nem bírunk egymás mellett meglenni, mert valamin fix, hogy összeveszünk. Megszoksz vagy megszöksz. Türelem és a többi szükséges a legalább tűrhető kapcsolathoz.
2014. okt. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Az én hugom 4 évvel fiatalabb nálam, én 24 vagyok ő 20 éves.

Teljesen más az életfelfogásunk, az értékrendünk, totál ellentétek vagyunk. Ő tipikusan az a plázababa, tőlem pedig ez a stílus és viselkedés nagyon távol áll. Sokszor nem értünk szót, sokat vitázunk, olykor rendesen ki tud akasztani egyes dolgaival. Felelősséget nem vállal semmiért, anyuék mindent megcsinálnak helyette, abszolút nem önálló, pedig már főiskolára jár. De ez annak is betudható, hogy 3. gyerek. (Van egy nővérünk is, ő 5 évvel idősebb nálam). A nővéremmel érdekes módon jól kijövök, hiába idősebb.

Tehát hiába vagytok testvérek, különálló személyiségek vagytok, még ha látod, egy neveltetést is kaptatok, vagy ugyanott nőttetek fel. Vannak ilyenek, hogy egyszerűen más a 2 testvér, de ez így van rendjén, ezen változtatni nem tudsz. El kell fogadnod, hogy ő ilyen, valamint ha felnőttek vagytok már ti is, kevés esélyt látok rá,hogy esetleg ő változzon egyes dolgokban ami neked szimpatikus lenne. Én rendszeresen megkapom a hugomtól, hogy ne szóljak bele az életébe, meg hogy az ő dolga stb..pedig néha ritka nagy baromságokat és égbekiáltó hülyeségeket csinál..de ez van. Nem az anyja vagyok.

2014. okt. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ide hosszú válasz, nagyon egyszerűen lehet erre a kérdésre válaszolni:


Azért nem érted, mert más típusú emberek vagytok. Attól, hogy testvérek vagytok, nem kell, hogy lemásoljátok egymás viselkedését, lehettek különböző emberek is.

2014. okt. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
Mert p...ja van. De ha neked is az van , akkor meg főleg.
2014. okt. 30. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 eszternagy válasza:

Lehet az is, hogy csak más életszakaszban jártok.


Ha például ő 15, te 18, máris érzhető a dolog, hiszen ő a kamaszkor kellős közepébe mászik bele (vagy már benne is van), míg te már kikecmeregsz belőle, lassan felnősz és nem érted a kamaszos butaságokat. Nekünk is volt pár éve a húgommal (6 év van köztünk) egy időszakunk, amikor sokat veszekedtünk, nem értettük egymást, pedig amúgy imádjuk egymást. De ez már a múlt és újra teljesen egy hullámhosszon tudunk mozogni.


De ezt persze csak úgy lehet megtippelni, ha megmondod a korotokat.

2014. okt. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%

Attól, hogy tesók vagytok, még lehettek egészen más típusok.

A húgom (ugyancsak 3. csajszi) kitalálta, hogy összeházasodik a vőlegényével az egyetem alatt és majd eltartják eztán is. Ő is nagy plázacica saját kis álomvilágban. A család belement, még kb 5 évig így is lesznek, de szerintem össze fognak hozni egy gyereket és elég sokáig maradni fog ez a felállás.

Ezzel szemben én már az egyetem alatt önellátó voltam, elköltöztem, néhány éve dolgozok is, együtt élek a pasimmal és saját pénzből tartunk esküvőt.

Egyszerűen más típusok vagyunk, ő nem bírná az én életem, én nem bírnám az övét.

Nem kell megértened, csak próbáld meg elfogadni és szeretni. :)

2014. nov. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!