Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Értelmi fogyatékos de fizikail...

Értelmi fogyatékos de fizikailag teljesen rendben lévő testéremről hogy tudok a legjobban gondoskodni?

Figyelt kérdés
Én 29 éves vagyok testvérem 36. Csak édesanyánk él. Testvérem fizikailag meg tud mindent csinálni, bár nem igazán teszi, mert sose volt rákényszerülve. Anyu mindig mindent megcsinált/megcsinál helyette. Elé teszi az ennivalót, kikészíti a ruháit stb. Enyhén értelmi fogyatékos emitt ha a jelenlegi munkáját elvesztené nem is tudom hol találna állást. Amik előfordulnak nála: elfelejti a wc-t lehúzni, ismételgeti állandóan magát, magában beszél. Nem lehet például rábízni még egy fűnyírást sem, esetlen. Anyu nem is enged neki semmit csinálni lehet ez is a baj tényleg úgy kezeli mintha nagyon kicsi lenne. Megfogalmazódott benne a gondolat, hogy mi lesz vele ha anyu nem lesz. Én igyekszem neki segíteni de mivel külön élünk a barátnőmmel nem gondolom, hogy nálunk kellene laknia. Azon gondolkoztam jó lenne egy olyan intézmény ahol kap ellátást de az alapvető dolgokat magának kell megoldania. Gondolok pl tisztálkodás, étel kiszedése. Mit gondoltok, mi lenne a jó megoldás?
2014. okt. 29. 16:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Bentlakásos intézmény. Mielőbb kezdjétek el intézni, hogy ne kelljen hosszú éveket várni később.
2014. okt. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
ez a legjobb megoldás amit írsz... keresni neki egy bentlakásos otthont, ahol felügyelet alatt van, ha ő képtelen ellátni, eltartani magát... nem a te dolgod magad mellé venni és úgymond feláldozni a saját családi életedet miatta.. mondom én ezt úgy, hogy nekem is van egy sérült lányom akinek van egy egészséges testvére, de már most tudom, hogy ha én nem bírom majd fizikailag őt ellátni, már akkor be fogom adni egy otthonba, hogy ne a testvérére szakadjon majd ez a probléma... anyukáddal beszélgettél már erről? lelkiismeret furdalásod meg ne legyen emiatt! mondjuk annyit majd megtehetsz, hogy meglátogatod, ünnepekre hazaviszed, de neked a saját életedet kell élned...
2014. okt. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
2%
Második kommentelő!Gyönyörű,amit írsz,mondhatom!
2014. okt. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Elsőszülött gyermekünk középsúlyos értelmi fogyatékos, ő sem képes ellátni önmagát. Van egy 3 évvel fiatalabb testvére. A kisebbiken látom nem könnyű a helyzete. A sérült gyermek másképp viszonyul hozzánk szülőkhöz és egészen másképp a testvéréhez! Nálunk állandó beszéd téma,mi lesz ha mi már nem leszünk képesek gondoskodni a nagyról. Mivel az kapcsolatuk elég labilis nem várhatjuk el, hogy élete végéig otthonába ápolja őt. Erre van a fogyatékosokat ellátó bentlakásos szociális otthon. Elég ha esetenként haza hozzá majd, vagy ő munka után vagy hétvégente meglátogatja. Nálunk a nappali foglalkoztató kizárt, mert nincs aki elkísérje őt oda , egyedül pedig képtelen tájékozódni. Támogató szolgálatot sem tudunk igénybe venni, mert nem lenne ki beengedje a dolgozókat.
2014. okt. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

ma 16:25

Egy felnőtt embernek a családjára és a gyerekeire kell koncentrálnia. Szép dolog, ha tudja ápolni a beteg testvérét, de a saját családjának rovására nem veheti a nyakába. Idő, energia, és nem kevés pénz, amelyet a családjától von meg. Ez nem elvárható, és nem is természetes.

2014. okt. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A másodikkal teljesen egyetértek, és hozzátenném: a sérült ember szempontjából sem jó, ha minden a feneke alá van téve. Amennyit csak rá lehet bízni, azt rá is kell, mert ettől lesz a lehető legteljesebb az élete. Az olyan intézmények a legjobbak, ahol saját háztartást vezethetnek a lakók, külön kis garzonjuk van, párt is találhatnak, akivel együtt élhetnek, dolgozni járhatnak, de a hivatalos ügyeket, gyógyszerek beosztását stb. intézik az intézmény dolgozói.
2014. okt. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Közlekedni tud és utazik is egyedül. Járja az országot különböző sporteseményekre teljesen egyedül. Csak azért kicsit felelőtlen. Hát anyu azt sugallja nekem, hogy kötelességem lesz róla gondoskodni (persze bizonyos szintig teljesen egyetértek vele) és hogy nekem kell majd gondját viselni. Hát elég nagy teher ez így most nekem.
2014. okt. 29. 17:06
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy a gondoskodás nem abban rejlik, hogy a sérült testvér veletek éljen vagy a nap 24 órájában együtt legyetek. A kettőtök között viszonyról nem írtál. Mert ha jó közöttetek a viszony és a párod is elfogadja hogy nálatok lakjon, akkor igénybe tudtok venni Támogató Szolgálatot. A gondozó a saját lakásotokba fog segítséget nyújtani számára. Pl: Reggel elkíséri a nappali foglalkoztatóba és érte megy. Vagy otthon foglalkozik vele és ellátja(wc, evés, főzés) amíg ti dolgoztok. Ha a saját otthonodba történő együtt élés kizárt, akkor is ott van a B terv: Bentlakásos otthon. Látogathatod, haza viheted őt. Az hogy oda bekerül nem önzőség részedről!
2014. okt. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Szeretem, mert a testvérem de nagyon közeli viszony sosem volt köztünk. Enni, utazni, öltözni tud egyedül. Mosogatni például még sosem mosogatott, mert anyu megcsinálja helyette. Nem hagyja hogy szedjen enni hanem ő szed neki. Volt olyam amikor anyu elutazott pár napra én nem tettem a feneke alá mindent. Az tény, hogy egyedül nem tudna egy háztartást fenntartani. És mivel kertes házunk van ha már anyu nem lesz a ház költségeit sem tudja majd fizetni. És ha megszűnik a mostani munkahelye nem is tudom mi lesz, mert csak családi pótlékot kap. Igazából nem enged neki semmit. Párom nem viselné jól, és a nap 4 órájában lehet én sem. Bentlakásos otthonra gondoltam én is csak hát semmi tapasztalatom nincs róla.
2014. okt. 29. 17:30
 10/19 A kérdező kommentje:
24 órájában
2014. okt. 29. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!