Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van itt olyan, akinek szellemi...

Van itt olyan, akinek szellemi fogyatékos, esetleg mozgáskorlátozott vagy más súlyos betegségben szenvedő testvére van?

Figyelt kérdés

Hogyan élitek meg? Mennyiben befolyásolja az életeteket?

23/N



2014. dec. 16. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Nekem nincs, de a legjobb barátnőmnek nagykorú, skizofrén fia van.

Sokszor azon csodálkozom, hogyan bírja még ki az életet. Rettenetesen nehéz neki.

2014. dec. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mozgássérült a nővérem. Nincs semmi, amit különlegesen meg kéne éljek, nem befolyásol semmiben.
2014. dec. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

A szellemi fogyatékos azért nem szenved. Mármint attól semmiképp, hogy fogyatékos. Mozgáskorlátozott persze már más, hiszen ők agyban többre képesek lennének, mint amit megtehetnek, de gyakran a legegyszerűbb közlekedésben is akadályba ütköznek, nem tudják egyedül megoldani, ergó tényleg szenvednek.

Na de nem is ez a kérdés.


Hogy befolyásolja egy testvér életét?

Lehet, hogy egyáltalán nem, lehet, hogy nagyon. Attól függ... Attól, hogy részt akar-e venni abban, hogy a testvérét segítse, vagy nem és elhatárolódik tőle teljesen. Ez pedig leginkább a neveltetésétől függ, hogy a szülei mire nevelték, hogy ő is igenis segítse a testvérét, vagy nem, mert az a szülők dolga.

Merthogy alapvetően nem is a testvér dolga gondoskodni róla, hanem a szülőé. És a szülőnek nagyban befolyásolja természetesen az életét...


Az egészséges testvér meg... Ha rendes szülei vannak, és jól kijön velük, akkor egyértelmű, hogy segíteni fogja a testvérét, és ezáltal befolyásolódik az élete... De nem kötelessége, és ha a szülei vele rosszul bántak, akkor simán dönthet úgy is, hogy kilép a családból, amint nagykorú és hát a testvérével sem törődik...


Ha pedig minden jó és törődik, akkor már az a kérdés, hogy mi a baja a tesójának, mennyire súlyos. Egy szellemi fogyatékosságnak is különböző szintjei vannak, de egy mozgáskorlátozottságnak is... Mindkét csoportban vannak állandó felügyeletet és segítséget igénylők, és olyanok is, akik akár önállóan is tudnak élni...

2014. dec. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
A férjemnek mozgássérült az öccse. Nehezen éli meg, hogy nem tud segíteni neki. Befolyásolni, annyiban befolyásolta az életét, hogy mindig pátyolgatnia kellett és jobban vigyázni rá, mintha egészséges lenne az öccse. Nagyon szeretik egymást, ragaszkodnak egymáshoz. A férjem sok mindenről lemondott, a testvére javára, ezzel formálódott szerintem a jelleme, mert mindig háttérbe teszi magát velünk szemben is. Mindig azt nézi, hogy a családjának minden meglegyen és utána jönnek az ő igényei. Valószínű, hogy nem lesz családja (bár reménykedünk benne, hogy lesz egy lány, aki elfogadja így) és, ha anyósom lesz akkor velünk fog élni, mert egy idő után már nem fogja tudni magát rendesen ellátni. Én is vállaltam ezt, mikor a férjemhez hozzámentem. Kicsit azért félek, mert az öccsének és nekem is nehéz természetünk van.
2014. dec. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

A fősulin csoporttársamat kivágták vizsgáról, mert azt mondta, hogy fogyatékos. Nincs ilyen, csak fogyatékkal élő.

Egyébként kettő is van a környezetemben, otthon élnek, a szüleik ÓRIÁSI EMBEREK a szememben.

2014. dec. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk kismértékben ért. sérült autista van a családban, nem hiszem, hogy zavarna bárkit is. Úgy neveltük, hogy legyen alkalmazkodó, bármit lehet vele, mint mással.Mindenkinek természetes, egyenlőre nem látjuk hátrányát a furcsa tesónak.
2014. dec. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. dec. 16. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Van, sulyos szellemi es testi fogyatekkal elo. A batyam, 23 eves es kb. egy 1-2 eves gyerek szintjen van. Teljes erteku csaladtagnak tekintjuk, de most mar nehez vele. Apam 52 eves letere alig birja mar berakni a kocsiba , vagy a furdokadba, a nagymamam, meg , mi szinten. Hisz hiaba 39 kg, a befeszitett izmai miatt nehez ot jol felemelni. Ez csak egy ok, a sok kozul.

Valoszinu meg egy par ev es intezetbe adjuk. Rossz, mindenkinek buntudata van a csaladban, de sajnos keptelenek vagyunk.

Szomoru dolog ez.

2014. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
97%

Mondjuk úgy, elfogadtam a helyzettel járó dolgokat.

Nem mernék gyereket vállalni, mert genetikai jellegű a probléma. Jelenleg amúgy sem tartok ott, hogy szeretnék, de ha ez egyszer megváltozik, akkor biztos tragikusabban látom majd a helyzetet.

Plusz ott lebeg az is, hogy valamennyire képes magáról gondoskodni, de teljesen egyedül nem boldogulna egy lakásban, olyan munkát se igen kap, amiből fenn tudná tartani az életét. És ha úgy alakulna, hogy a szüleim már nem tudnak gondoskodni róla, akkor nekem kell magamra vállalni, és meg kell teremtenem azokat a körülményeket, hogy ez ne okozzon problémát.

Ez így együtt elég problémássá teszi a komolyabb kapcsolatok kialakítását.

Ennek ellenére tényleg nem érzem úgy, hogy bármiben befolyásolna a dolog, perpillanat sok dolgom nincs vele, de tisztában vagyok vele, hogy ez bármikor megváltozhat sajnos. :( Szerintem a tesóknak a legkönnyebb az ilyesmit elfogadni, legalábbis ha nincs nagy korkülönbség. :)

2014. dec. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ifj.Szabo Peter válasza:
36%
Nekem tesom 18mult beteg
2015. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!